Belgrad Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Belgrad Vize İstiyor Mu?

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının pasaport sahibi olması gerekir. Pasaport sahibi Türk vatandaşları ülkede 90 gün kadar vizesiz konaklama hakkına sahiptir. Çalışma, eğitim, ticari ve aile birleşimi amacıyla ülkeye gidecek olan Türk vatandaşlarının seyahat amacına göre vize alması gerekir.

Sırbistan’a Gitmek İçin Ne Gerekiyor?

Sırbistan’a seyahat amacıyla gidecek olan Türk vatandaşlarının güncel pasaport sahibi olması gerekir. En az 6 ay geçerliliği olan pasaport ile ülkeye vize almadan seyahat edebilirsiniz. Belgrad vize istiyor mu: Sırbistan’ın başkenti olan şehre gitmek için vize alınması zorunlu değildir. Pasaport ile 90 gün kadar şehirde konaklayabilirsiniz.

Sırbistan’a çalışma amacıyla gidecek kişilerin çalışma izni olması ve çalışma vizesi alması gerekir. Çalışma vizesi almak için iş sözleşmesi yapmanız ardından şirketten çalışma belgesi alabilirsiniz. Vize için gerekli tüm belgelerle birlikte Sırbistan konsolosluğuna müracaat ederek vize alabilirsiniz.

Sırbistan’a eğitim amacıyla gitmek isteyen kişilerin ülkede bir eğitim kurumu ile anlaşması ve onay alması gerekir. Daha sonra eğitim kurumlarından alınan belgelerle birlikte vize başvurusu için gerekli diğer belgelerin hazırlanması ve vize merkezine teslim edilmesi istenir. Vize başvurusu için pasaport, diploma, kimlik fotokopisi, yabancı dil sertifikası gibi belgeler istenir.

Sırbistan’a gitmek için ne gerekiyor: Sırbistan’a gitmek için ülkeye seyahat etme amacınıza göre bir vize türüne başvuru yapmanız gerekir. Vize işlemleri Sırbistan konsolosluğu tarafından yürütülür. Belgelerinizi teslim etmeniz ardından vize sonucu 3-4 iş günü içerisinde açıklanır.

Belgrad Güvenli Bir Şehir Mi?

Belgrad güvenli bir şehir mi: Belgrad, Sırbistan’ın güvenli şehirlerinden biridir. Tarihi yapıları ve Bohem yaşam tarzı şehrin oldukça fazla turist çekmesine neden olmuştur. Belgrad vize istiyor mu: Şehre seyahat etmek için vize alınması zorunlu değildir. Türkiye’den Sırbistan’a gidecek olan kişiler 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftır.

Belgrad’a Nasıl Gidilir?

Belgrad’a nasıl gidilir: Belgrad’a gitmek için İstanbul’dan Sofya’ya geçerek tren veya otobüsle gidebilirsiniz. Sofya’dan Belgrad’a gitmek için transit vize almanız gerekir. Belgrad vize istiyor mu: Belgrad Türk vatandaşlarından vize istemeyen şehirler arasında yer alır. Şehre seyahat etmek için güncel pasaport sahibi olmanız ve kimlik kartınızın yanınızda olması gerekir.

Belgrad’a eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi uzun süreli seyahatler için gidecekseniz seyahat amacına göre vize almanız zorunludur. Vize başvurusu Sırbistan konsolosluğuna gerekli evrakları teslim ederek yapılır. Vize işlemlerinin tamamlanması için ülkenin istediği tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekir.

Belgrad Pahalı Bir Şehir Mi?

Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarının en az 6 ay geçerliliği olan pasaport sahibi olması gerekir. Belgrad vize istiyor mu: Şehre seyahat etmek için vize alınması zorunlu değildir. 90 gün kadar vizesiz konaklayabilirsiniz. Bu süre içerisinde oturum izni ve çalışma izni alınmasına izin verilmez.

Belgrad seyahatinde konaklama için ayrı bir bütçe ayırmanız gerekir. Şehirde ev kiraları konuma göre değişiklik gösterse de ortalama 300 € civarındadır. Belgrad pahalı bir şehir mi: Türk lirası Sırp dinarından daha değerli olduğu için seyahat masrafları diğer ülkelere göre daha düşüktür.

Sırbistan Seyahat Sigortası İstiyor Mu?

Sırbistan Türk vatandaşlarının 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vize istemez. Belgrad vize istiyor mu: Şehre seyahat etmek için vize almanız zorunlu değildir. Güncel pasaport ve kimlik kartı ile ülkeye giriş yapabilirsiniz. Sırbistan’a gitmek için seyahat sağlık sigortasının olması zorunludur.

Eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi amaçlarla seyahat edecek Türk vatandaşlarının Sırbistan konsolosluğuna müracaat ederek vize alması gerekir. Vize başvurusu için pasaport, kimlik fotokopisi, gelir belgeleri gibi gerekli tüm belgelerin hazır olması gerekir.

Sırbistan seyahat sigortası istiyor mu: Sırbistan vizesi almak için seyahat sağlık sigortası olması zorunludur. Aynı zamanda vizesiz seyahat edecek Türk vatandaşlarının da seyahat sağlık sigortası olması gerekir. Vize işlemlerini tamamlamanız ardından Sırbistan vizesi 3-4 iş günü içerisinde çıkar.

Ankara’daki Sırbistan Büyükelçiliği
Adres
Remzi Oğuz Arık, Yazanlar Sk. No:1, 06691 Kavaklıdere/Çankaya/Ankara, Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://www.ankara.mfa.gov.rs

İstanbul’daki Sırbistan Büyükelçiliği
Adres
Geyikli sokak no. 1, Levent Mah. Beşiktaş, 34330 İstanbul, Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://www.istanbul.mfa.gov.rs

Sırbistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Sırbistan vize ücreti 80 €’dur.

Sırbistan Türkiye’den Vize İstiyor Mu?

Sırbistan 90 günü geçmeyecek seyahatler için Türk vatandaşlarından vize istemez.

Belgrad Vizesi Nasıl Alınır?

Vize almak için gerekli evraklarla birlikte Sırbistan konsolosluğuna müracaat edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×