Bangladeş Vize Merkezi, Hatay - Schengenvize.net
Bangladeş Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bangladeş Vize Merkezi, Hatay

Bangladeş Vize Merkezi, Hatay Vize Başvurusu

Bangladeş Vize Merkezi, Hatay şehri ve çevre şehirlerde de olmak üzere ikamet etmekte olan müracaat sahiplerine gerekli olarak tüm vize başvuru sürecinde destek ve hizmet sağlayarak sürecin en sağlıklı ilerlemesi adına yardımcı olmaktadır.

Bangladeş Konsolosluk İşlemleri

Bangladeş Vize Müracaat Adımları

Başvuru işlemlerinde bulunmadan önce vize başvuru sahibinin uzman vize başvuru merkezi temsilcilerinden danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir. Vize başvuru sahibi, ilk olarak Bangladeş’e yapacak olduğu seyahatin amacını net olacak bir şekilde belirlemesi gerekir.

Bunun temel sebebi ise başvuru sahiplerinin yapacak oldukları Bangladeş seyahati doğrultusunda vize evraklarının hazırlanmasıdır. Kişiler Bangladeş vize danışmanlık hizmeti alarak en sağlıklı biçimde başvuru işlemlerini yapabilmektedir.
Bangladeş Vize Merkezi, Hatay
Bangladeş Vize Merkezi, Hatay

1.    Adım

Bangladeş vize başvurusunda bulunacak vatandaşlar, ilk önce Bangladeş topraklarına yapacak oldukları seyahat nedenlerini doğru ve net olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Bangladeş seyahat amacı belirlendikten daha sonra vize merkezinin temsilcileri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile irtibata geçtikten sonra seyahat amacına göre vize başvuru merkezinin temsilcileri, başvuru sahibine gerekli olan tüm güncel evrak listesini e-posta üzerinden göndermektedir. Uzman danışmanlar güncel evrak gönderimi yaparken ek bilgilendirmelerde de bulunur.

3.    Adım

Başvuru sahibi, bildirdiği seyahat amacı doğrultusunda merkez tarafından kendisine gönderilen e-posta içerisindeki güncel vize belgelerini hazırlaması gerekmektedir. Güncel evrakları tamamlarken oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Son adımda vize başvuru sahibi kişisel belgeleriyle başvuru dosyasını eksiksiz ve hatasız olarak hazırlamalıdır.

4.    Adım

Vize başvuru sahibi hazırlamış olduğu vize evrak dosyasını kurye, kargo veya direkt olarak şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir. Süreç sonunda vize başvuru merkezinin temsilcileri vize başvuru sahibine ulaşarak, pasaportunun vize merkezine geldiğinin bilgisini vermektedir. Başvuru sahibinin pasaportunu vize başvuru merkezinden temin etmesi gerekir.

Bangladeş Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Bangladeş seyahatinde bulunmak isteyen kişilerin vize başvuru değerlendirme süreci en az 5 en fazla 7 gün uzamaktadır. Bu nedenden dolayı 5 ve 7 gün arasında, takvim günü içerisinde ilgili ülkenin konsolosluğu tarafından karara bağlanmaktadır.

Ancak belirtilen bu süreyse bir kesinlik taşımadığından, vize başvuru sahibi olumsuz olasılıkları göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması görevli vize uzmanlarınca tavsiye edilmektedir.

Bangladeş'ten Türkiye'ye Vize

Bangladeş vatandaşları 1980 yılında imzalanan vize muafiyet antlaşmasına göre Türkiye’ye 90 gün süreli turistik amaçlı girişlerinde vizeden muaftır.

Bangladeş Vize Başvuru Formu

Bangladeş vize başvurusunda başvuru formunun doldurulması zorunludur. Ancak başvuru formu bulunmaz, doldurulan başvuru formu gerekli olan evraklar ile birlikte başvuru yapılacak kuruma iletilmek zorundadır.

Myanmar Vize İstiyor Mu?

Myanmar’a seyahat edecek olan diplomatik, hizmet, umuma mahsus hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize uygulanmaktadır. Türkiye Devleti tarafından ülkeye seyahat için herhangi bir uyarı yapılmamaktadır.

Bangladeş Vize Merkezi, Hatay Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×