Portekiz Vizesi Ankara Vize Merkezi

Portekiz Vizesi Ankara Vize Merkezi

Portekiz Vize Merkezi, Ankara

Portekiz Vize Merkezi, Ankara ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ve bunun yanı sıra sadece Ankara değil Ankara çevresinde de ikamet eden vatandaşlara gereken tüm hizmeti profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Ancak, vize başvuru merkezleri sadece Schengen vizesi adına yapılacak olan turistik, ticari aile ve arkadaş seyahatleri için başvuruda bulunacak olan vatandaşlara gerekli hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile yükümlü kurumlardır.

Uzun süreli, yani D tipi vize başvurunda bulunacak olan vatandaşlar direkt olarak bizzat konsolosluğa ya da büyükelçiliğe müracaat etmeleri gerekmektedir. Vize başvuru merkezleri ya da akredite edilen vize başvuru seyahat acenteleri D tipi vize başvurularını kabul etmek ile yükümlü değillerdir.

Portekiz Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar? – Ankara

Ankara ili sınırları içerisinde yapılacak olan her Portekiz Schengen vizesinin sonuçlanma süresi 7 ila 10 takvim günü aralığında bulunmaktadır. Ancak, bu belirtilen 7 ila 10 iş günü içerisinde farklılıklar yaşanabilmektedir. Başvuruda bulunan başvuru sahibi, Portekiz seyahatini gerçekleştirmeden önce mutlaka konsolosluğun ya da büyükelçiliğin resmî tatillerini ve yoğunluğunu göz önünde bulundurarak başvuru yapması tavsiye edilmektedir.

Portekiz Schengen Vizesi Gerekli Belgeler – Ankara

Ankara ili sınırları içerisinde vize başvurusunda bulunacak olan vize başvuru sahipleri için gerekli olan evraklar şu şekilde talep edilmektedir:

Pasaport

Vize başvuru sahibinin mevcut pasaportunun en fazla 10 yıl içerisinde alınmış olması mecburidir. Ayrıca, Schengen vizesinin pasaport içerisine işlenebilir olması amacı ile 2 adet sayfasının da boş bulundurulması gerekmektedir.

2 Adet Biyometrik Fotoğraf

Başvuruda bulunacak olan kişinin başvuru evraklarının bulunduğu dosya içerisine 2 adet, son 6 ay içerisinde çekilmiş olan güncel halini yansıtan biyometrik fotoğraflarını bulundurması şarttır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinin, Portekiz Schengen sınırları içerisinde ve diğer Schengen üye ülke devletlerinin sınırları içerisinde geçerli olan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortasına sahip olması gerekmektedir.

Portekiz Vize Başvuru Formu

Portekiz Schengen vize başvuru formu belgesinin içerisinde başvuru sahibi tarafında verilecek olan tüm bilgilerin eksiksiz ve tutarlı bir şekilde olması vize başvurusunun değerlendirme süresinin kolay geçmesi adına büyük bir referans sağlamaktadır.

 

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye