Bangladeş Vizesi | Schengen Vize
Bangladeş Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bangladeş Vizesi

Güney Asya da bulunan Bangladeş ekonomik açıdan pekiyi durumda olmasa da ziyaretçileri açısından bakıldığında her geçen gün artış gözlemlenmektedir. Seyahatinizi Bangladeş’e gerçekleştirmek isterseniz bunun için vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Bangladeş vizesi başvurularınızı hem kısa hem de uzun süreli olarak yapmanız mümkündür.

Bangladeş’e neden gitmek istediğiniz belirlendikten sonra başlayacak süreçte vize türüne göre değişen evrak özellikleri bilmek gerekir. Belirlenen evraklar konusunda hazırlıklar tamamlandıktan sonra değerlendirme süreci söz konusu olacaktır. Yapılan değerlendirme neticesinde de 5 – 8 iş günü arasında sonuç bildirilmektedir. Bu süre çoğu başvurularda geçerli olurken ek belge talebi ve iş yoğunluğu söz konusu olduğunda uzama olabilmektedir. Erken başvuruda bulunmak riskleri azaltma ve zamanında seyahat açısından oldukça önemlidir.

Bangladeş Vize Evrakları

Bangladeş seyahati için hazırlamanız gereken vize evrakları usulüne uygun ve vize türüne göre yapılmalıdır. Vize türüne göre değişen evrak türlerini öğrenmek başvurunuzu sorunsuz şekilde gerçekleştirme açısından önemlidir. Tüm vize türleri için hazırlanması gereken Bangladeş vize evrakları sıralamasını şu şekilde yapmamız mümkündür;

  • Seyahatin bitiş tarihinden itibaren de geçerliliği 6 ay devam ediyor olması gereken pasaport içerisinde 2 boş sayfaya da sahip olmalıdır.
  • Vize türüne göre değişen vize başvuru formu eksiksiz doldurulmalı ve güncel hali temin edilmelidir.
  • 35 x 45 mm ölçülerine sahip biyometrik fotoğraf 2 adet sunulmalı, güncel halinizi yansıyor olmalı ve arka fonunun da beyaz olması gerekmektedir.
  • Vize talep dilekçesi İngilizce olarak hazırlanmalı ve mutlaka konsolosluğa hitaben sunulmalıdır.
  • Banka hesap özetini ibraz etmesi gereken başvuru sahibi 3 aylık bölümü bankadan almalıdır. Banka onayı ile hesap özeti geçerliliğini sağlamış olacaktır. Ayrıca hesaptan en az 5.000 TL bakiyenin olması da gerekmektedir.
  • Nüfus cüzdan fotokopisi arka önlü olacak şekilde sunulmalı ve adres ile aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de ibraz edilmelidir.

Bangladeş Vize Ücreti

Başvuruya dair evrakların hazır hale getirilmesi ve beraberinde de evrakların teslim edilmesi ile birlikte değerlendirme süreci başlayacaktır. Evrakları teslim etmeden önce vize harçlarının ödenmesi ve ödemenin yapıldığını gösteren banka dekontu dosyaya konulmalıdır. Bangladeş vize ücreti ödenmediği takdirde başvuru geri çevrilirken hatalı ödemelerde de ret cevabı alırsınız. Üstelik hatalı ödediğiniz ücretin iadesi de olmamaktadır. Bu hususa ayrıca dikkat etmeli ve ödemeyi doğru vize türüne eksiksiz şekilde yapmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×