Cezayir Vizesi | Schengen Vize
Cezayir Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Cezayir Vizesi

Genel itibari ile çöl ikliminin hakim olduğu Cezayir güneyinde ise Akdeniz ile sınırı bulunmaktadır. Afrika kıtasında yer alan Cezayir’e gidebilmeniz için almanız gereken vize türleri seyahat amacına göre değişmektedir. Kısa ve uzun süreli olarak almak istediğiniz Cezayir vizesi için prosedürlere uygun hareket etmeniz ve eksiksiz belge sunmanız gerekmektedir.

Evrakların hazırlığı konusunda titiz olmanız büyük öneme sahip olurken doğru bilgi vermeniz de vizeyi alabilmeniz noktasında önemlidir. Seyahat amacına göre değişen faktörleri göz önünde bulundurarak evrak temininde bulunmanız ve türlere göre değişen formları doldurmanız gerekmektedir. Başvuru dosyanızı teslim etmenizle birlikte yaklaşık olarak 10 günde sonuç alabilirsiniz. Ek belge, iş yoğunluğu ve resmi tatil gibi olumsuz unsurlar söz konusu olmaz ise bu süre geçerlidir.

Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Türlere göre değişen evrak teminlerinde seyahat amacını karşılayacak düzeyde evrak sunmanız önemlidir. Ticari amaçlı seyahat için davetiye gerekli olurken turistik amaçlı seyahate böyle bir davetiye gerek yoktur. Burada vize türünün evraklar konusunda farklılıkları beraberinde getirdiği söylenebilir. Cezayir vizesi için gerekli evraklar listesinin şu şekilde yapabiliriz;

  • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi arkalı önlü olmalı,
  • Biyometrik fotoğraf 2 adet, arka fon beyaz ve başvuru sahibinin güncel halini yansıtacak düzeyde,
  • 3 aylık banka hesap özetinin mutlaka banka tarafından hazırlanması ve imzaları ile kaşelerinin de vurulması gerekir.
  • Adresin ve ailenin bilgilerine sahip olan tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Pasaportun geçerliliği seyahat dönüşünde de 3 ay devam etmesi gerekir.
  • Konsolosluğa hitaben seyahati açıklayan vize talep dilekçesi hazırlanmalı ve ıslak imzası da atılmalı,
  • Konaklama ve seyahat ile alakalı rezervasyonlar.

Cezayir Vize Ücreti

Cezayir vizesiyle alakalı evraklarınızı hazırladıktan sonra vize türüne göre ücret ödemesi yapmanız ve ödemeye dair dekontu dosyaya koymanız gerekir. Ücreti ödenmemesi durumunda Cezayir vizesi başvurunuz ret edilecektir. Hatalı ödemelerden kaynaklı başvurularda da başvurunuzun ret edilmesi söz konusudur. Cezayir vize ücreti türlere ve kalınacak süreye göre değişmektedir. Ticari amaçlı seyahatiniz 1 ay içinse farklı fiyat 3 ay içinse farklı fiyat tarifesi söz konusudur. Bu yüzden vize türüne ve konaklama süresine göre değişen ödemeleri ayrıntılı şekilde öğrenmelisiniz. Ayrıca Cezayir evrak tasdik ücreti de söz konusu olduğu için bu hususta da işlem yürütmelisiniz. Her bir ayrıntı vizenin olumlu yönde çıkmasında etkin rol oynamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×