Gaziantep Cezayir Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Cezayir Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Cezayir Vize İşlemleri

Gaziantep Cezayir Vize Başvuru İşlemi

Cezayir Vize Ücretleri

Vize başvuru için Türkiye`de yerleşen Cezayir temsilcilerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru işlemi için Konsolosluk veya Büyükelçiliğin bölge ayrım şartı bulunmuyor. Yani, hangi şehirde olmanız size kısıtlama getirmeyecektir.

Gaziantep Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri

Cezayir vize başvuru için talep edilen belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Sonraki adım olarak Cezayir vize ücreti ödenmelidir.

Ödemeniz gereken ücret vize tipi ve giriş sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Tüm vize ücretleri Cezayir Konsolosluğu`nun yetkilileri tarafından belirlenmektedir.

Cezayir Vize Ücreti Ne Kadar?

2021 Yılında Cezayir vize ücretleri aşağıdaki gibidir.

 • 30 Günlük Ticari Vize – 80 Euro (Tek girişli)
 • 90 Günlük Ticari Vize – 150 Euro (Çok girişli)
 • 30 Günlük Ziyaret Vizesi – 80 Euro (Tek girişli)
 • 90 Günlük Ziyaret Vizesi – 150 Euro (Çok girişli)
 • 30 Günlük Turistik Vize – 80 Euro (Tek girişli)
 • 90 Günlük Turistik Vize – 150 Euro (Çok girişli)

2021 Yılında belgesiz Cezayir vize ücretleri ise şu şekildedir.

Gaziantep Cezayir Vize İşlemleri
Gaziantep Cezayir Vize İşlemleri
 • 30 Günlük Ticari Vize – 150 Euro (Tek girişli)
 • 90 Günlük Ticari Vize – 220 Euro (Çok girişli)
 • 180 Günlük Ticari Vize – 350 Euro (Çok girişli)
 • 365 Günlük Ticari Vize – 420 Euro (Çok girişli)

Cezayir vizelerinde vize reddi gibi durum söz konusu değildir. Konsolosluk başvurunuzu uygun bulmadığı taktirde ödediğiniz ücret geri iade edilmektedir. Aynı zamanda iade sebebi de belirtilmektedir. İade sebebini öğrendikten sonra gerekli düzenlemeyi yaparak yeniden başvuru yapmak hakkına sahipsiniz.

Cezayir vize ücretleri zaman zaman değişime uğramaktadır. Bu nedenle her daim en güncel vize ücretleri hakkında bilgi almak için Cezayir Konsolosluğu ile iletişime geçmelisiniz.

NOT: Vize ücretleri aynı zamanda kişinin uyruğuna göre değişiklik göstermektedir.

Bunların yanı sıra opsiyonel, yani ek hizmet olanağından faydalanmak imkanına da sahipsiniz.

 Cezayir Fahri Konsolosluğu

Cezayir Fahri konsolosluğu tarafından sadece Cezayir vatandaşlarına Konsolosluk hizmet verilmektedir. Vize verme yetkisi olmadığından Cezayir vize işlemleri, vize merkezimiz tarafından yapılmaktadır. Vize başvurunuz süresi içerisinde Cezayir vizesi için gerekli bilgilendirmeyi vize merkezimiz sizlere yapacaktır.

 Cezayir Konsolosluk İşlemleri

Cezayir, Türk vatandaşları için vize alma zorunluluğu olan bir ülkedir. Bu nedenle gerek Turistik, gerek ticari gerekse de ziyaret amaçlı Cezayir seyahatleriniz için Cezayir vizesi almanız gerekmektedir.

 vize merkezi tarafından Cezayir vize başvurusu yapılabilmektedir. Vize başvurusuna ait evraklar tamamlandıktan sonra başvurunuz Cezayir konsolosluğuna iletilmektedir. Unutulmaması gereken bir husus, Cezayir vize işleminde kullanılacak pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması gerekmektedir.

 Cezayir Vize İşlemleri

Cezayir, Türk vatandaşlarının ülkeye girişi için vize uygulayan bir ülkedir. Sadece diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi kişiler vize almadan 90 günlük giriş sağlayabilmektedirler. 

Umumi pasaport sahibi vatandaşların Cezayir vizesi başvurusunun yapılmasının ardından 10 iş günü içerisinde sonuç çıkmaktadır. Cezayir vizenizin onaylanması halinde vize merkezimizden pasaportunuz elden ya da kurye yolu ile teslim alabilirsiniz.

 Cezayir vizesi başvuru süreciniz devam ederken Cezayir konsolosluğu tarafından aranabilir ve sizden ek belge ibraz etmeniz talep edilebilir. Tüm bu gelişmeler ile ilgili vize merkezimizi bilgilendirmeniz son derece önemlidir.

 Cezayir Vize Çeşitleri

 Cezayir vizesi almak isteyen kişiler farklı vize çeşitlerinden kendine en uygun olanı seçmesi gerekmektedir. Doğru vize türünün seçilebilmesi için vize merkezimize başvurarak gerekli bilgilendirmeyi alabilirler.

 • Cezayir ‘e gitmek isteyenler turisttik vize alabilir.
 • Cezayir ‘e gitmek ticari amaçla gitmek isteyenler ticari vize alabilir.
 • Cezayir ‘e akraba ziyareti yapmak isteyenler ziyaret vizesi alabilir.
 • Cezayir ‘e çalışmak için gitmek isteyenler çalışma vizesi alabilir.
 • Cezayir ‘e gitmek isteyenler basın veya kültürel vizesi alabilir.

 Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar

 Cezayir vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılan vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Turist vizesi alacak kişi ile çalışma vizesi alacak kişi arasında istenilen belgeler farklıdır. Bu sebepten ötürü gerekli belgeleri öğrenmek için mutlaka  vize merkezine başvurmanız gereklidir.  vize merkezi bu süre içerisinde size Cezayir vizesi için gerekli evraklar hususunda bilgilendirme yapacaktır.

Her vize başvurusun da olduğu gibi gerekli standart belgeler Cezayir vizesi içinde geçerlidir. Bu belgeler 10 yıldan eski olmayan pasaport, vize başvuru dilekçesi, davetiye, kimlik fotokopisi, 2 adet fotoğraf, banka hesap özeti ve makbuz standart belgelerdir. Diğer belgeler için mutlaka  vize merkeziyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Cezayir Vize Ücretleri

 • Cezayir vize ücretleri vize süresine ve vize çeşidine göre değişkenlik göstermektedir.  vize merkezi ile iletişime geçerek vize ücreti hakkında en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Cezayir  Vize Başvurusu

 Cezayir vizesi için başvurular vize merkezimiz aracılığı ile yapılmaktadır. Cezayir vizesi için bizzat başvuru yapmanıza gerek yoktur. Bu süre içerisinde tüm işlemlerinizi  vize merkezi yapmaktadır. Cezayir ‘e gitmek isteyen vatandaşların mutlaka  vize merkezine ulaşması gerekir. Güvenilir ve hızlı hizmet sayesinde Cezayir vizeniz merkezimiz tarafından alınacaktır.

Cezayir  Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Cezayir konsolosluğu herhangi bir sebepten ötürü vize başvurunuzu reddedebilir. Konsolosluk bu süre içerisinde sizden teyit alabilir veya ek belge göndermenizi de talep edebilir. Bu tip durumlarda mutlaka  vize merkezine bilgi verilmesi önem taşımaktadır. Cezayir vize başvurusunun reddedilmesi halinde Konsolosluk talebine göre vize işleminiz yeniden başlatılabilmektedir.

Cezayir Türkiye'den Vize İstiyor Mu?

Cezayir belirli ülkeleri vizeden muaf tutar. Ancak bu ülkeler içerisinde Türkiye yer edinmez. Türk vatandaşları, Cezayir ziyareti öncesinde kesinlikle vize işlemlerini tamamlamalı.

Cezayir'e Gitmek İçin Ne Gerekli?

 • Pasaport
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Biometrik fotoğraf
 • Cezayir’de bulunma amacına göre belirli evraklar istenir. Evraklar içerisinde, Cezayir’in tarafınızdan istediği kişisel belgelerde yer edinebilir.

Cezayir Vize Ücreti Ne Kadar?

Cezayir vize ücreti, 150Euro. Bu ücret vize türüne göre değişkenlik gözetir.

Gaziantep Cezayir Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×