Portekiz Vize Reddi Nedenleri - Schengenvize.net
Portekiz Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Portekiz Vize Reddi Nedenleri

Portekiz Vize Reddi Sebepleri ve Çözümü

Portekiz’e gidebilmek için vize başvurusunda bulunulmalıdır ve bütün başvurular vize merkezleri üzerinden gerçekleştirilerek Portekiz Konsolosluğu tarafından değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Portekiz Konsolosluğu vize başvurunuzu kabul edebildiği gibi ret etme hakkına da sahiptir. Eğer başvuruyu uygun görmezse ret sonucunu verebilir ancak bu bir daha başvuru yapılamayacağı anlamına gelmemektedir. 

Portekiz Vize Ücreti 2021

Vize reddi için çok fazla sebep olabilmektedir. Ret sonucu her zaman bir mektup ile bildirilir ve bu mektup içerisinde ret sebebi açıkça yazılır. Problem öğrenilip, çözülüp yeniden başvuru yapılabilir.

Kısa süreli vize türlerine yapılan başvurular 10 gün, uzun süreli vizeler için yapılan başvuru ise 2 ay civarında açıklanmaktadır. Schengenvize.net ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilir ve de işlemleri eksiksiz tamamlayarak hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Portekiz Vize Reddi Sebepleri

 Portekiz konsolosluğu tarafından gerçekleştirilen vize sonuçlandırmaları her zaman olumlu sonuçlar vermemektedir. Portekiz Konsolosluğu derinlemesine araştırma yapar ve bu araştırmalar sonucunda ret yanıtını verebilir. Bunun birçok farklı nedeni de olabilmektedir.

  • Portekiz vize başvuruları sırasında kontrol edilen evraklarda eksiklik ya da formlarda yanlış bilgiler,
  • Seyahat amacının net olarak belirtilmemesi ya da yapılacak seyahatin amacının kanıtlanamaması,
  • Seyahat sürecinde gerekecek maddi güce sahip olamamak,
  • Banka hesap döküm bilgileri içerisinde yeterli maddiyat olduğu görülememesi,
  • Portekiz vize bitiş tarihinde ülkeye dönüleceğini kanıtlayamamak; bunların her biri vize reddi ile karşılaşılmasının sebepleri arasındadır.
Portekiz Vize Reddi Nedenleri
Portekiz Vize Reddi Nedenleri

Portekiz Vize Reddi

Portekiz Konsoloslukları tarafından verilen vize reddi ile vize başvuru işlemleri bitmiş sayılmamaktadır. Vize reddine itiraz edilebilir ve bunun için de öncelikle mektup dikkatlice incelenmeli ve ardından problem çözümlenip yeniden başvuru yapılabilir.

İtirazlar konsolosluk üzerinden gerçekleştirilir ve itiraz edebilmek için 4 hafta süre verilmektedir.

  • Portekiz vize reddi ile karşılaşıldığında, vize başvurusu sırasında kullanılan vize harç ücretlerini geri alamazsınız.

Nedenleri Nedir?

Portekiz vize kategorilerinden herhangi birsinden alacağınız vize reddinin birçok farklı nedeni olabilir. Bu nedenlerden biri; gerekli vize ücretlerinin ödenmemesidir. Bir diğeri ise; beyan edilen bilgilerin yalan ya da yanlış olmasıdır. Güncel olmayan pasaportlar da yine vize reddi nedeni olabilmektedir.

İtiraz Hakkı: Vize reddinden doğan bir itiraz hakkınız bulunmaktadır.

İtiraz Şekli: Vize reddi karşısında itirazınızı bir dilekçe şeklinde hazırlayabilirsiniz.

Ücret İadesi var mı?

Vize işlemleri uygulamalarında; ücret iadesi gibi bir sistem bulunmamaktadır.

KONSOLOSLUKLAR

  • Ankara Büyükelçiliği
  • İzmir Fahri Konsolosluğu
  • İstanbul Fahri Konsolosluğu
  • Antalya Fahri Konsolosluğu

Portekiz vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/portekiz-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Vize Reddi Neden Olur?

Vize reddi genellikle talep edilen evrakların eksik olmasından ya da başvuru formunun ikna edici olmamasından kaynaklanmaktadır. Başvuru yapan kişinin uyruğu olduğu ülkede ki iç karışıklıklarda çoğu zaman vize reddi ile sonuçlanmaktadır.

Portekize Vize Gerekli Mi?

Portekiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyen ülkelerdendir. Bordo pasaportu bulunanlar için vize zorunludur. Diğer pasaport sahipleri 180 günde 90 günü geçmemek şartı ile vizesiz geçiş yapabilir.

Portekiz Türkiyeye Vize İstiyor Mu?

Portekiz Türkiye arasında herhangi bir vize muafiyet anlaşması olmadığı için vize talep etmektedir. Türkiye’den seyahat edecek olan vatandaşlar amacına uygun vize başvurusunda bulunmalıdır.

Portekiz Vize Reddi Nedenleri Video;

İlginizi Çekebilir;

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×