bulgaristan-vize-ucretleri

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan vize ücreti Bulgaristan C tipi kısa zamanlı turistik, ticari, transit ve ziyaret vize fiyatlarına ve D tipi Bulgaristan vize ücretleri hakkında aşağıda gerekli bilgilere yer verilmiştir.

Kısa süreli Bulgaristan vizesi fiyatı 110 Euro’dur. Yatırılan bu ücretin içerisinde bankaya ödenen Bulgaristan Konsolosluğu harç ücreti ve vize hizmet merkezi servis ücreti dahil fiyatıdır.

Bulgaristan Konsolosluğu harç ücreti 60 Euro’dur. Konsolosluk bazı yabancı ülke vatandaşlarından 35 Euro temin etmektedir. Bulgaristan’ın resmi yetkili acentesi ortalama olarak 25 Euro hizmet ücreti almaktadır. Seyahat sigorta ücreti olarak aylık 18 Euro tahsil edilmektedir. Otel ve davetiye gibi durumlarda 20 ile 40 Euro arasında değişen bir miktar ücret istenmektedir. Tüm kısa süreli C tipi vize biçimleri için vize fiyatı aynıdır.

Bulgaristan Turistik Vize Ücreti

Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği’ne yapılacak olan turistik vize müracaatlarının vize harç ücretleri başvuruda bulunan kişinin vatandaşı olmuş olduğu ülkeye göre farklılık göstermemektedir. Bulgaristan Konsolosluğu 0-12 yaş grubundaki çocuklardan Bulgaristan vizesi harç ücreti istememektedir.

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi’ne ödenmiş olan Bulgaristan vize ücreti, kargo fiyatı, yolculuk sağlık sigortası vb. ödemeler Bulgaristan vize harç ücreti dışındadır.

Bulgaristan turist vize başvuru harcı:

  • Bulgaristan konsolosluğu harç fiyatı 60 Euro
  • Servis bedeli 20-30 Euro
  • Zorunlu seyahat sigortası 15-25 Euro
  • Rezervasyon bedeli 20-40 Euro

Bu ücretler başvuruda bulunulan vize hizmet merkezi ücret listesi ve istenilen seyahat sigortasının geçerlilik zamanına göre değişebilmektedir.

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Ücretleri

Tüm vize başvuruları için belirlenen harç ücreti: 60 Euro’dur. İşlem merkezi randevu fiyatı 25 Euro’dur. Yolculuk sağlık sigortası fiyatları kalış süresine bağlı olarak 10 Euro ile 60 Euro arasında değişmektedir. Bu fiyatlara ek olarak istenilmesi halinde kargo/kurye harcı, Fotokopi/Çıktı fiyatı, Biyometrik fotoğraf servis fiyatı vb. ek ücretler göz önünde bulundurulmalıdır.

Bulgaristan Konsolosluğu vize müracaatlarının yorumlanması için konsolosluk birimlerince belirlenen harç fiyatları başkonsolosluk hesabına ödenmelidir. Bu ücretlere ek olarak müracaat hizmeti alınan yetkili başvuru merkezi servis ve hizmet ücretleri de bulunmaktadır.

 

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye