Bangladeş Vize Merkezi, İstanbul - Schengenvize.net
Bangladeş Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bangladeş Vize Merkezi, İstanbul

Bangladeş Vize Merkezi, İstanbul Vize Başvurusu

Bangladeş Vize Merkezi, İstanbul ili ve çevre illeri de olmak üzere ikamet etmekte olan vatandaşlara gerekli olarak tüm vize başvuru sürecinde destek ve hizmet sağlayarak sürecin en sağlıklı ilerlemesi adına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce kişinin uzman vize başvuru merkezi temsilcilerinden danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir.

Bangladeş Konsolosluk İşlemleri

Başvuru sahibi, ilk olarak Bangladeş’e yapacak olduğu seyahatin amacını net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Bunun temel sebebi ise başvuru sahiplerinin yapacak oldukları seyahatler doğrultusunda vize evraklarının hazırlanmasıdır.

Bangladeş Vize Başvurusu

Bangladeş Vize Merkezi, İstanbul
Bangladeş Vize Merkezi, İstanbul
  1. Bangladeş vize başvurusunda bulunacak olan vize başvuru sahipleri, ilk olarak Bangladeş ülkesine yapacak oldukları seyahat nedenlerini doğru ve net bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Bangladeş seyahat amacı belirlendikten sonra vize başvuru sahipleri vize başvuru merkezinin temsilcileri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.
  2. Başvuru sahibi şahıs, vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile iletişime geçmesinin ardından seyahat amacı doğrultusunda vize başvuru merkezinin temsilcileri, başvuru sahibine gerekli tüm güncel evrak listesini e-mail üzerinden göndermektedir. Bunun yanı sıra güncel evrak gönderimi yapılır, vize süreci konusunda ek bilgilendirmeler vize başvuru sahibine iletilir.
  3. Bangladeş vize başvuru sahibi olan kişi, belirtmiş olduğu seyahat amacı doğrultusunda merkez tarafından kendisine gönderilen e-postada belirtilen güncel evraklarını dikkatli bir biçimde hazırlaması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişi vize güncel evrakları hazırlar iken oldukça dikkatli olması gerekmektedir. En son aşamada vize kişisel belgeleri başvuru dosyası olarak vize başvuru merkezine teslime hazırlanır.
  4. Başvuru sahibi hazırlamış olduğu evrak dosyasını kargo, kurye ya da direkt olarak şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.
  5. Süreç sonunda ise Bangladeş vize başvuru merkezinin temsilcileri başvuru sahibine ulaşarak, pasaportunun merkeze geldiğinin bilgisini vermektedir. Başvuru sahibi pasaportunu vize başvuru merkezinden alabilir ya da kargo veya kurye ile gönderilmesini isteyebilir.

Bangladeş Vize Başvurusu Ne Zaman Çıkar? – İstanbul

Bangladeş seyahatinde bulunmak isteyen vize başvuru sahiplerinin başvuru değerlendirme süreci en az 5 en fazla 7 gün sürmektedir. Bu sebeple 5 ila 7 iş günü içerisinde ilgili ülkenin konsolosluğunun vize departmanı tarafından karara bağlanmaktadır. Ancak belirtilen süre ise bir kesinlik taşımadığından dolayı, vize başvuru sahibi olumsuz olasılıkları da göz önünde bulundurarak müracaatta bulunması gerekmektedir.

Bangladeş Konsolosluğu

Türkiye’de bulunan Bangladeş Konsolosluğu iki ülke arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek ve vatandaşlara rehberlik etmek ile görevlendirilmiştir.

Bangladeş Vize Ücreti

Bangladeş vize ücreti tek girişli ya da çok girişli olmak üzere farklılık göstermektedir. Ayrıca vize türüne göre de ücretlendirmede değişiklikler bulunmaktadır. Net bilgi alabilmek için büyükelçilik, konsolosluk ya da yetkili vize başvuru merkezleri ile iletişime geçilir.

Bangladeş Uçak Bileti

Bangladeş’e yapılacak uçuşlar için en uygun uçak biletini tüm hava yolu şirketlerinin verileri karşılaştırılarak bulunabilir. Uçuş imkanı olduğu gibi farklı hava yollarından aktarmalı uçuşlarda tercih edilebilir.

Bangladeş Vize Merkezi, İstanbul Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×