Bangladeş Vize Merkezi, Mersin - Schengenvize.net
Bangladeş Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bangladeş Vize Merkezi, Mersin

Bangladeş Vize Merkezi, Mersin Vize Başvurusu

Bangladeş Vize Merkezi, Mersin şehri ve çevre şehirlerde de olmak üzere ikamet etmekte olan müracaat sahiplerine gerekli olarak tüm vize başvuru sürecinde destek ve hizmet sağlayarak sürecin en sağlıklı ilerlemesi adına yardımcı olmaktadır.

Bangladeş Konsolosluk İşlemleri

Bangladeş Vize Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Başvuru işlemlerinde bulunmadan önce başvuru sahibinin uzman vize başvuru merkezi temsilcilerinden danışmanlık hizmeti alması uygun görülmektedir. Başvuru sahibi, ilk olarak Bangladeş ülkesine yapılacak olduğu seyahatin amacını net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

 

Bunun asıl sebebi de müracaat sahiplerinin yapacak oldukları seyahatler doğrultusunda vize evraklarının hazırlanmasıdır. Kişiler danışmanlık hizmeti alarak en sağlıklı şekilde başvuru işlemlerini yapabilmektedir.
Bangladeş Vize Merkezi, Mersin
Bangladeş Vize Merkezi, Mersin

1.    Adım

Bangladeş vize başvurusunda bulunan kişiler, ilk adımda Bangladeş topraklarına yapacak oldukları seyahat nedenlerini doğru ve net olacak şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Bangladeş seyahat amacı belirlendikten daha sonra Bangladeş vize başvuru merkezinin temsilcileri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi, vize merkezinin uzman temsilcileri ile iletişime geçtikten sonra seyahat amacı doğrultusunda vize başvuru merkezinin temsilcileri, başvuru sahibine gerekli olan tüm güncel vize evrak listesini e-mail üzerinden göndermektedir. Bunun yanında güncel evrak gönderimi yapar iken ek bilgilendirmelerde de bulunaktadır.

3.    Adım

Başvuru sahibi, belirtmiş olduğu seyahat amacı doğrultusunda vize merkezi tarafından kendisine gönderilen e-mail içerisindeki güncel evrakları hazırlaması gerekmektedir. Güncel evrakları hazırlarken oldukça dikkatli olması gerekmektedir. En son olarak ise evrakların başvuru dosyası haline getirilmesi gerekmektedir.

4.    Adım

Başvuru sahibi hazırlamış olduğu evrak dosyasını kurye, kargo ya da direkt olarak şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir. Süreç sonunda ise vize başvuru merkezinin temsilcileri başvuru sahibine ulaşarak, pasaportunun merkeze geldiğinin bilgisini vermektedir. Başvuru sahibi pasaportunu vize başvuru merkezinden temin etmesi gerekmektedir.

Bangladeş Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Bangladeş gezisinde bulunmak isteyen kişilerin vize başvuru değerlendirme süreci en az 5 en çok 7 gün sürmektedir. Bu nedenle Bangladeş vize süreci 5 ve 7 gün arasında, ilgili ülkenin konsolosluğu tarafından karara bağlanmaktadır.

Ancak belirtilen bu süre ise bir kesinlik taşımadığından ötürü, başvuru sahibi negatif olasılıkları da göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması görevli vize uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

Bangladeş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

5 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlanan Bangladeş vize başvurusu resmi tatil günleri ve konsolosluğun yoğunluğu dikkate alınarak seyahatten yaklaşık bir ay önce yapılmalıdır.

Bangladeş Türkiye'den Vize İstiyor Mu?

Bangladeş umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir. Ancak yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip vatandaşlar 90 günü geçmemek şartı ile vize almak zorunda değildir.

Bangladeş E Nasıl Gidilir?

Ülkeye gitmek için en kolay ve en konforlu yol uçak seyahatidir ancak her dönem direkt uçuş bulunmaz. Aktarmalı uçuşları tercih edenler Hindistan üzerinden hava yoluyla ya da kara yoluyla Bangladeş’e geçiş yapabilir.

Bangladeş Vize Merkezi, Mersin Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×