bulgaristan-vizesi-gerekli evraklar

Bulgaristan Vizesi Başvuru

Bulgaristan Vizesi Başvurusu 

Bulgaristan Vizesi ile hangi ülkelere giriş yapılabilir?

Bulgaristan vizesi,  izin verilen süre kadar sadece Bulgaristan’a giriş yapabilirsiniz. Vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Bulgaristan Vizesi başvurusu nereye yapılabilir?

Bulgaristan vizesi başvuruları, İstanbul, Ankara, Bursa, Edirne, İzmir ve Gaziantep’de bulunan Bulgaristan Vize Başvuru Merkezlerine yapılmalıdır. Tüm başvuru türleri, Bulgaristan Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu’nca değerlendirilmektedir.

Bulgaristan Vize Başvurusu için randevu almak gerekli midir?

Bulgaristan Vizesi’ne başvuruda bulunmak için Vize Başvuru Merkezinden randevu alma zorunluluğu yoktur. Mesai saatleri için, 08:30 – 14:30 arasından başvuru merkezine gelerek Bulgaristan Vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sıra beklememek için randevu almanızı tavsiye ederiz.

Bulgaristan Vizesi Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

 Vize alıncaya kadar bilet satın almayınız veya iade edilemez turlar satın almayınız. Bazı, durumlarda Bulgaristan Vizesi başvurularının değerlendirilmesi için standart değerlendirme süresinden daha fazla zaman gerekebilir. Bulgaristan vize başvurusu, planladığınız seyahat tarihinden 3 ay öncesinden başvururu yapılabilir herhangi bir sorunla karşılaşmamak için  en az 21 gün önce başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Reşit Olmayan Oğlum/Kızımla Birlikte Vize Başvurusunda Bulunmak İçin Ayrıca Başvuru Dosyası Hazırlamam Gerekli Midir?

Bulgaristan vize başvurusu için her başvuru sahibi ayrıca dosya hazırlamak zorundadır. Başvuru sahiplerinin yaşına bakılmaksızın her başvuru sahibi için ayrı bir başvuru dosyası hazırlanmalı ve Bulgaristan vizesi başvurusu için konsolosluk harçları ödemelidirler.

Bulgaristan Vizesi Başvuru Ücretleri Ne Kadardır?

Bulgaristan vize başvuru için ödenecek iki ayrı ücret ödenmektedir: Konsolosluk vize başvuru harcı ve aracı kurum hizmet ücreti. Aracı Kurum Hizmet ücreti olarak 25 Euro’dur. Bulgaristan vize başvuru ücreti, başvuru yapılan vize kategorisine ve yaşına göre değişmektedir

Şahsen başvuru yapmak zorunlu mudur?

Vize başvurusu:

  • Başvuru sahibi;
  • Yetkili tur operatörleri;
  • Çalışanları için şirket tarafından yetkilendirilmiş personel (seyahat amacı “iş” veya “resmi ziyaret” ise) tarafından yapılabilir.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye