Portekiz Aile Birleşimi Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Portekiz Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Portekiz Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Portekiz Aile Birleşimi Vize Başvuru İşlemleri

Portekiz Aile Birleşimi Vizesi

Nedir: Portekizli bir anne ya da babanız olabilir. Portekiz’de oturma izni olan bir yakınınız bulunabilir. Bu tarz durumlarda kişiler aile birleşim vizesi almak mecburiyetindendir.

Portekiz Çalışma İzni Vize İşlemleri

Kaç günlük alınabilir: Portekiz aile birleşimi vSchengen ülkelerinden biri olan portekizizeleri uzun süreli verilen vizelerdir. Kişi bu vize sürecinde; 6-12 ay kadar Portekiz’de bulunabilir.

Nereye Başvurulur: Vize başvurusu Portekiz konsolosluğuna yapılmalıdır.

Portekiz Aile Birleşimi Vize İşlemleri
Portekiz Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Gerekli Evraklar Nelerdir

Başvuru Formu: Formun içeriği genel olarak; şahsın nüfus bilgileri, iş ve de eğitim hayatı, medeni durumu ve de iletişim adresleri ile alakalıdır. Formda yer alan bir diğer bölüm ize; vize başvurunuzu hangi kategoride gerçekleştirmek istediğinizdir. Başvuru formunda yer alan bu bölümü, turistik vize amacı taşıdığınızı belirtecek şekilde doldurmalısınız.

  • Pasaport: PortekizSchengen üyeliği bulunan bir Avrupa ülkesidir.Dolayısı ile eğer bu başvurunuzdan önce herhangi bir ülkeye geçiş yaptıysanız bunu evraklarınız arasında sunmanız, vize işlemlerinizde olumlu bir tavır yaratacaktır.
  • 35*45 mm Biyometrik Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi: Nüfus cüzdanınızın fotokopisini sunarken, bu noktaya da dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzda ve de kimliğinizde ki bütün bilgilerin birbiri ile aynı olması gerekmektedir. Gerekli düzeltmeleri ve yenileme işlemlerini başvuru aşmasından önce gerçekleştirmelisiniz.
  •  Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Fotokopisi
Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat ve sağlık sigortası, vize almak isteyen her vatandaşın alması gereken bir önemlidir. Vize başvurusunda buluna aday, Portekiz seyahatinde geçirebileceği herhangi bir rahatsızlığın ayakta ve yatarak tedavisini, yaptırdığı seyahat ve sağlık sigortası ile garanti altına almaktadır.
  • Uçak Rezervasyonu
  • Ne zaman başvurmak gerekir: Başvuru yapmak için yolculuğunuzdan önce ki; ilk1 ayı seçebilirsiniz.

Portekiz vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/portekiz-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan detaylı kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Portekiz Evlilik Yapılır mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile Portekiz vatandaşı arasında evlilik gerçekleştirilir. En az 5 yıl Portekiz vatandaşı ile evli kalınması halinde Türk vatandaşları Portekiz vatandaşlığına geçebilir.

Portekiz Evlilik Vizesi Nasıl Alınır?

Portekiz vize prosedürüne göre evlilik vizesi bulunmaz, evlenmek için ülkeye giriş yapmak isteyenler ulusal vize türlerinden uygulanan için müracaat eder.

Portekiz'de Evlenmek Nasıl?

Portekiz’de evlilik işlemlerini yapmak isteyen vatandaşların nikahları konsolosluklarda kıyılmaktadır. Bunun için gerekli olan proedür takip edilirve evraklar hazırlanarak başvuru tamamlanır.

Portekiz Aile Birleşimi Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×