Portekiz Vize Dilekçe - Schengenvize.net
Portekiz Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Portekiz Vize Dilekçe

Portekiz Vize Dilekçesi 2023

Portekiz Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Portekiz`e birçok sebepten dolayı seyahat etmek isteyebilirsiniz. Ancak ülkeyi ziyaret öncesinde seyahat amacınızı belirlemiş olmalısınız. Çünkü hangi vize türünü almak istediğinizi seyahat amacına göre belirlemelisiniz.

Portekiz Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2021

Eğer turistik amaçla bir seyahat planlıyorsanız Portekiz turistik vize almalısınız. Turistik vize almak için gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız.

Portekiz İçin Vize Gerekiyor Mu?

Portekiz seyahatlerinde Türk vatandaşları açısından vize zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak gri, yeşil ve siyah pasaportu bulunanalar belirlenen süre içinde ülkede vizesiz kalma hakkına sahiptir.

Portekiz Schengen Vizesi Ne Kadar?

Schengen vizesi ile giriş yapılan Portekiz’de vize ücretleri Schengen anlaşma şartlarına bağlı olarak uygulanmaktadır. Tüm Schengen bölge ülkelerinde vize ücretleri aynıdır.

Portekiz Türkiyeye Vize İstiyor Mu?

Portekiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarında vize şartı uygular. Ülkeye gitme nedenine göre ulusal vize türleri vardır, kısa süreli turistik gezi için Schengen vizesi alınmalıdır.

Gerekli evraklardan biri de Portekiz vize dilekçesi belgesidir. Bu belgeyi hazırlamak için dikkat etmeniz gereken birçok unsur bulunmaktadır. Vize dilekçesi yazarken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir.
  • İlk kısımda Portekiz`e seyahat amacı net bir şekilde belirtilmelidir. Örnek, ülkede neler yapacağınız ve nereleri ziyaret edeceğiniz bildirilmelidir.
  • Sonraki aşamada seyahat tarihleri hakkında kesin bilgiler sunmalısınız. Gidiş ve dönüş tarihlerinizi net bir şekilde belirtmelisiniz.
  • Seyahat süresinde masrafların nasıl karşılanacağı hakkında detaylı bilgiler verilmelidir. Bu bilgiler ek evraklar ile desteklenmelidir.
Portekiz Vize Dilekçe
Portekiz Vize Dilekçe
Başvuru sahibinin vize kategorisine göre iki dilekçe hazırlanması gerekebilir. İki vize dilekçesi gerektiren durumlar ise aşağıdaki gibidir.
  • Başvuru yapan kişi SGK çalışanı olması durumunda. Bu gibi durumlarda seyahat süresinde iş yerinden izin alındığına dair vize dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede masrafların kişi tarafından karşılanabileceği de belirtilmelidir.

Seyahat eden birey öğrenci veya ev hanımıysa ikinci dilekçe yazılmalıdır. Bu dilekçe sponsor tarafından yazılmalıdır. Sponsor olan kişi masrafları karşılayacağı hakkında bilgi veren vize dilekçesi hazırlamalıdır.

Portekiz güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/portekiz-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

Portekiz Vize Dilekçe Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×