İngiltere’da Yaşamak En İyi Nedenler - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

İngiltere’da Yaşamak En İyi Nedenler

İngiltere Para Birimi

İngiltere, hem Birleşik Krallığın hem de dünya ekonomisinin en güçlü ülkelerinden biridir. Bu yüzden hem yaşam standartları hem de işçilerin aldığı maaşlar ülkemize nazaran epey yüksektir. Her geçen yıl ülkemizden yüzlerce kişi  bu tür güçlü Avrupa ülkelerine göç etme düşüncesinde olmaktadır. Bu düşünce beraberinde ülke hakkında merak edilen birçok konuyu da gündeme getirmektedir. Merak edilen konulardan ilki de İngiltere para birimi nedir sorusudur. Eğer siz de İngiliz para birimi olan Sterlin’e dair daha fazla bilgi almak isterseniz o zaman yazıyı okumaya devam edin.

İngiltere Para Birimi TL?

Yukarıda belirttiğimiz üzere İngiltere’nin para birimi sterlindir. Ayrıca sterlin, dünya piyasasına yön verdiği söylenen ve en iyi yatırım aracı olarak görülen dolardan bile daha yüksek bir değere sahiptir. Peki, İngiltere para birimi ne kadar? Yani 1 İngiliz sterlini yaklaşık olarak kaç Türk Lirası etmektedir.

Son zamanlardaki güncel kurlara göre İngiltere para birimi olan sterlin; yaklaşık olarak 12, 06 Türk Lirası’na eş değerdir diyebiliriz. Yapacağınız İngiltere para birimi çevirme işlemlerinde, şu an ki güncel kur olan bu değeri baz alabilirsiniz.

İngiltere Para Birimi Neden Değerli?

Bilindiği üzere Sterlin, dünyanın en eski para birimlerinden biridir. Bu bağlamda İngiltere’nin de dünyanın en güçlü ekonomileri arasında yer aldığını söylemek mümkün. Fakat piyasalardaki dalgalanma bile dolara endeksli bir şekilde belirlenirken İngiliz sterlini neden bu kadar değerli sorusunun yanıtı için İngiltere’nin neredeyse tüm dünyada etkili bir hizmet sektörüne sahip olması, tarım konusunda gelişmiş bir ülke olması aynı zamanda Sanayi Devrimi’nden bu yana sürekli gelişerek kalkınması cevapları verilebilmektedir.

İngiltere Para Birimi Hakkında Bilgi

İngiltere para birimi denildiğinde akla gelen genel birim sterlindir. Ancak ülkede pound ve penny gibi birimler de kullanılmaktadır. Peki, İngiltere para birimi pound ne kadardır? Pound aslında Sterlin kelimesinin İngiltere’de kullanılan yaygın ismidir. Yani bu bağlamda 1 Pound’un 12, 06 TL olduğunu söyleyebiliriz. Peki, İngiltere para birimi penny nedir?  1 sterlinin yaklaşık olarak yüzde birine denk gelen para birimi de penny olarak adlandırılmaktadır.

İngiltere Saat Kaç?

Birleşik Krallık üyesi devletlerden biri olan İngiltere, Türk vatandaşlar tarafından mutlaka ziyaret edilmek istenen ve merak edilen ülkelerden biri. Ayrıca Belçika, Almanya kadar yüksek oranlarda olmasa da bu ülkede yaşayan Türk vatandaşları da bulunmakta.

İngiltere’ye dair merak edilen konulardan bir tanesi İngiltere saat kaç sorusu ile başlamaktadır. Bu sorunun yanıtı, aradaki saat farkı aşağıdaki alt başlıklar dahilinde verilmiştir.

İngiliz Saat Kaç?

İngiltere saat kaç sorusu ile merak edilen konu temelde aslında ülkemiz ile olan saat farkıdır. Türkiye ile İngiltere arasında 2 saatlik bir saat farkı bulunmaktadır. Yani ülkemizde saat 19.00 iken; İngiltere’de saat henüz 17.00 olmaktadır. Ülkeler arasındaki saat farkının farklı meridyenler, enlemler ve boylamlar gibi etkenlere bağlı olduğunu bir kez daha belirtebiliriz.

İngiltere Kaç Saat Sürüyor?

