Bangladeş Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bangladeş Vize Merkezi, İzmir

Bangladeş Vize Merkezi, İzmir şehri ve çevre şehirlerde de olmak üzere ikamet etmekte olan müracaat sahiplerine gerekli olarak tüm vize başvuru sürecinde destek ve hizmet sağlayarak sürecin en sağlıklı ilerlemesi adına yardımcı olmaktadır.

Bu nedenden dolayı müracaattan bulunmadan önce kişinin uzman vize başvuru merkezi temsilcilerinden danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir. Başvuru sahibi, ilk olarak Bangladeş ülkesine yapılacak olduğu seyahatin amacını net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

Bunun asıl sebebiyse vize başvuru sahiplerinin yapacak oldukları seyahatler doğrultusunda vize evraklarının eksiksiz hazırlanmasıdır. Kişiler vize danışmanlık hizmeti alarak en sağlıklı şekilde başvuru işlemlerini yapabilmektedir.

Bangladeş Vize Başvuru Adımları

  • Bangladeş vize başvurusunda bulunan vatandaşlar, ilk olarak Bangladeş topraklarına yapacak oldukları seyahat amacını doğru ve net olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Bangladeş seyahat gayesi belirlendikten daha sonra vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman danışmanları ile iletişime geçtikten sonra seyahat amacı doğrultusunda vize merkezinin temsilcileri, başvuru sahibine gerekli olan güncel evrak listesini e-mail üzerinden göndermektedir. Bunun yanı sıra güncel Bangladeş vize evrak gönderimi yapar iken ek bilgilendirmelerde bulunmaktadır.
  • Başvuru sahibi, belirtmiş olduğu Bangladeş seyahat amacı doğrultusunda merkez tarafından kendisine gönderilen e-mail içindeki güncel evrakları hazırlaması gerekmektedir. Vize başvuru sahibinin güncel evrakları hazırlar iken dikkatli olması gerekmektedir. En son olarak tüm onaylı belgelerin başvuru dosyası haline getirilmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi hazırlamış olduğu vize evrak dosyasını kurye, kargo veya direkt olarak şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.
  • Bangladeş vize başvurusu sonunda ise vize başvuru merkezinin danışmanları başvuru sahibine ulaşarak, pasaportunun merkeze geldiğinin bilgisini vermektedir. Vize başvuru sahibi pasaportunu vize merkezinden teslim alması gerekmektedir.

Bangladeş Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Bangladeş seyahatinde bulunmak isteyen kişilerin vize başvuru değerlendirme süreci en az 5 en fazla 7 gün sürmektedir. Bu nedenden dolayı 5 ve 7 takvim günü içerisinde ilgili ülkenin konsolosluğu tarafından karara bağlanmaktadır.

Ancak belirtilen bu süre ise bir kesinlik taşımadığından dolayı, başvuru sahibi olumsuz olasılıkları da göz önünde bulundurarak müracaatta bulunması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×