Norveç Turistik Vize Dilekçe

Norveç Turistik Vize Dilekçe

     Schengen ülkelerinden biri olan Norveç’e ne amaçla gidilecek olunursa olunsun alınması gereken vize vardır. Alınması gereken vize türü de gidiş amacına göre kategorilerden seçilmelidir ve o vizeye başvuru için Konsolosluk tarafından istenen evrakların hazırlanarak başvurunun tamamlanması gereklidir. Norveç Konsolosluğu, vize türü ne olursa olsun başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmak ister ki o şekilde başvuruyu sonuçlandıracaktır. Detaylı bilgiyi elde edebilmek için de başvuru sırasında hazırlanmasını istediği bazı evraklar vardır ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gereklidir. Norveç’e gidiş amacı eğer turistik bir sebepse alınması gereken vize türü turistik vizedir ve bu vize türüne başvuru sırasında istenen evraklardan bir tanesi de Norveç turistik vize dilekçedir. Norveç turistik vize dilekçe, seyahatin amacına yönelik olan ve önemli bir evraktır, bu nedenle de doldurulurken özen gösterilmelidir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilir ve işlemleri doğru yürüterek zamandan kazanç sağlayabilirsiniz. Norveç turistik vize dilekçe doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı huşular vardır.

  • Norveç’e gidiş amacı açıkça belirtilmelidir. Örneğin; turistik bir tur varsa ve buna katılım sağlanacaksa eğer tur hakkında detaylı bilgiler verilmeli ve varsa tura dair broşür ile de kanıtlanarak, başvuru desteklenmelidir.
  • Seyahat edilecek tarihler açıkça belirtilmeli ve eğer varsa başka ülkeye gitme, ek seyahat gibi bir plan; o seyahat hakkında da bilgiler verilmeli ve tarihleri açıkça belirtilmelidir.
  • Seyahat sürecinde gerekecek masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir ve karşılayacak kişi hakkında bilgiler verilmelidir.

 

İki Dilekçe Gereken Durumlar

 

    Norveç turistik vize başvurularında kimi zaman bir dilekçe yeterli olmaz. İkinci bir dilekçe istenmesinin sebebi sadece maddiyat ile alakalıdır ve Norveç’te olunacak süre boyunca masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı öğrenilmek istenmektedir.

  • Turistik vize başvurusu yapacak olan kişi eğer SGK’lı bir çalışan ise, faaliyet gösterdiği şirket yetkilisi tarafından yazılan ve seyahat tarihlerinde izinli olduğunu gösteren resmi, imzalı bir dilekçe.
  • Norveç turistik vize başvuru yapan kişi eğer ev hanımı ya da öğrenci ise, masraflarını karşılayacak bir sponsora ihtiyaç duyulacaktır. Sponsor olan kişi tarafından yazılan ve tüm masrafları karşılayacağını belirten dilekçe.

Norveç KONSOLOSLUGU TURİSTİK DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2020-09.04.2020 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte turistik olarak ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye