Bangladeş Vize Merkezi, Şanlıurfa - Schengenvize.net
Bangladeş Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bangladeş Vize Merkezi, Şanlıurfa

Bangladeş Vize Merkezi, Şanlıurfa Vize Başvurusu

Bangladeş Vize Merkezi, Şanlıurfa ili ve çevre illeri de olmak üzere ikamet etmekte olan vatandaşlara gerekli olarak tüm vize başvuru sürecinde destek ve hizmet sağlayarak sürecin en sağlıklı ilerlemesi adına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce kişinin uzman vize başvuru merkezi temsilcilerinden danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir.

Bangladeş Vizesi İçin Gerekenler

Bangladeş Vize Başvuru Sırası

Başvuru sahibi, ilk olarak Bangladeş ülkesine yapacağı gezinin amacını net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Bunun asıl sebebi başvuru sahiplerinin yapacak oldukları gezi amacı doğrultusunda vize evraklarının hazırlanmasıdır.

 

Bangladeş Vize Merkezi, Şanlıurfa
Bangladeş Vize Merkezi, Şanlıurfa
  • Bangladeş vize başvurusunda bulunacak olan kimseler, ilk olarak Bangladeş topraklarına yapacak oldukları seyahat nedenlerini doğru ve kesin olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Bangladeş seyahat amacı belirlendikten sonra vize başvuru merkezinin temsilcileriyle irtibata geçilmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman temsilcileriyle iletişime geçtikten daha sonra Bangladeş seyahat amacı doğrultusunda vize başvuru merkezinin temsilcileri, başvuru sahibine gerekli olan tüm güncel evrak listesini e-posta üzerinden göndermektedir. Bunun yanı sıra güncel evrak gönderimi yaparken ek bilgilendirmelerde bulunmaktadır.
  • Bangladeş vize başvuru sahibi, belirtmiş olduğu seyahat amacı doğrultusunda merkez tarafından kendisine gönderilen e-posta içerisindeki güncel evrakları hazırlaması gerekmektedir. Güncel evrakları hazırlar iken son derece dikkatli olması gerekmektedir. En son adımda başvuru dosyası, vize belgeleri ile hazırlanması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi düzenlemiş olduğu evrak dosyasını kurye, kargo ya da direkt olarak bizzat vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.
  • Süreç sonundaysa vize başvuru merkezinin temsilcileri başvuru sahibine ulaşarak, pasaportunun merkeze geldiğinin bilgisini vermektedir. Başvuru sahibi pasaportunu vize başvuru merkezinden temin edebilir ya da vizeli pasaport kargo-kurye ile gönderilir.

Bangladeş Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır

Bangladeş gezisinde bulunmak isteyen kişilerin vize başvuru değerlendirme süreci en az 5 en fazla 7 iş günü sürmektedir. Bu nedenle 5 ile 7 mesai günü içerisinde ilgili ülkenin dış temsilciliği tarafından karara bağlanmaktadır. Ancak belirtilen bu süre bir kesinlik taşımadığından, vize başvuru sahibi olumsuz olasılıkları göz önünde bulundurarak vize müracaatında bulunması gerekmektedir.

Bangladeş İçin Vize Gerekli Mi?

12 Kasım 1987 tarihinde Türkiye ile Bangladeş arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmasına göre diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları 3 aya kadar yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Bangladeş Vizesi Nereden Alınır?

Bangladeş vize başvuruları İstanbul Başkonsolosluğu, Ankara’da bulunan Büyükelçilik ya da yetkilendirilen vize başvuru merkezlerinden yapılmaktadır.

Bangladeş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvuru sahibi tarafından ibraz edilen evrakların değerlendirilmesinin ardından Bangladeş vizesi 5 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Bangladeş Vize Merkezi, Şanlıurfa Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×