Bangladeş Vize Merkezi, Mersin - Schengen Vize
Bangladeş Vizesi İşlemleri

Bangladeş Vize Merkezi, Mersin

Bangladeş Vize Merkezi, Mersin şehri ve çevre şehirlerde de olmak üzere ikamet etmekte olan müracaat sahiplerine gerekli olarak tüm vize başvuru sürecinde destek ve hizmet sağlayarak sürecin en sağlıklı ilerlemesi adına yardımcı olmaktadır.

Bangladeş Vize Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Başvuru işlemlerinde bulunmadan önce başvuru sahibinin uzman vize başvuru merkezi temsilcilerinden danışmanlık hizmeti alması uygun görülmektedir. Başvuru sahibi, ilk olarak Bangladeş ülkesine yapılacak olduğu seyahatin amacını net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

Bunun asıl sebebi de müracaat sahiplerinin yapacak oldukları seyahatler doğrultusunda vize evraklarının hazırlanmasıdır. Kişiler danışmanlık hizmeti alarak en sağlıklı şekilde başvuru işlemlerini yapabilmektedir.

1.    Adım

Bangladeş vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar, ilk olarak Bangladeş topraklarına yapacak oldukları seyahat nedenlerini doğru ve net olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Bangladeş seyahat amacı belirlendikten daha sonra vize başvuru merkezinin temsilcileri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile iletişime geçtikten daha sonra seyahat amacı doğrultusunda vize başvuru merkezinin temsilcileri, başvuru sahibine gerekli olan tüm güncel evrak listesini e-mail üzerinden göndermektedir. Bunun yanı sıra güncel evrak gönderimi yapar iken ek bilgilendirmelerde de bulunaktadır.

3.    Adım

Başvuru sahibi, belirtmiş olduğu seyahat amacı doğrultusunda merkez tarafından kendisine gönderilen e-mail içerisindeki güncel evrakları hazırlaması gerekmektedir. Güncel evrakları hazırlar iken oldukça dikkatli olması gerekmektedir. En son ise başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.

4.    Adım

Başvuru sahibi hazırlamış olduğu evrak dosyasını kurye, kargo ya da direkt olarak şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir. Süreç sonunda ise vize başvuru merkezinin temsilcileri başvuru sahibine ulaşarak, pasaportunun merkeze geldiğinin bilgisini vermektedir. Başvuru sahibi pasaportunu vize başvuru merkezinden temin etmesi gerekmektedir.

Bangladeş Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Bangladeş seyahatinde bulunmak isteyen kişilerin vize başvuru değerlendirme süreci en az 5 en fazla 7 gün uzamaktadır. Bu nedenden dolayı 5 ve 7 gün arasında, takvim günü içerisinde ilgili ülkenin konsolosluğu tarafından karara bağlanmaktadır.

Ancak belirtilen bu süre ise bir kesinlik taşımadığından ötürü, başvuru sahibi negatif olasılıkları da göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması görevli vize uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×