Cezayir Vize İstiyor Mu? - Cezayir'e Nasıl Gidilir?
Schengen Blog

Cezayir Vize İstiyor Mu?

Cezayir tarihi ve kültürel dokusu ile dikkat çekerken aynı zamanda iş olanakları sebebi ile de vize talep edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Umumi kullanıma mahsus olan pasaportların bir diğer deyiş ile bordo pasaport sahiplerinin ülkeye giriş aşamasında vize almaları gerekmektedir. Yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip olan kişilerin ise 90 günü aşmamak kaydı ile ülkeye vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir.

Cezayir Vizesi Kalktı Mı?

Cezayir vize istiyor mu; diplomatik, hususi ve hizmete mahsus olan pasaportlar ile ülkeye 3 aylık zaman dilimini aşmayacak şekilde vize başvuru adımlarını tamamlamanıza fırsat verilmektedir. 90 günden fazla kalmak istemeniz durumunda vize başvurusunu yerine getirmek zorundasınız. Bordo pasaport sahibi olan kişilerin ise vize zorunluluğu devam etmektedir.

Cezayir vizesi kalktı mı; vize başvuru adımlarını yerine getirirken dileyen kişilerin vize danışmanlık firmalarından da yardım almasına olanak verilmektedir. Bu şekilde evrakların derlenmesinden başvuru püf noktalarının takip edilmesine kadar birçok noktada sorumluluk firmaya ait olacaktır. Firmalar arasında seçim yaparken daha öncesinde hizmet alan kişilerin yaptıkları yorumlar hakkında inceleme yapılması gerekmektedir. Vize harç tutarına ek olarak firmalarda geçerli olan komisyon tutarını da ödemeniz istenir.

Cezayir Vize Ücreti Ne Kadar?

Cezayir vize istiyor mu; vize başvuru adımlarında gerekli olan evrakların içerisinde vize harç tutarının ödendiğine dair de dekontun sunulması gerekir. Her sene vize harç tutarı zamma tabi tutulmaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi ve giriş çıkış adet kısıtlamasına göre vize başvuru ücretlerinde değişim söz konusu olabilmektedir.

Cezayir vize ücreti ne kadar; vize harç ödeme adımlarının akabinde bize başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda, ödenmiş olduğunuz tutarın tarafınıza iade edilmeyeceğini de bilmeniz gerekmektedir. Vize harç tutarının iade edilmeme durumu sadece Cezayir’e özel biri durum değildir. Diğer birçok ülkede de aynı şekilde vize harcı iade edilmez. Pasaport harcı için durum aynı değildir. NVİ üzerinden pasaport başvurusu yaparken hem harç tutarı hem de defter bedeli ödemenizi gerekmektedir. Bu ödemeleri yapmanızın sonrasında pasaport almaktan vazgeçerseniz, yatırmış olduğunuz tüm bu bedeller iade edilecektir.

Cezayir Giriş Çıkış Var Mı?

Cezayir giriş çıkış var mı; pandemi kurallarına uygun bir biçimde ülkeye turist giriş çıkışı yapılabilmektedir. Cezayir vize istiyor mu; ülkeye giriş çıkış aşamasında özellikle ülkeye sokulan döviz tutarı konusunda çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Ülkeye sokacağınız dövizin türü ya da miktarı ne olursa olsun sınır kapılarında bunu eksiksiz bildirmenizi istenir. Ülkeye soktuğunuz kadar döviz ile çıkmanız mümkündür. Bu adımlar ülkenin ekonomik dengesinin korunması için atılmaktadır.

Vize Nasıl Alınır?

Vize nasıl alınır; vize talep adımlarında vize başvuru formunu, pasaportunuzu, kimlik belgenizi, ikametgah belgenizi, hesabınızda bulunan aktif tutarı kesinlikle sunmanız istenmektedir. Cezayir vize istiyor mu; vize başvuru adımlarında aile birleşimi gibi kategorilerden istifade etme hakkınız da vardır. Aile birleşimi seçeneğinde tam tekmil nüfus kayıt örneğini de güncel tarihli bir biçimde sunmanız istenmektedir.

Cezayir Türk Vatandaşlarına Vize Uyguluyor Mu?

Cezayir vize istiyor mu; vize başvuru adımlarında kişilerin dikkate alması gereken hususların başında pasaport türü gelmektedir. Bordo pasaport sahiplerinin kalacakları süre fark etmeksizin vize talep etmesi gerekir. Diğer seyahat belgesi türlerine sahip olan kişilerin ise 90 güne kadar ülkede vizesiz kalmalarına olanak tanınmaktadır. İlerleyen günlerde ülkeler arasında karşılıklı olarak vize muafiyet adımının yerine getirilebileceği de bildirilmelidir.

Cezayir Türk vatandaşlarına vize uyguluyor mu; vize başvuru aşamasını yerine getirirken kişilerin suç kayıtları da incelenmektedir. Herhangi bir aktif suç kaydı bulunan kişilerin özellikle uzun süreli oturum talep etmesi durumunda ret yanıtı alması söz konusu olabilir. Tabi ki suçun skalasına göre de değişim söz konusu olmaktadır.

Ankara’daki Cezayir Büyükelçiliği
Adres
Şehit Ersan Cad., No: 42, 06680 Çankaya, Ankara, Türkiye

e-posta
[email protected]

İstanbul’daki Cezayir Büyükelçiliği
Adres
KONSOLOSLUK: Gazeteciler Sitesi 23, Temmuz Meydani No: 7, 34394 Şişli, İstanbul, Türkiye

e-posta
[email protected]

Hususi kullanıma mahsus olan pasaportlar ile kaç gün boyunca vizesiz giriş yapılabilir?

Hususi kullanıma mahsus olan pasaportlar ile ortalama 90 gün boyunca vizesiz şekilde ülkede kalmanıza imkan verilir.

Bordo pasaport sahipleri vize almak zorunda mıdır?

Bordo pasaport sahiplerinin kalacakları süre ne olursa olsun kesinlikle vize talep etmesi gerekir.

Vize başvuru adımında başvuru formu kaç nüsha halinde sunulmalıdır?

Cezayir vize başvuru formunun 2 nüsha halinde sunulması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×