Beyrut Vize İstiyor Mu - Beyrut Nerededir?
Schengen Blog

Beyrut Vize İstiyor Mu

Beyrut vize istiyor mu: Beyrut seyahatleri vize olmadan yapılır. Bunun için umuma mahsus olarak bilinen ve rengi bordo olan bir pasaportun bulunması yeterlidir. Gezinin süresi ise vizesiz bir biçimde maksimum 90 gün olarak tanımlanmıştır. Bu çerçevede Lübnan ve bu ülkenin en önemli kenti, aynı zamanda başkenti olan Beyrut’ta vize olmadan kalabilirsiniz.

Lübnan’a Vizesiz Gidilir Mi?

Lübnan’a vizesiz gidilir mi: Bir Arap ülkesi olan ve Ortadoğu coğrafyasında yer alan Lübnan, Türklerden vize istemeyen bir ülkedir. Bu konuda yapılmış olan karşılıklı birtakım anlaşmalar söz konusudur. Böylelikle izne gerek kalmadan bu ülkeye gidebilmek mümkündür. Sadece standart pasaport, kimlik kartı ve son olarak rezervasyon evraklarının bulunması yeterlidir.

Beyrut vize istiyor mu: Beyrut, ülkenin başkentidir. Aynı zamanda birçok farklı turistik alana sahip olmasından dolayı dünyanın her yerinden ziyaretçi çekmektedir. Bunun için turistik amaçlarla bu ülkeye gidecek olan Türk vatandaşlarının vize almasına gerek kalmaz. Bu süre ise 90 gün, yani 3 ay olarak kabul edilmiştir.

Türkiyeden Beyrut A Nasıl Gidilir?

Türkiyeden Beyrut a nasıl gidilir: Beyrut’a en kolay şekilde uçakla gidilir. Uçuşlar şöyledir;

  • Türk havayollarının bu kente her gün düzenlemiş olduğu uçuşlar vardır. Bunların büyük bir kısmı aktarma olmadan gerçekleştirilir. En erken 1 saat 45 dakika içerisinde Beyrut sınırları içinde yer alan Refik Hariri havalimanına inmiş olursunuz.
  • Bunun haricindeki gerek Türk gerekse yabancı firmaların uçuşlarını da tercih edebilirsiniz.
  • Aktarmalı bir uçuş söz konusu olduğunda süre doğal olarak aktar ve bu da 5 saat 54 dakikadır.
  • Gidiş ve dönüş uçak bileti fiyatları, hem firmalara hem de saate göre farklılık arz etmektedir.
  • En düşük olan meblağ ise 1862 TL’dir.
  • Daha farklı olarak; 2442, 2712 TL ve başka meblağlar da mevcuttur.

Uçuşlar İstanbul üzerinden yapılır. Beyrut’taki havalimanına varışın ardından çok farklı ulaşım seçenekleri sayesinde kent merkezine gidebilirsiniz.

Beyrut vize istiyor mu: Beyrut bir kenttir ve Lübnan’ın başkentidir. Buraya gitmeyi düşünen Türk vatandaşlarının vizeye tabi olmaması büyük bir şanstır. Konsolosluğa gitmeden ya da aracı kuruma başvurmadan seyahatinizi dilediğiniz gibi planlayabilirsiniz.

Lubyana Vize İstiyor Mu?

Lubyana vize istiyor mu: Lubyana, Slovenya’nın başkentidir. Bu ülke 2007 yılında imza atmış olduğu Schengen bölgesine dahil olmuştur. Ülkenin bu önemli kentine farklı amaçlarla seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize alması şarttır. Aracı kurum ya da konsolosluk üzerinden işlemlerin başlatılması noktasında bir sorun yoktur.

Slovenya kentine gitmek isteyen Türk vatandaşlarının tamamlanması gereken evrakların içinde şunlar bulunur; başvuru formu, 2 tane resim, pasaport, kimlik kartı sureti, vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası, mali durumu özetleyen evraklar sunulmalıdır.

Vize Nasıl Alınır?

Vize nasıl alınır: Vize alımlarında her zaman kabul edilen iki farklı yol vardır. Bunlardan ilki ülkenin konsolosluğuna gitmek ve başvuruyu buradan başlatmaktır. Diğeri ise kesinlikle aracı kurum üzerinden sürecin başlatılmasıdır. Form doldurmak, vize harcını ödemek, belgeleri hazırlamak ve bunları sunmak yeterlidir.

Beyrut vize istiyor mu: Beyrut seyahati yapmayı düşünen Türk vatandaşları için tanımlanmış bir vize uygulaması söz konusu değildir. Biletinizi alıp, kimlik kartı ve pasaportunuzla bu ülkeye kolaylıkla gidebilirsiniz.

Lübnan Turklerden Vize İstiyor Mu?

Lübnan Turklerden vize istiyor mu: Lübnan Türklerden hiçbir şekilde vize istemez. Kalış süresi ise oldukça uzun ve tam 90 gündür. 3 aylık olan tatil ve seyahat izne tabi değildir.

Beyrut vize istiyor mu: Lübnan’ın en çok ziyaret edilen kenti ve aynı zamanda başşehri olan Beyrut, Türk vatandaşlarına her zaman açıktır. Bir vize alınmasına gerek yoktur. Girişte kesinlikle negatif PCR testinin sunulması temel bir zorunluluktur.

Ankara’daki Lübnan Büyükelçiliği
Adres
Uğurmumcu Cadde, Kızkulesi Sokak Nº 44,Gaziosmanpaşa, Ankara

e-posta
[email protected]

İstanbul’daki Lübnan Büyükelçiliği
Adres
Teşvikiye, Hüsrev Geredy Cad,,Sraray Apt. 106 K1, İstanbul

e-posta
[email protected] /[email protected]

Lübnan vizesi var mı?

Lübnan seyahatini yapacak olan Türk vatandaşlarının vize almasına gerek yoktur.

Lübnan vizesiz seyahat maksimum kaç gündür?

Lübnan’a gidecek olan Türk vatandaşlarının vize olmadan burada tam 90 gün boyunca kalmaları mümkündür.

Beyrut'a gitmek için vize almaya gerek var mı?

Lübnan’ın başkenti Beyrut’a gidecek olan Türklerin vize almaları söz konusu değildir. Ülkenin bu yönde bir talebi yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×