Portekiz Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Portekiz Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Portekiz Vize Merkezi, Şanlıurfa

Şanlıurfa ili sınırları içerisinde ikamet eden ve çevre illerinde de ikamet etmekte olan tüm vatandaşlar için Portekiz Schengen Vize Merkezi Şanlıurfa uzman temsilcileri, gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görev yapan bir kurumdur. Konsolosluk ve büyükelçilik tarafınca aracılık konumunda yetkilendirilmiştir.

Şanlıurfa şehri sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ve Portekiz Schengen vize başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin yetkili vize merkezi uzmanları ile profesyonel bir kapsam içerisinde irtibata geçmesi tavsiye edilmektedir.

Portekiz Schengen Vizesi Gerekli Evraklar / Şanlıurfa

Portekiz Schengen vizesi için gerekli evraklar hazırlanır iken çalışanların, çalıştıkları iş yerinden gerekli olan tüm belgeleri ve bunun yanı sıra çalıştıkları kurumdan izin yazısı onayı alması gerekmektedir. Ayrıca, başvuru sahibinin pasaportunun en fazla 10 yıllık olması yetkili makamlarca talep edilmektedir.

·         Pasaport

·         Seyahat Sağlık Sigortası

·         Kimlik Bilgileri

·         Rezervasyon Bilgileri

·         2 Adet Biyometrik Fotoğraf

·         Finansal Dokümanlar

·         İş Yeri Onay Belgesi

·         Portekiz Schengen Vize Başvuru Formu ve Dilekçesi

·         Portekiz Vize Ücretinin Ödendiğine Dair Dekont Bilgisi

 

Portekiz Şanlıurfa Vize Merkezi 2020

Şanlıurfa şehri sınırları içerisinden, Portekiz sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve bu nedenden dolayı da vize müracaatında bulunacak olan tüm başvuru sahiplerinin sırasıyla yapması gereken adımlar mevcuttur. Bu adımlar ise aşağıda sırası ile birlikte listelenmiştir:

  1. Başvuruda bulunacak olan kişi, ilk adım olarak Portekiz vize merkezi Gaziantep ile iletişime geçerek gerekli olan tüm evrakların listesini talep etmesi gerekmektedir.
  2. İkinci bir adım ise vize müracaat merkezinin yetkili müşteri temsilcileri başvuru sahibinin aktif ve güncel olarak kullandığı e-mail adresine gereken tüm evrak listesini göndermektedir. Ancak ilk adım için unutulmaması gereken bir konu vardır ki, seyahat amacı. Başvuru sahibi seyahat amacını net bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.
  3. Daha sonra hazırlanan evraklar merkeze teslim edilmelidir.
  4. Başvuru sahibinin kendisine en uygun onay verdiği randevu tarihi kapsamı içerisinde vize başvuru merkezine gelerek biyometrik bilgilerin ibrazında bulunması gerekmektedir.
  5. En son adımda da başvuru sahibi vize başvuru merkezi yetkilileri ile irtibat haline geçerek son durum hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Son durum öğrenildikten daha sonra da pasaportun başvuru sahibi tarafınca teslim alınması talep edilmektedir.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye