Bulgaristan Transit Vize İşlemleri

Bulgaristan Transit Vize İşlemleri

Bulgaristan transit vize, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bulgaristan aktarmasıyla üçüncü bir ülkeye geçmek için aldığı vizedir. Transit vize, kısa süreli vize tipine dahildir. Belirlenen süreler içerisinde Bulgaristan’da konaklama yapabilir ve üçüncü ülkeye geçme işlemleri yapılabilir. Çok girişli Schengen Vizesi sahipleri, transit vize başvurusunda bulunmadan Bulgaristan üzerinden üçüncü ülkeye girişlerini yapabilirler. Ancak gümrük görevlileri için kesin olarak onay vermeleri söz konusu değildir. Geçişi onaylamak, sınır polislerine bağlı bir durumdur.

Bulgaristan Transit Vize Fiyatı Nedir?

Vize fiyatları, talep edilen vize tipi ve süresine göre farklılık göstermektedir. Vize reddi olması durumunda yatırılan ücretler iade edilmemektedir. Yeni bir başvuru yapıldığında vize ücreti tekrar ödenmektedir.

Bulgaristan Transit Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Bulgaristan transit vize süresinden dolayı kısa süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Bu vize için başvuruları da bu nedenle Belçika Konsolosluğu ve Belçika Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen kurumlara yapabilirsiniz.

Bulgaristan Transit Vize Kaç Günlük Alınabilir?

Bulgaristan Konsolosluğu tarafından verilen transit vize süreleri giriş ve çıkış olarak hesaplanmaktadır. Bulgaristan’a girişte 24 saat ve çıkışta 24 saat olarak toplamda 2 gün süre için bu vize türü onaylanmaktadır. Farklı nedenlerle daha uzun süreli vize gerekiyor ise en az 6 aylık ve en fazla 1 yıllık vize talebinde bulunmak mümkündür. Vize süresini uzatmak için geçerli belgeler sunmanız gerekmektedir.

Bulgaristan Transit Vize Başvurusu Kaç Gün İçinde Onaylanır?

Bulgaristan transit vize başvuruları yaklaşık olarak 5 ya da 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ek belge istenmesi halinde vize başvuru işlemleri için belirlenen süre uzayabilir. Değerlendirme sürecinin doğru bir şekilde ilerlemesi ve kısa zamanda sonuç almak için başvuru evrak dosyasını eksiksiz bir şekilde sunmak önemlidir.

Bulgaristan Ticari Vize Evraklar   

 • Pasaport

  Başvuruda kullanılacak olan pasaportlar 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan ve seyahat tarihinden en az 1 yıl sonrasına kadar geçerliliğini devam ettirmelidir. Aksi takdirde pasaport geri iade edilmektedir.

 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf

Biometrik formda çekilmiş olan 2 adet, 35×45 mm ölçülerine sahip ve en fazla 3 ay içerisinde çekilmiş olan fotoğraflar kabul edilmektedir.

 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

  Başvurusu sahibinin anne, baba ve kardeşlerinin detaylarını içeren Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği talep edilmektedir. Aynı zamanda adres ve iletişim bilgileri de belgeli bir şekilde sunulmalıdır.

 • Banka Hesap Belgeleri

  Banka Hesap Dökümü ve Banka Hesap Cüzdanı belgeleri, transit vize başvurusunda sunulmalıdır. Bu belgeler banka imza sirküleri ile birlikte alınmalıdır. Ayrıca başvuru sahibi olan şahısların hesabında en az 5000 tl bulunması zorunludur.

 • Uçak Bileti ve Konaklama Rezervasyonu

  Seyahat için rezervasyon işlemi yapılmış olan uçak bileti ve konaklama yapılacak otelden alınacak rezervasyon belgeleri, Bulgaristan transit vize evrakları arasında olmalıdır. Vize onayını almadan önce biletlerin alınmaması tavsiye edilmektedir.

 • Seyahat Süresini Kapsayan Sağlık Sigortası0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye