Bosna Hersek Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Bosna Hersek Vize İstiyor Mu?

Bosna Hersek Türk vatandaşlarının 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vize şartı koymamıştır. Umuma mahsus pasaport sahibi olan Türk vatandaşları ülkeye vize almadan seyahat edebilir. Çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi amaçlarla gidecek olan kişilerin vize alması zorunludur.

Bosna’ya Pasaportsuz Gidilir Mi?

Bosna Hersek vize istiyor mu: Bosna Hersek Türk vatandaşlarından vize talep etmez. Bosna’ya pasaportsuz gidilir mi: Bosna’ya gitmeniz için en az 6 ay geçerliliği olan güncel pasaport sahibi olmanız istenir.

Bosna’ya çalışmak için gidecek kişilerin vize prosedürüne göre vize başvuru yapması zorunludur. Çalışma vizesi almak için iş sözleşmesi yaptığınız firmadan çalışma belgesi almalısınız. Bu belge ile birlikte pasaport, kimlik fotokopisi gibi vize evraklarının tümünü hazırlamanız ardından vize başvurusu yapabilirsiniz.

Aile birleşimi amacıyla ülkeye seyahat edecek kişilerin pasaport sahibi olması ve vize alması zorunludur. Vize başvurusu için evlilik belgeleri, pasaport, nüfus kayıt örneği gibi tüm belgeleri hazırlamanız gerekir. Belgelerinizi Bosna Hersek konsolosluğuna teslim ederek vize alabilirsiniz.

Bosna Hersek Vizesiz Nasıl Gidilir?

Bosna Hersek vize istiyor mu: Bosna Hersek Türkiye’den vize istemeyen ülkelerden biridir. Seyahat etmek için güncel pasaport sahibi olmanız ve yanınızda kimlik kartınız olması gerekir. Bosna Hersek vizesiz nasıl gidilir: Ülkeye pasaport ile vize almadan gidebilir, 90 gün kadar konaklayabilirsiniz.

90 günden uzun süreli seyahatleriniz için vize almanız zorunludur. Vize işlemlerini Bosna Hersek konsolosluğuna müracaat ederek tamamlayabilirsiniz. Bosna Hersek, çalışma, eğitim, aile birleşimi, turistik ve ticari vizeler verir.

Türk Pasaportu İle Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

Türk pasaportu sahibi olan kişilerin vize almadan seyahat edebileceği ülkeler vardır. Ülkelerin vize prosedürlerine göre pasaport sahibi Tük vatandaşları seyahat ettikleri ülkelerde 90 gün kadar vizesiz konaklama hakkına sahiptir. Bosna Hersek vize istiyor mu: Bosna Hersek vize almadan seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında yer alır.

Türk pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir: Türk pasaportu ile 111 ülkeye vize almadan seyahat edebilirsiniz. Bu ülkeler arasında; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Suriye, Umman, Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Azerbaycan, Barbuda gibi ülkeler vardır.

Pasaport ile gidebileceğiniz ülkelerde vize şartlarına göre 30 gün veya 90 gün kadar konaklama hakkınız vardır. Bu süre içerisinde oturum izni ve çalışma izni almanıza izin verilmez. Uzun süreli konaklamak isteyen kişileri ülkelerin konsolosluklarına müracaat ederek vize başvurusu yapmalıdır.

Türkiye Şimdiye Kadar Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Türkiye şimdiye kadar kaç ülkeye vizesiz gidebilir: Türk pasaportu ile 111 ülkeye vize almadan gidebilirsiniz. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin bu ülkelerde 90 gün veya 30 gün kadar vizesiz kalmasına izin verilir. Uzun süreli kalmak için vize almanız zorunludur.

Bosna Hersek vize istiyor mu: Bosna Hersek Türkiye’den vize istemeyen ülkelerden biridir. Seyahat etmek için 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz olması gerekir. Kimlik kartı ve pasaport ile ülkeye gidebilirsiniz. Suriye, Umman, Kolombiya, Tunus gibi ülkelere de vize almadan seyahat edebilir, 90 gün kadar konaklayabilirsiniz.

Hangi Ülkelere Pasaportsuz Gidilir?

Hangi ülkelere pasaportsuz gidilir: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gürcistan, Ukrayna, Moldova, Azerbaycan pasaportsuz gidebileceğiniz ülkeler arasındadır. Bu ülkelere gitmek için yanınızda kimlik kartı olması gerekir.

Bosna Hersek vize istiyor mu: Bosna Hersek vize talep etmese de ülkeye seyahat etmeniz için pasaport sahibi olmanız zorunludur. Kimlik kartı ile gidemeyeceğiniz ülkeler arasında yer alan Bosna Hersek’te 90 gün kadar vizesiz kalabilirsiniz. Bu süre içerisinde oturum izni ve çalışma izni almanıza izin verilmediği için uzun süre kalmak isteyen kişilerin vize alması gerekir.

Vizesiz ve pasaportsuz gidebileceğiniz ülkelerde çalışma ve oturum izni almanıza izin verilmez. Oturum izni almanız için uzun süreli vize türlerinden birine başvuru yapmanız gerekir. Eğitim, çalışma, ticari ve aile birleşimi vizelerini alan kişilere oturum izni ve çalışma izni verilir. Vize işlemlerini gideceğiniz ülkelerin konsolosluklarına müracaat ederek yapabilirsiniz.

Ankara’daki Bosna Hersek Büyükelçiliği
Adres
Turan Emeksiz Sok., Park Blokları, B Blok No. 3/9-10, Ankara, Türkiye

Bosna Hersek Vizesi Ne Kadar?

Bosna Hersek vize ücreti 80 €’dur.

Bosna Hersek Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Şirket evrakları ve kişisel evraklarınızı hazırlayarak Bosna Hersek konsolosluğuna vize başvurusu yapabilirsiniz.

Bosna Hersek’te Vizesiz Kaç Gün Kalınabilir?

Bosna Hersek’te vizesiz 90 gün konaklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×