Portekiz Çalışma İzni Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Portekiz Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Portekiz Çalışma İzni Vize İşlemleri

Portekiz Çalışma İzni Vize Başvuru İşlemi

Oturum Ve Çalışma İzni

Nedir:  Portekiz’de yaşamak ve çalışmak isteyen Türk vatandaşları bu ülkede bulunmak için bahsi geçen vizeye başvuruda bulunmalıdır.

Portekiz Vatandaşlık Vize İşlemleri

Kaç Günlük Alınabilir: İlk oturum ve çalışma izni 6 ay kadar verilmektedir.

Nereye Başvurulur:  Portekiz Büyükelçiliği veya Portekiz konsolosluğu başvurularınızı kabul etmektedir.

Gerekli Evraklar Nelerdir

Portekiz Çalışma İzni Vize İşlemleri
Portekiz Çalışma İzni Vize İşlemleri

  • Pasaport: İncelemenin her aşaması her başvuru sahibi için aynıdır. Ancak son üç yılda başka bir Schengen ülkesi için yaptığınız vize başvurunuz onaylandıysa bu sizin lehinize bir durumdur ve bu durumu pasaportunuzda ki vize sayfalarının fotokopisini sunarak ispatlayabilirsiniz.
  • Vize Başvuru Formu: Portekiz çalışma izni almanızı kolaylaştıracak bir diğer evrak ise; bu formdur. Vize başvurusu yapma nedeninizi ve de bu başvuruya uygun bir aday olduğunuzu açıklamalısınız. Portekiz çalışma izni alan vatandaşlar; oturum ve çalışma izinlerini daha sonra ki süreçte tekrarlayabilirler.
  • 35*45 mm Biyometrik Fotoğraf
  • Kimlik Fotokopisi
  • Adli Sicil Kaydı
Mesleki Durumunuzu Gösteren Evraklar: İşveren ya da çalışanlar, Portekiz vizesi almak için SGK-Bağkur ya da özel sigortalarını gösteren belge sunmalıdır. Ayrıca; işverenlerin de hazırlaması gereken özel evraklar vardır. Resmi sicil gazetelerinde; firma unvanı açık bir şekilde yer almaktadır.
  • Bu belgenin fotokopisini ve de son döneme ait sigorta dökümleri ile vergi levhalarını paylaşmaları gerekmektedir. Bağlı oldukları mesleki odalardan da oda kayıt belgesi sunabilirler.Öğrencilerin sunması gereken evraklar ise bu noktada ayrılıyor. Başvuruda sizden öğrenci kimliğinizi sunmanız istenmemektir. Sizde istenen belge orijinal olan öğrenci belgenizdir. Emekliliğe ayrılan şahıslar ise; bağlı oldukları bankadan maaş özetlerini ya da e devlet üzerinden emeklilik sicil belgelerini sunmalıdırlar. Farklı meslek grupları da başvurularında bağlı oldukları meslek odalarına ilişkin kayıt belgelerini sunabilirler.
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  • Seyahat Sağlık Sigortası

Ne zaman başvurmak gerekir: Portekiz’de bulunacağınız süreç içerisinde ne yapacağınıza karar verdikten sonra; yetkililerin de beklentilerini karşılayacak evrakları sunmalısınız. Dolayısı ile yolculuğa çıkmadan önce başvurunuzu istediğiniz bir tarihte gerçekleştirebilirsiniz. Ancak uçuşunuza 2 haftadan az bir süre kalan müracaatlar olumsuz cevap alabilirler.

Portekiz Ticari vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/portekiz-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Portekiz'de Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Portekiz’de çalışmak isteyen Türk vatandaşları büyükelçilik ya da konsolosluğa çalışma izni için müracaat etmelidir. Portekiz Büyükelçiliği ve Portekiz Konsolosluğu tarafından ilk olarak çalışma izni 6 aylık süre için verilir.

Portekiz Vize Kaç TL?

Portekiz vizesi ülkeye ziyaret gerçekleştirecek olan Türk vatandaşlarının gidiş amacına göre verilmektedir. Eğitim, turistik çalışma, Avrupa Birliği projeleri ya da staj gibi farklı nedenlere göre ulusal vize başvurusunda bulunulur. Vize ücretleri vizenin türüne göre farklıdır.

Portekiz Vize İstiyor Mu?

Portekiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Bordo pasaport sahiplerinin vize alması zorunlu iken diğer pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen vizesi şartlarına göre 180 gün içerisinde 90 gün vizeden muafiyetlikleri söz konusudur.

Portekiz Çalışma İzni Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×