İngiltere’ye dair merak edilen konulardan bir tanesi de Türkiye arasındaki mesafe ve mesafenin ne kadar sürede aşılabileceği. Bu bağlamda İngiltere kaç saat uçakla sorusu için verilecek yanıt; ülkemizden yapılan uçuşların aktarmalı olup olmadığına göre değişmektedir. Eğer aktarmalı bir uçuş tercih ediyorsanız o zaman İngiltere kaç saatlik yol sorusunun yanıtı için sizlere 4 saat 30 dakikalık yani 4,5 saatlik bir sürede bahsedebiliriz.

İngiltere Kaç Saat Uzaklıkta?

İngiltere ve Türkiye arasındaki mesafe, bu iki ülkeye dair merak edilen konular arasındadır. Bu bağlamda İngiltere ile Türkiye arasında yaklaşık olarak 3156 km’lik bir uçuş mesafesi bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunun da aktarmasız bir şekilde planlanan uçak yolcuğu ile yaklaşık olarak 4 saat 30 dakika sürdüğünü söylemek mümkün. Fakat İngiltere’nin neredeyse her şehrinde bir havalimanı olduğunu düşünürsek hangi şehre yolculuk yapacaksanız ya da bu şehre aktarmalı- aktarmasız uçuş gibi faktörler ile de uçuş süresinde değişiklikler olabileceğini söylemek mümkün.

İngiltere Kaç Saat Oruç Tutuluyor?

İngiltere’ye dair merak edilen konulardan bira tanesi de burada yaşayan Müslümanların ramazan ayında süre bazında ne kadar oruç tuttuğudur. İngiltere de Ramazan ayı ile birlikte yaklaşık olarak 15 saat 25 dakika civarında oruç tutulmaktadır.

İngiltere Bayrağı

İngiltere, 2 katlı otobüsleri, kırmızı telefon kulübeleri ve her daim yağmur alan iklimi ile tanınmaktadır. Ayrıca tüm dünya ülkeleri arasında en gelişmiş ekonomilerden birine sahiptir. Bu ülkeye dair merak edilen çok fazla konu bulunmaktadır ki bunlardan ilki de İngiltere bayrağıdır diyebiliriz. Eğer siz de bu ülkenin bayrağına dair anlam ve renklerin açıklaması nedir sorularının yanıtını merak ediyorsanız o zaman İngiltere bayrağı hakkında vereceğimiz bilgileri okuyabilirsiniz.

İngiltere Bayrağı Anlamı

Genel anlamda İngiltere bayrağı ile Birleşik Krallık bayrağı birbiri ile karıştırılmaktadır. Bilindiği üzere İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan devletlerden yalnızca biridir. Bu yüzden bayrakları aslında Birleşik Krallık ile özdeşleşen bayraktan çok daha farklı çok daha sadedir. Peki, İngiltere bayrağı nasıl diye soracak olursanız o zaman sizlere bu bayrağın; beyaz bir zemin üzerine kırmızı renkteki büyük bir haç şeklinde tasarlandığını söyleyebiliriz. Bu bayrakta yer alan kırmızı renkteki haç; Aziz George Haçı olarak ifade edilmektedir.

Genel itibari ile ülkede Birleşik Krallık bayrağı kullanılsa da, bağımsız olarak katıldıkları bazı spor ya da kültürel faaliyetlerinde- müsabakalarından kendilerine ait olan beyaz zemin üzerine kırmızı haçlı bayrağı kullanmaktadırlar.

İngiltere Bayrağı Neden 2 Tane?

Bilindiği üzere İngiltere bayrağını araştırırken karşımıza iki adet bayrak türü çıkmaktadır. Bunun nedeni nedir diye merak edenler için mavi zemin üzerine 2 haç sembollü bayrağın aslında Birleşik Krallık bayrağı olduğunu söyleyebiliriz. İngiltere de bir Birleşik Krallık üyesi olduğu için bu bayrak kullanılmaktadır. Fakat yukarıda belirttiğimiz üzere devletin asıl bayrağı beyaz zemin üzerine kırmızı haç işaretidir.

İngiltere Bayrağı Renkleri

İngiltere bayrağı resmi incelendiği zaman Birleşik Krallık’tan ayrı olan devletin kendisine ait bayrağın renklerini sizlere söyleyebiliriz. İngiltere’nin kendisine ait olan bayrağında yer alan renkler kırmızı ve beyazdır. Bayrakta beyaz bir zemin bulunmaktadır ve kırmızı renkteki haç ise; dengeli olarak bayrağın genelini kaplamıştır. Birleşik Krallıkta ise bu kez mavi bir zemin üzerine büyük ve kalın bir kırmızı haç ve bu haça kırmızı bir çarpı şeklinde yer alan Aziz Patrik Haçı yer almaktadır.

İngiltere Asgari Ücret 2022

Herkesin tahmin edebileceği üzere İngiltere asgari ücret maaşlarının yüksek olduğu bir Avrupa ülkesidir. Ekonomisi ile dünyanın önde gelen isimlerinden olan İngiltere’nin yaşam şartları yani standartları da oldukça yüksektir diyebiliriz. Bu bağlamda ülke içerisindeki en az maaş olarak kabul edilen asgari ücretin, çoğu Avrupa ülkesine göre yüksek olduğu da görülmektedir. Peki, İngiltere asgari ücret kaç pound 2021 yılı verileri nelerdir?

İngiltere Asgari Ücret Aylık

Yukarıda da belirttiğimiz üzere İngiltere, asgari ücretin yüksek olduğu ülkeler arasında yer almaktadır. Bu bağlamda ülke içerisinde verilen asgari ücret tutarlarının da mesleğe göre değişkenlik gösterdiğini söylemek mümkün. Peki, İngiltere Asgari ücret 2021 aylık olarak hangi tutarlardadır.

İngiltere asgari ücret maaş tutarları aylık ortalama olarak 1. 598 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücret tutarı belirli zamanlar içerisinde değişerek artmaktadır.

İngiltere Asgari Ücret Ne Kadar?

Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere İngiltere devleti refah seviyesi yüksek milletler arasında yer almaktadır. Bu yüzden hemen hemen her alanda toplumun çıkarları korunmakta ve bu bağlamda da en düşük maaş olarak kabul edilen asgari ücret için bile hemen hemen her ay zam yapılmaktadır. Ülkede şu an yani 2021 yılı için belirlenen asgari ücret tutarı; 1, 598 Euro’dur. Bu da aynı zamanda İngiltere asgari ücret kaç Euro sorusu için bir cevap olarak kabul edilmektedir.

İngiltere Asgari Ücret Saatlik

Ülkedeki aylık asgari ücret tutarları merak edildiği gibi saatlik olarak verilen ücretler de merak edilen konular arasındadır. Bu bağlamda saatlik olarak hesaplanan ücretin meslekten mesleğe göre değişkenlik gösterdiğini söylemek mümkün. Ancak ülkede ortalama olarak verilen saatlik ortalama asgari ücretin çırak ya da stajyerler için; 3.74 Euro’luk bir ücrete denk geldiğini belirtebiliriz. İngiltere’de 25 yaşın üzerinde çalışan kişiler için ise saat başı ortalama olarak 8. 72 Euro verildiği de belirtilmekte. Fakat daha önce de belirttiğimiz üzere bu maaşlar yani ücretler konusunda devlet sürekli olarak artış düzenlemektedir. Ayrıca ülkede çalışan 18 yaş altı kişilere daha düşük ücretler verildiğini de söyleyebiliriz.

İngiltere Nüfusu 2022

Birleşik Krallık içerisinde yer alan ve bu devletler arasında en güçlü ülke olarak kabul edilen İngiltere’ye dair pek çok bilgi merak edilmektedir. Bilindiği üzere ülkelerdeki nüfus sayısı aydan aya hatta günden güne değişkenlik gösterdiği için yıllar içerisinde nüfus oranında da değişimler meydana gelmektedir. Peki, İngiltere nüfusu ne kadar? Bu sorunun yanıtını öğrenmek isterseniz aşağıdaki alt başlıkları inceleyebilirsiniz.

İngiltere Nüfusu Ne Kadar?

Günümüzde İngiltere, en çok merak edilen ve seyahat edilmek istenen ülkeler arasında yer almaktadır. Peki, bu ülkeye dair ne biliyoruz ya da neleri merak ediyoruz? Araştırılan konulardan biri şüphesiz; ülke üzerinde yaşayan İngiltere nüfusu. 2021 verilere bakacak olursak bu ülkede yaşayan İngiltere nüfusunun yaklaşık olarak 55 milyon civarında olduğunu söylemek mümkün. Nüfusun büyük bir kısmı ise, ülkenin başkenti olan Londra’da yaşıyor diyebiliriz.

İngiltere nüfusu 2021 kaç kişiden oluşmaktadır sorusu için ise verilen yanıt aslında üstte sorulan soru ile aynıdır. 2021 yılı için İngiltere’nin paylaştığı verilere göre bu ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 55 milyona yakın kişiden oluşmaktadır.

İngiltere Nüfusu Kaçtır?

İngiltere Nüfusu ne kadar 2021 yılı verileri neler gibi soruların yanıtını yukarıdaki başlıklar dahilinde sizlere vermiştik. Bilindiği üzere tıpkı diğer ülkelerde yani dünya genelinde olduğu gibi İngiltere nüfusu yıllara göre değişkenlik göstermektedir. Fakat pandeminin etkisi ile yine tüm dünyada olduğu gibi İngiltere’nin nüfusunda azalma meydana gelmiştir. Fakat genel anlamda nüfus sayısı, yıllara göre artma eğiliminde olmaktadır.

İngiltere Nüfusu Yaş Ortalaması

İngiltere nüfusu yaş ortalaması ve İngiltere nüfusu kadın erkek sayısı gibi bilgilere geçmeden evvel ilk olarak nüfusun pandemiden önce yani 2020 yılındaki haline bakalım.

İngiltere nüfusu 2020 yılında 67.22 milyon iken; 2021 yılında Birleşik Krallık Nüfusu 55 milyon civarına düşmüştür.

Peki, İngiltere’de yaşayan kişilerin yaş ortalamaları nedir? Bu ülkede yaşayan nüfusun yaş ortalamasına bakıldığında, yapılan incelemeler ve hesaplamalara göre 42.2 olduğu görülmekte. Yani ülkede yaşayan orta yaş kesimin sayısı hem genç nüfusa hem de yaşlı nüfusa nazaran daha fazladır.

İngiltere’de Evlenmek

İngiltere’de evlenmek isteyen kişilerin karşılaşacağı durumlar bulundukları konum ile değişiklik gösterecektir. Türk bir vatandaş İngiltere içerisinde bir İngiliz, Türk ya da yabancı uyruklu biri ile evlenebilir. Ayrıca İngiltere içerisinde eş cinsel evliliğe de izin verilir.

İngiltere’de eğer bir İngiliz ile evlenmek istiyorsanız da yine farklı birkaç durum sizi bekliyor. Örneğin İngiltere içerisinde oturma iznine sahipseniz evlenmek işlemleri sizin için çok daha kolay olacakken Türkiye’de ikamet ediyorsanız farklı birkaç prosedürü daha uygulamanız gerekecektir.

İngiltere’de Evlenmek

İngiltere’de evlenmek isteyen çiftin mutlaka bir nişanlısı İngiltere vatandaşı olmak zorunda değildir. İki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da İngiltere içerisinde evliliklerini tamamlayabilir. Bunun için ise kişilerin İngiltere’de oturum izni olması büyük avantaj yaratırken yalnızca evlilik vizesi ile de nikah başvurusunda bulunabilir.

Türk olan bu çiftin İngiltere’de evlenmek için İngiltere içerisinde ikamet ettikleri Belediye’ye başvuruda bulunmaları gerekir. Bu başvuru sırasında ise beklenen belgeler şu şekildedir;

 • Kişilerin nüfus cüzdanı,
 • Çiftin oluşturduğu ve ikisinin de konsoloslukta imzaladığı evlenme beyannamesi,
 • Nikah sırasında şahit olması istenen kişilerin nüfus cüzdanı,
 • 6 adet 6 aydan daha yeni olan vesikalık fotoğraf (her bir çift için 3 adet olacak şekilde),
 • Kadın evlendikten sonra kendi soyadını da kullanmak istiyorsa bu isteğini dile getirdiği bir dilekçe,
 • İngiltere’de bir sağlık kurumundan alınmış ve kişilerin her bir yönden evlenmesine mani olacak sağlık probleminin bulunmadığını içeren sağlık raporu,
 • Konsolosluktan alınmış olan medeni durum belgesi.

Eğer çiftlerden biri ya da ikisi de daha önce evlenip boşandı ise;

 • Kadın olan nişanlının, boşanma sonrasında iddet süresi olarak beklenen 300 günün tamamlandığına dair aldığı mahkeme kararı,
 • Daha önceki eş ile evliliğin kesin olarak sonlandırıldığına dair karar,
 • Eğer eş öldüyse önceki eşin ölüm ilanı evrakların içerisine eklenmelidir.

İngiltere Vatandaşı İle Evlenmek

İngiltere vatandaşı ile evlenmek isteyen kişi eğer nikah işlemlerini İngiltere içerisinde yapmak istiyorsa;

 • Öncelikle çiftler İngiltere’de evlenme işlemleri için gün almalıdır. Bu evrak ile kişi evlilik vizesi alma hakkına sahip olacaktır.
 • Daha sonra kişi İngiltere’de bazı belgeleri bir araya getirmelidir. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişi İngiltere içerisindeki Türkiye Konsolosluğu’na giderek doğum belgesi ve evlenme ehliyeti, iznini almalıdır. Bu alınan belgelerin ise yeminli tercüman ile İngilizceye çevrilmesi gerekir.
 • Türk olan kişinin bu belgeleri tamamlandıktan sonra yine bu kişiye ait pasaport, vize ve nüfus cüzdanı evrakların arasına eklenir.
 • İngiltere vatandaşı olan kişiden de İngiltere kimliğini evrakların arasına koyması beklenecektir.
 • Bu işlemlerin ardından çift bir evlenme dilekçesi yazar. Dilekçenin altına imza atarak evrakların içerisine konur.
 • Çiftin 2şer adet 6 aydan daha yeni vesikalık fotoğraf koyması beklenir.
 • İngiltere içerisinde bulunan hastane ya da doktordan evlenmelerine mani olacak bir hastalıklarının bulunmadığına dair sağlık raporu alınır.

Çift belgeleri İngiltere’de bulunan belediyelere teslim ettikten sonra İngiltere’de evlenmek için bir gün alır. Bu gün içerisinde gerçekleştirilen tören ile kişilerin nikahı kıyılır.

İngiltereli Biriyle Evlenmek

İngiltereli biriyle evlenmek isteyen kişilerin mutlaka İngiltere’de evlenmesine gerek yoktur. Türkiye içerisinde gerçekleştirilecek olan bir nikah ile de kişiler yine aynı haklara ve uluslararası belgelere sahip olacaktır.

Türkiye’de gerçekleştirilecek nikah işlemi için İngiltereli kişinin ilk olarak uygulaması gereken adımlar şöyledir;

 • Kişi Türkiye’de bulunan İngiltere Konsolosluğu’na giderek doğum belgesi, evlenmesine dair bir problemi olmadığını belirten ehliyet ve medeni durumunun bekar olduğunu sergileyen evlenme izni almalıdır.
 • Bu belgeleri Türkçe diline yeminli tercümanlar ile çevrilmesi gerekir.
 • Daha sonra belgeler Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na gönderilerek teyit alınmalıdır.

Teyit işleminin gerçekleştirilmesin ardından kişiler aşağıdaki belgeleri hazırlamalıdır;

 • Çiftin evlenmek istediklerini beyan ettikleri bir dilekçe hazırlamaları ve bu dilekçenin altına iki kişinin de imza atması gerekir.
 • Çiftte bulunan her iki kişinin de 2’şer adet vesikalık fotoğraf vermesi gerekir. Bu vesikalık fotoğrafların 6 aydan daha yeni olması önemlidir.
 • Yabancı olan kişinin pasaport, Türk olan kişinin ise nüfus cüzdanını ve fotokopisini vermesi gerekir.
 • Türk olan kişinin de doğum belgesi alarak teslim etmesi lazımdır.

Tüm bu evraklarının tesliminin ardından belediyede kişilerin nikahının gerçekleştirilmesi için bir randevu verilir. Randevuda evlenme işlemi tamamlanarak anında uluslararası evlilik cüzdanı verilir.

İngiltere Vatandaşı İle Evlilik

İngiltere vatandaşı ile evlilik yapmak isteyen bir vatandaşımız düğününü İngiltere sınırları içerisinde yapmak istiyorsa öncelikle evlilik vizesi alması gerekir. Bu vizenin alınması için İngiltere Konsolosluğu’na başvuruda bulunulması gerekir. Ancak unutulmamalıdır ki bu vize yalnızca kişilere evlenme için seyahat sağlar.

Vize ile İngiltere’de evlenmek sonucunda kişi Türkiye’ye geri dönüş yapmalıdır. Bu dönüşünde nüfus dairelerine giderek İngiltere’de gerçekleştirilen evlenme işlemini tanıtmalıdır. Kişinin medeni durumu, soyadı ve benzeri bilgileri bu işlemde değiştirilecektir.

Eğer çift İngiltere içerisinde yaşamayı düşünüyorsa Türk olan vatandaşın İngiltere Konsolosluğu’na giderek aile birleşimi vizesi ile uzun süreli oturum izni alması gerekir. Aynı durum Türkiye’de yaşamak istemeleri durumunda İngiltere vatandaşı olan kişi için geçerlidir.

Turist Vizesi İle İngiltere’de Evlilik

Turist olarak İngiltere’de gerçekleştirdiğiniz sırasında evlenmeye karar verirseniz bu arzunuzu gerçekleştirmeniz için Türkiye’ye dönmeniz ve evlilik vizesi almanız gerekecektir. Çünkü turist vizesi ile İngiltere’de evlilik yapma hakkınız bulunmuyor. Bu durum vizenizi kötüye kullanma olarak anlaşılabilir.

Eğer Türkiye’den İngiltere’ye giderek evlenmek istiyorsanız ise doğrudan başvuracağınız vize türü evlilik vizesi olacaktır. Alınan vizelerin en önemli noktası kullanım amacına uygun olması gerekir.

İngiltere Evlilik Vizesi

İngiltere evlilik vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle İngiltere Konsolosluğu’ndan randevu alması gerekir. Randevuya kadar kişilerden bazı belgeleri toplaması beklenecektir. Bu belgeler;

 • Kişinin kişisel bilgilerini sunan belgeler: Pasaport, nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi,
 • Kişinin maddi durumunu sunan belgeler: Maaş bordrosu, tapular, araç ruhsatı, banka hesap dökümü, banka hesap cüzdanı,
 • Evliliğe ilişkin belgeler: Kişilerin evleneceği belediye tarafından verilmiş evlenme ehliyeti,
 • İngiltere’de bulunan eşe ilişkin belgeler: Doğum belgesi, ikametgahı, maaş bordrosu, kimlik kartı,
 • Seyahate ilişkin belgeler: Sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları

İngiltere’de Düğün

İngiltere’de düğün yapmak isteyen kişilerin diledikleri kutlama alanında istedikleri gibi bir düğün yapma hakkı bulunuyor. Ancak asıl problem Türkiye’den düğüne katılacak misafirlerinizde oluşuyor.

Eğer misafirlerinizin pasaportu diplomatik, hizmet ya da hususi ise vize almadan düğüne katılabilme hakları bulunuyor. Ancak umuma mahsus pasaporta sahip olan davetlilerinizin uygulaması gereken adımlar şu şekildedir;

 • Öncelikle davet ettiğiniz kişilere düğün davetiyenizi ve ülke vizesi için oluşturduğunuz davetinizi yollamalısınız. Misafirleriniz vize işlemlerinde bu davetleri kullanacaktır.
 • Daha sonra misafirlerinizin İngiltere Konsolosluğu’ndan randevu alması gerekir. Randevu süresine kadar turistik / aile ziyareti vizesi için gerekli evrakların bir araya getirilmesi gerekir.
 • Evrakların içerisindeki en önemli bölüm gönderdiğiniz davetiyelerin kullanılmasıdır.
 • Randevuda evraklar konsolosluğa teslim edilir ve kısa süre içerisinde geri dönüş alınır.

Bordo pasaporta sahip olan misafirleriniz eğer vize alma işlemini gerçekleştirmezse düğününüze katılması imkansız olacaktır. Bu nedenle gönderdiğiniz davetinizde maddi durum ve konaklama ilgili detaylarda maddi yükümlülük alacağınızı belirtmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×