Portekiz Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Portekiz Aile Birleşimi Vize İşlemleri

PORTEKİZ AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

Nedir: Portekizli bir anne ya da babanız olabilir. Portekiz’de oturma izni olan bir yakınınız bulunabilir. Bu tarz durumlarda kişiler aile birleşim vizesi almak mecburiyetindendir.

Kaç günlük alınabilir: Portekiz aile birleşimi vizeleri uzun süreli verilen vizelerdir. Kişi bu vize sürecinde; 6-12 ay kadar Portekiz’de bulunabilir.

Nereye Başvurulur: Vize başvurusu Portekiz konsolosluğuna yapılmalıdır.

Gerekli Evraklar Nelerdir

Başvuru Formu: Formun içeriği genel olarak; şahsın nüfus bilgileri, iş ve de eğitim hayatı, medeni durumu ve de iletişim adresleri ile alakalıdır. Formda yer alan bir diğer bölüm ize; vize başvurunuzu hangi kategoride gerçekleştirmek istediğinizdir. Başvuru formunda yer alan bu bölümü, turistik vize amacı taşıdığınızı belirtecek şekilde doldurmalısınız.

Pasaport: PortekizSchengen üyeliği bulunan bir Avrupa ülkesidir.Dolayısı ile eğer bu başvurunuzdan önce herhangi bir ülkeye geçiş yaptıysanız bunu evraklarınız arasında sunmanız, vize işlemlerinizde olumlu bir tavır yaratacaktır.

35*45 mm Biyometrik Fotoğraf

Nüfus Cüzdan Fotokopisi: Nüfus cüzdanınızın fotokopisini sunarken, bu noktaya da dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzda ve de kimliğinizde ki bütün bilgilerin birbiri ile aynı olması gerekmektedir. Gerekli düzeltmeleri ve yenileme işlemlerini başvuru aşmasından önce gerçekleştirmelisiniz.

 Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Fotokopisi

Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat ve sağlık sigortası, vize almak isteyen her vatandaşın alması gereken bir önemlidir. Vize başvurusunda buluna aday, Portekiz seyahatinde geçirebileceği herhangi bir rahatsızlığın ayakta ve yatarak tedavisini, yaptırdığı seyahat ve sağlık sigortası ile garanti altına almaktadır.

Uçak Rezervasyonu

Ne zaman başvurmak gerekir: Başvuru yapmak için yolculuğunuzdan önce ki; ilk1 ayı seçebilirsiniz.

Portekiz Aile Birleşimi Vize İşlemleri

 

     Schengen ülkelerinden birisi olan Portekiz, yıl içerisinde farklı sebeplerden milyonlarca ziyaretçi almaktadır. Portekiz’e giriş yapılabilmesi için amaç ne olursa olsun alınması gereken bir vize vardır ve alınacak olan vize türü belirlendikten sonra o vizeye başvuru yapılmalıdır. Portekiz’e gidiş amacı eğer Portekiz vatandaşı olan biri ile evlenmiş olup temelli olarak orada birlikte yaşamaksa eğer, alınması gereken vize türü Portekiz aile birleşimi vizedir. Portekiz aile birleşimi vize alınabilmesi için Konsolosluk tarafından istenen ve başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler alınabilecek bazı evraklar istenmektedir. İstenen bu evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır ki vize başvurusu için verilecek olan karar doğru bir şekilde verilsin. Schengenvize.net ile iletişime geçerek evrak hazırlama aşamasında profesyonel destek alınabilir ve alınacak olan destek ile de evrak hazırlama işlemleri eksiksiz olarak hazırlanabilir. Portekiz aile birleşimi vize sonuçlandırılması Portekiz Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Portekiz aile birleşimi 90 günden daha uzun süreli bir vize olduğundan sonuçlanması 2 ay kadar sürmektedir. Aile birleşimi vizesi demek aslında oturum izni vizesi demektir.

 

Portekiz Aile Birleşimi Vize Gerekli Evraklar

 

     Portekiz’e oralı olan biri ile evlenmek ve orada birlikte yaşamak gibi bir amaçla gidileceği zaman alınması gereken vize türü Portekiz aile birleşimi vizedir ve Portekiz aile birleşimi vize alabilmek için, Konsolosluk tarafından istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanarak Konsolosluk tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilmektedir. Vize başvuruları sırasında Konsolosluk tarafından istenen evraklar, başvuru yapan kişinin mesleki durumuna uygun olarak da değişebilmektedir.

 • Son on yıl içerisinde alınmış ve seyahat dönüşünden sonra üç ay daha geçerli olan pasaport,
 • Tükenmez kalem ve başvuru yapan kişinin el yazısıyla doldurulmuş olan, eksiksiz ve doğru bilgiler içeren Portekiz aile birleşimi vize başvuru formu,
 • Uluslararası evlilik kayıt örneği,
 • Portekizce bilindiğini kanıtlayan belgeler,
 • Her iki eş tarafın da uluslararası doğum kayıt örnekleri, adli sicil kayıtları,
 • Portekiz vatandaşı olan kişinin kimlik bilgileri, vatandaşlık belgeleri, ikametgah bilgileri vs.
 • Eğer başvuru yapan kişi 16 yaşında ise Portekizce yazılmış olan evlenebilir dilekçesi,
 • Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse, ailesi tarafından yazılmış olan izin belgesi,
 • Portekiz’e yapılacak olan seyahatin amacının açıkça belirtildiği Portekiz aile birleşimi vize dilekçe,
 • Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Son altı ay içerisinde çekilen ve istenen ölçülerde olan iki adet biometrik fotoğraf,
 • Seyahat boyunca bütün masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağını gösteren ve bunu kanıtlayıcı belgeler; banka hesap döküm belgeleri,
 • Vize ücreti ödendiğine dair dekont,
 • Seyahat süresince geçerli olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.

 

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye