belcika-vize-ucretleri

Belçika Vize Ücreti

Belçika vize ücreti, başvuruda bulunacak olan kişinin Belçika sınırları içerisine yapacak olduğu seyahatin amacına ve yaşına göre değişiklik göstermektedir. Ancak kısa süreli olarak yapılacak C tipi Schengen vize kategorilerinin 2020 yılı itibari ile vize ücretleri 110 Euro olarak başvuruda işlemlerinde bulunacak olan vatandaş tarafından tahsil edilmektedir.

D tipi vize başvurularında bulunacak olan vatandaşlar ise, yukarıda belirtilen C tipi Schengen vize ücretlerine nazaran daha yüksek rakamlardadır. Başvuruda bulunacak olan kişi vize ücretini muhakkak vize başvurusuna gitmeden önce tahsil ederek, ilgili dekontu da başvuru dosyası içerisine eklemesi talep edilmektedir.

Başvuru dosyası içerisinde konsolosluğa veyahut büyükelçiliğe beyan edilmeyen vize ücreti dekontları nedeni ile başvuruda bulunan vatandaşın vizesi yüksek ihtimalle ret kararı ile sonuçlanmaktadır. Ret kararı ile sonuçlanan vize başvurularının ücretleri ise başvuru sahibine iade edilmemektedir.

Bu nedenden dolayı vize başvurusunda bulunacak olan kişi, gerekli olan bütün detayları net bir şekilde öğrenerek müracaat işlemlerinde bulunması gerekmektedir. Vize başvuru süreçlerinde vize merkezinin yetkilileri ile iletişim halinde olmak önemlidir.

Belçika Vize Ücretini Öderken ve Başvuruda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Belçika vize müracaat işlemlerinde bulunacak olan kişi ilk adımda vize başvuru merkezinin ilgili çağrı merkezi departmanı ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezinin çağrı departmanı ile iletişime geçen kişiye bilgilendirmelerde bulunarak güncel bir evrak listesi gönderilmektedir.

Başvuru sahibi, evrak listesine göre ve ayrıca ek bilgilendirme metnine göre gerekli olan tüm aşamaları yerine getirmesi gerekmektedir. Başvuruda bulunmadan önce, hazırlamış olduğu gerekli evrak dosyası içerisine de Belçika vize ücret bedelinin ödendiğine dair bir dekont bilgisinin de yer alması gerekmektedir.

Vize ücretleri ise her yıl düzenli olarak konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle başvuruda bulunacak olan kişi ilgili ülke konsolosluğunun web sitesi içerisinde de vize ücreti hakkında en güncel bilgiye sahip olabilmektedir. Diler ise direkt olarak konsolosluk ile de iletişime geçerek vize ücreti de dahil olmak üzere gerekli olan tüm bilgiye ulaşabilme hakkına da sahiptir.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye