Bangladeş Konsolosluk İşlemleri - Schengenvize.net
Bangladeş Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bangladeş Konsolosluk İşlemleri

Bangladeş Konsolosluk Vize İşlemleri

 Bangladeş Fahri Konsolosluğu

Bangladeş Fahri Konsolosluğu tarafından verilen hizmetler kapsamında ülkemizde ikamet eden Bangladeşli vatandaşların resmi konsolosluk işleri yer alıyor. Ancak Bangladeş Konsolosluğunun vize işlemleri gerçekleştirme ve vize verme yetkisi bulunmuyor. Bu yüzden de  Bangladeş vize merkezimiz tarafından, Bangladeş vize başvurusu işlemleri hizmeti verilmektedir.

Gaziantep Gana Vize İşlemleri

 Bangladeş Konsolosluğu Hakkında

Bangladeş vize merkezimiz ile Bangladeş vize işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun için öncelikle online olarak başvuruda bulunmanız gerekiyor. Bu adımın hemen ardından da vize işlemleri resmi olarak başlatılıyor.

 

Daha önce herhangi bir Bangladeş vizesine başvuru yapmamış TC vatandaşlarımızın ise işlemleri Bangladeş Konsolosluk şubeleri tarafından yürütülmektedir. Bunun sebebi de ilk kez başvuruda bulunan kişilerin biyometrik verilerinin ibraz edilmesi gerekliliğidir.

Biyometrik verilerin ibrazı için İstanbul ve Ankara kentlerimizde bulunan Bangladeş Konsolosluk şubelerinden randevu alınarak vize başvurusunun şahsen devam ettirilmesi hususunda vize merkezimiz size gerekli bilgileri verecektir.

 Bangladeş Vize İşlemleri

Bangladeş vize merkezimiz ile vize işlemlerinizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Online formun tarafımıza gönderilmesinden sonra sizler için özel olarak hazırlanan ve vize çeşidine göre şekillendirilen belge listesini tarafınıza yolluyoruz. Belge listesinde yer alan her bir belgenin ibraz edilmesinden sonra da vize başvurunuzun takip süreci başlatılıyor.

Bangladeş Konsolosluk İşlemleri
Bangladeş Konsolosluk İşlemleri

Bangladeş için başvuruda bulunulan vizenin onay süreci minimum 7 iş günü sürerken bu süreç kimi durumlarda uzayabiliyor. Bazı sebeplerden dolayı vize onay sürece 2 ayı dahi bulabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşma ihtimali göz önünde bulundurularak Bangladeş vize işlemlerine erken başlamanızı tavsiye ederiz.

 Bangladeş Vize Çeşitleri

Bangladeş vize merkezimiz ile yapacağınız vize başvuru işlemlerinde ilk adım başvuru yapacağınız vize türünün belirlenmesidir. Bu yüzden ülkeye yapacağınız seyahatin amacını temsilcimize belirtmenizde fayda olacaktır.

Vize merkezimizde sizin seyahat amacınıza en uygun vize çeşidine başvurunuzun yapılması sağlanır. Bu sayede amacınız doğrultusunda sorunsuz bir seyahat planı oluşturmanız da mümkün kılınmaktadır.

 • Bangladeş Turistik Vize
 • Bangladeş Ticari Vize
 • Bangladeş Aile Ziyareti Vizesi
 • Bangladeş Eğitim Vizesi
 • Uzun Süreli Bangladeş Vizesi

 Bangladeş Vizesi İçin Gerekli Evraklar

vize merkezimiz tarafından gönderilen belge listesi, vize başvuru çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Belge listesinde yer alan her bir belgenin de eksiksiz ve tam zamanında ibraz edilmesi zorunludur. Belgelerde eksikliklerin bulunması vize başvuru sürecinin olumsuz etkilenmesine neden olur.

Bangladeş uzun süreli vize çeşitleri için de oldukça geniş kapsamlı bir belge dosyasının sunulması gerekmektedir. Uzun süreli vize kavramının içerisinde çalışma ve oturma izni de yer almaktadır. Dolayısıyla bu vize tipine başvuru yapanların belge listeleri daha uzun olacaktır.

Belge listeleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için  vize merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bangladeş Vize Ücretleri:

 • Bangladeş Turistik Vizesi ücretleri ekstra hizmetler ve güncellemeler ile değişiklik göstermektedir.
 • Bangladeş Uzun Süreli Vize ücretleri ise Bangladeş Hükümeti tarafından güncellenir.

Bangladeş  Vize Randevusu

vize merkezimiz tarafından Bangladeş vize başvurusu online olarak gerçekleştirildiği için Konsolosluk vize randevusuna gerek yoktur. İlk kez vize alacak olan kişiler,  vize merkezimiz aracılığı ile Konsolosluk vize randevusu alabilir ve başvuru yapılacak konsolosluk hakkında detaylı bilgileri isteyebilirler.

Bangladeş  Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Bangladeş vize merkezimiz ile yapılan başvuruların büyük çoğunluğu olumlu sonuçlanmaktadır. Fakat bazı sebeplere bağlı olarak Bangladeş vize başvurusunun reddedilmesi de mümkündür. Böyle bir durumda da başvuru yapan kişilerin itiraz hakkı bulunuyor. Ancak  vize merkezimizin vizenin reddedilmesi hususunda herhangi bir yetkisi bulunmuyor.

Bangladeş Vize Ücretleri

Bangladeş vize ücreti başvuru yapacağınız vize tipine uygun olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca başvuru sahibinin yaşına göre ödemeniz gereken ücret daha farklı olabilir.

Başvuru işlemi kolaylaştırmak adına ek hizmet olanağından yararlanabilirsiniz. Ek hizmet almak isteyenler ekstra ücret ödemek zorundadır.

Bangladeş vize ücretleri turistik veya ticari vize tiplerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra giriş sayına göre farklı üret ödemeniz gerekmektedir.

Bangladeş Vize Ücreti Ne Kadar?

Bangladeş seyahati için Konsolosluk tarafından talep edilen vize ücretleri:

 • Tek girişli vize – 58 Dolar
 • Çok girişli vize – 194 Dolar
 • Tek girişli transit vize – 58 Dolar
 • İki girişli transit vize – 116 Dolar

Bu ücretler 2021 yılı için geçerlidir. Belirtilen ücretlerin yanı sıra ekstra hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir. Hizmet bedeli ise 30 Dolar teşkil etmektedir.

Hizmet bedeli ödeyerek alabileceğiniz hizmetler aşağıdaki gibidir.

 • Kişiye özel evrak listesi hazırlanması
 • Mail veya telefon ile sınırsız destek
 • Vize eksperi ile ön başvuru konusunda görüşme
 • Evrak inceleme ve düzenleme
 • Randevu alma
 • Kopya hizmeti
 • Başvuru ve karşılama hizmeti

Bunların dışında ek hizmet seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Ek hizmet almak için ekstra ücreti ödemeniz gerekmektedir. Alabileceğiniz hizmetler ve ücretleri ise şu şekildedir.

 1. Başvuru Formu Doldurma – 10 Euro
 2. Seyahat Sağlık Sigortası – 79 Euro (1 Yıllık)
 3. Çeviri hizmeti – 10 Euro (Sayfa başı)
 4. Kargo hizmeti – 5 Euro
 5. Kurye hizmeti – 15 Euro
 6. Ekspres kurye hizmeti – 30 Euro
 7. Yerinde Başvuru – 100 Euro

Bangladeş Vize Ücretleri Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Vize ücreti Havale veya Nakit olarak Türk Lirası ile ödenebilir. Euro veya Dolar olarak ödemek için nakit ödeme yapmalısınız.
 • Ek hizmet ücretini TL olarak ödemek istiyorsanız, güncel kur ile ödeme yapmalısınız.
 • Başvuru işlemi sonrasında ek hizmet ve vize ücreti geri iade edilemez.
 • Başvuru yapılmadan önce iptal olunması durumunda sadece Konsolosluk ücreti geri alınabilir.

Meta Açıklama

Vize ücretleri Bangladeş Konsolosluğu`nun yetkilileri tarafından belirlenir. Bangladeş vize ücretleri 2021 yılında 58 – 116 USD arasındadır…

Konsolosluktan Randevu Nasıl Alınır?

Konsolosluk irtibat numarası, elektronik işlem alanları ve konsolosluk dairesi üzerinden başvuru yapılarak, vize işlemlerine başlayabilirsiniz.

Bangladeş Vize Ücreti Ne Kadar?

Bangledeş vize ücretleri dönemim döviz kuruna göre değişmektedir. Vize işlemleri için ödenecek tutar 70 Euro ile 100 Euro arasında değişiklik gösterebilir.

Bangladeş Türkiye Büyükelçisi Kim?

Türkiye’de Bangladeş büyük elçilik hizmet vermekte olan Mustafa Osman Turan 2021 yılında görev yapmaktadır.

Bangladeş Konsolosluk İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×