Bangladeş Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bangladeş Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Bangladeş Vize Merkezi, Kahramanmaraş şehri ve çevre şehirlerde de olmak üzere ikamet etmekte olan müracaat sahiplerine gerekli olarak tüm vize başvuru sürecinde destek ve hizmet sağlayarak sürecin en sağlıklı ilerlemesi adına yardımcı olmaktadır.

Bangladeş Vize Başvuru Adımları

Başvuru işlemlerinde bulunmadan önce kişinin uzman vize başvuru merkezi temsilcilerinden danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir. Başvuru sahibi, ilk olarak Bangladeş ülkesine yapılacak olduğu seyahatin amacını net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

Bunun asıl nedeni ise başvuru sahiplerinin yapacak oldukları seyahatler doğrultusunda vize başvuru evraklarının hazırlanmasıdır. Kişiler danışmanlık hizmeti alarak en sağlıklı ve doğru şekilde başvuru işlemlerini yapabilmektedir.

  1. Bangladeş vize türlerinde başvuruda bulunacak olan vatandaşlar, Bangladeş topraklarına yapacak oldukları seyahat nedenlerini kesin olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Bangladeş gezi amacı belirlendikten sonra vize başvuru merkezinin temsilcileri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.
  2. Başvuru sahibi, vize başvuru merkezi uzman vize temsilcileri ile iletişime geçtikten daha sonra Bangladeş seyahat amacı doğrultusunda vize başvuru merkezinin yetkili danışmanları, başvuru sahibine gerekli olan Bangladeş güncel evrak listesini e-mail şeklinde göndermektedir. Uzman vize temsilcilileri güncel evrak gönderimi yaparken, Bangladeş vizesi ek bilgilendirmesi de verilmektedir.
  3. Başvuru sahibinin, belirtmiş olduğu seyahat amacı kapsamında merkez tarafından kendisine gönderilen e-mail içerisindeki güncel evraklarını hazırlaması gerekmektedir. Güncel evrakları hazırlanırken oldukça dikkatli olunması gerekmektedir, tüm vize belgeleri daha sonra başvuru dosyası haline getirilmelidir.
  4. Bangladeş vize başvuru sahibi hazırlamış olduğu vize belge dosyasını kurye, kargo ya da şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.
  5. Vize başvuru süreci sonunda ise vize başvuru merkezinin temsilcileri başvuru sahibine ulaşarak, pasaportunun merkeze geldiğinin bilgisini vermektedir. Başvuru sahibi vizeli pasaportunu vize başvuru merkezinden temin etmesi gerekmektedir.

Bangladeş Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Bangladeş seyahatinde bulunmak isteyen şahısların vize başvuru değerlendirme süreci en az 5 gün en fazla 7 gün uzamaktadır. Bu sebepten dolayı 5 ve 7 gün arasında, takvim günü içerisinde ilgili ülkenin konsolosluğu tarafından karara bağlanmaktadır.

Ancak belirtilen bu süre ise bir kesinlik taşımadığından dolayı, başvuru sahibi olumsuz olasılıkları da göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması görevli vize uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×