Norveç Ticari Vize Dilekçe

Norveç Ticari Vize Dilekçe

     Schengen ülkelerinden biri olan Norveç’e ne amaçla gidilecek olunursa olunsun alınması gereken vize vardır. Alınması gereken vize türü de gidiş amacına göre kategorilerden seçilmelidir ve o vizeye başvuru için Konsolosluk tarafından istenen evrakların hazırlanarak başvurunun tamamlanması gereklidir. Norveç Konsolosluğu, vize türü ne olursa olsun başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmak ister ki o şekilde başvuruyu sonuçlandıracaktır. Detaylı bilgiyi elde edebilmek için de başvuru sırasında hazırlanmasını istediği bazı evraklar vardır ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gereklidir. Norveç’e gidiş amacı eğer ticari bir sebepse yani Norveç’te olan şirket ile görüşmeler yapmak veya konferans, seminer, fuar vs. gibi ticari şeylere katılım sağlamaksa eğer; alınması gereken vize türü ticari vizedir ve bu vize türüne başvuru sırasında istenen evraklardan bir tanesi de Norveç ticari vize dilekçedir. Norveç ticari vize dilekçe, seyahatin amacına yönelik olan ve önemli bir evraktır, bu nedenle de doldurulurken özen gösterilmelidir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilir ve işlemleri doğru yürüterek zamandan kazanç sağlayabilirsiniz. Norveç ticari vize dilekçe doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı huşular vardır.

  • Norveç’e gidiş amacı açıkça belirtilmelidir. Örneğin; başka bir şirketle görüşme yapılacaksa şirket hakkında bilgiler verilmelidir; konferansa katılım olacaksa eğer konferans hakkında bilgiler vererek desteklenmelidir.
  • Seyahat edilecek tarihler açıkça belirtilmeli ve eğer varsa başka ülkeye gitme, ek seyahat gibi bir plan; o seyahat hakkında da bilgiler verilmeli ve tarihleri açıkça belirtilmelidir.
  • Seyahat sürecinde gerekecek masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir ve karşılayacak kişi hakkında bilgiler verilmelidir.
  • Ticari vize başvurusu yapacak olan kişi eğer personel ise; yetkili tarafından yazılan ve izin verildiğine dair bir dilekçe yazılmalıdır,
  • Norveç’teki şirkette görüşme sağlanan kişi hakkında ve firmadaki görevleri hakkında detaylı bilgiler verilmelidir,
  • Seyahati gerçekleştirecek olan kişinin firmadaki görevi açıkça bildirilmelidir.

 

Norveç KONSOLOSLUĞU  TİCARİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ

VİZE BÖLÜMÜNE

ŞİRKETİMİZ GENEL MÜDÜRÜ / ÇALIŞANI OLAN SN.HAKAN KARABAY 17.03.2020/20.03.2020 TARİHLERİNDE ÜLKENİZE YAPACAĞI İŞ SEYAHATİNDEN DOLAYI KENDİLERİNE GEREKLİ OLAN SCHENGEN VİZESİNİN  VERİLMESİNİ RİCA EDERİZ.

            Schengen ülkelerinde bulunduğu süre içerisinde vize bitiminden önce dönüleceğini ve  tüm masrafları şirketimiz tarafından karşılanacağını garanti ederiz.

Saygılarımızla
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye