Portekiz Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Portekiz Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Portekiz Vize Merkezi, Diyarbakır

Portekiz Vize merkezi, Diyarbakır ili sınırları kapsamı içerisinden müracaatta bulunacak olan her kişi için eşit şartlarda gerekli talep edilen tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile görevlendirilen kurumlardır.

Ancak, vize başvuru merkezleri sadece Schengen vizesi gibi kısa süreli (C tipi) vize başvuruları ile yapılacak olan vize başvurularını kabul etmektedir. Uzun süreli (D tipi), yani 90 takvim gününü geçecek olan seyahatler nedeni kapsamı içerisinde başvuru sahipleri direkt olarak müracaatlarını konsolosluk ya da büyükelçilik makamına yapması gerekmektedir.

Portekiz Schengen vize başvuruları esnasında kullanılacak olan ve yetkili makam konsolosluk tarafınca talep edilen belgeler bazı dönemlerde değişkenlik gösterebilmektedir.

Gerekeli olan tüm işlemler hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanabilir, bunun yanı sıra Portekiz vize başvurusu ret kararı ile sonuçlandığında vize ücreti başvuru sahibine iade edilmediği için bu gibi maddi zarar boyutu olan hususlardan uzak durulmuş olacaktır.

Portekiz Vizesi Gerekli Evraklar – Diyarbakır 

Portekiz vizesi gerekli evraklar, seyahat edecek olan başvuru sahibinin Portekiz Devleti’ni seyahat etmek nedenine göre istenen edilen ve gerekli olan evraklarda değişkenlikler göz önünde bulundurulmalıdır.

·         Pasaport

Portekiz vize müracaat sahibinin mevcut pasaportunun en fazla 10 yıl içerisinde alınmış olması mecburidir. Ayrıca, Schengen vizesinin pasaport içerisine basılabilmesi ve işlenebilir olması amacı ile 2 adet sayfasının da boş bulundurulması gerekmektedir.

·         2 Adet Biyometrik Fotoğraf

Başvuruda bulunacak olan kişinin başvuru belgelerinin bulunduğu dosya içerisine iki adet, son 180 gün içerisinde çekilmiş olan güncel halini yansıtacak biyometrik fotoğraflarını bulundurması talep edilmektedir.

·         Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinin, Portekiz Schengen sınırları içerisinde ve diğer Schengen üye ülke devletlerinin sınırları içerisinde geçerli olan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortasına sahip olması gerekmektedir.

·         Portekiz Vizesi İçin Vize Başvuru Formu

Portekiz vize müracaat formu içerisinde başvuruda bulunacak olan kişi tarafında verilecek olan büyün bilgilerin eksiksiz ve tutarlı bir şekilde olması vize başvurusunun değerlendirme süresinin sağlıklı geçmesi adına büyük bir referans sağlamaktadır.

·         Kimlik Kartı Fotokopisi

Başvuru sahibinin kimlik kartının ön ve arka yüzünün fotokopisinin de başvuru dosyası içerisine eklenmesi gerekmektedir.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye