Portekiz Vizesi İzmir Vize Merkezi

Portekiz Vizesi İzmir Vize Merkezi

Portekiz Vize Merkezi, İzmir

Portekiz Vize Merkezi’nin İzmir şubesi aracılığı sayesinde Portekiz Schengen vize başvurusuna bulunacak olan vatandaşların ilk adımda kesinlikle Portekiz sınırları içerisine yapacak oldukları seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir.

Seyahat amacının belirlenmesinin başlıca sebepleri ise, Portekiz Schengen vize prosedürü kapsamı içerisinde her vatandaşın farklı seyahat nedenlerinin olması ve akabinde de başvuruda sunacak oldukları evraklarda farklılıklar yaşanmasıdır.

Başvuru vize merkezi içerinde, başvuruda bulunur iken yetkili taraflara sunulacak olan belgeler başvuru sahibinin seyahat amacı ile doğru orantılı değil ise ya tekrardan başvuruda bulunması gerekecektir (vize reddi) ya da hatalı evrak listesi olduğundan dolayı başvuru işlemini de gerçekleştiremeyecektir.

Portekiz Vize Merkezi İzmir Şubesinin Çalışma Saatleri

İzmir ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ve vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların İzmir vize başvuru merkez şubesinin çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olmasında fayda vardır. Çalışma saatleri ise şu şekilde düzenlenmiştir:

  • Hafta içleri olmak üzere sabah 08.30 ve akşamüzeri 18.00 aralığında,
  • Hafta sonları ise sadece cumartesi günü olmak üzere sabah 10.00 ve öğlen 14.00 kapsamı içerisinde İzmir ili ve çevresinde ikamet eden vize başvuru sahiplerine gereken tüm desteği ve hizmeti sağlamaktadır.

Bu gibi konular nedeni ile daha detaylı bilgi sahibi olmak için ve aynı zamanda da hazırlanması gereken tüm gerekli talep edilen evraklar hakkında detaylı bilgiye sahip olunması için firma ile iletişime geçilmesi tavsiye edilmektedir.

Portekiz Vizesi VIS Prosedürü

Portekiz Schengen vizesi VIS prosedürü gereğince, başvuru sahiplerinden başvuruda bulunabilmesi adına gereken biyometrik bilgiler talep edilmektedir. Eğer ki başvuru sahibi, Schengen vizesine daha önce sahip olmuş ise tekrardan biyometrik bilgilerinin beyanında bulunmak durumunda değildir.

Ancak, bunun yanı sıra belirtilmesi gerekir ki başvuru sahibi daha önceden bir Schengen vizesine sahip olmuş ve biyometrik bilgileri de VIS veri tabanı içerisinden herhangi bir arıza sebebi ile silinmiş ve yetkili görevliler tarafından bir kayıt bulunamıyor ise, işte o zaman tekrardan ilgili ülkenin konsolosluğundan randevu talep ederek biyometrik bilgilerinin beyan etmek üzere vize başvuru merkezine gelmesi gerekmektedir.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye