Norveç Aile Ziyareti Vize Dilekçe

Norveç Aile Ziyareti Vize Dilekçe

     Schengen ülkelerinden biri olan Norveç’e ne amaçla gidilecek olunursa olunsun alınması gereken vize vardır. Alınması gereken vize türü de gidiş amacına göre kategorilerden seçilmelidir ve o vizeye başvuru için Konsolosluk tarafından istenen evrakların hazırlanarak başvurunun tamamlanması gereklidir. Norveç Konsolosluğu, vize türü ne olursa olsun başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmak ister ki o şekilde başvuruyu sonuçlandıracaktır. Detaylı bilgiyi elde edebilmek için de başvuru sırasında hazırlanmasını istediği bazı evraklar vardır ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gereklidir. Norveç’e gidiş amacı eğer orada yaşayan bir tanıdık ya da akrabayı ziyaret etmek gibi bir sebepse alınması gereken vize türü aile ziyareti vizedir ve bu vize türüne başvuru sırasında istenen evraklardan bir tanesi de Norveç aile ziyareti vize dilekçedir. Norveç aile ziyareti vize dilekçe, seyahatin amacına yönelik olan ve önemli bir evraktır, bu nedenle de doldurulurken özen gösterilmelidir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilir ve işlemleri doğru yürüterek zamandan kazanç sağlayabilirsiniz. Norveç aile ziyareti vize dilekçe doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı huşular vardır.

  • Norveç’e gidiş amacı açıkça belirtilmelidir. Örneğin; Norveç’te yaşayan anneniz ise eğer, anneniz nerede yaşıyor, kiminle kalıyor vs. onun kimlik bilgileri gibi bilgiler belirtilmelidir.
  • Seyahat edilecek tarihler açıkça belirtilmeli ve eğer varsa başka ülkeye gitme, ek seyahat gibi bir plan; o seyahat hakkında da bilgiler verilmeli ve tarihleri açıkça belirtilmelidir.
  • Seyahat sürecinde gerekecek masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir ve karşılayacak kişi hakkında bilgiler verilmelidir.
  • Norveç’te oturan kişi ile nereden tanışıldığı açıkça belirtilmelidir ve varsa eğer belgelerle kanıtlanmalıdır.

 

İki Dilekçe Gereken Durumlar

 

    Norveç turistik vize başvurularında kimi zaman bir dilekçe yeterli olmaz. İkinci bir dilekçe istenmesinin sebebi sadece maddiyat ile alakalıdır ve Norveç’te olunacak süre boyunca masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı öğrenilmek istenmektedir.

  • Turistik vize başvurusu yapacak olan kişi eğer SGK’lı bir çalışan ise, faaliyet gösterdiği şirket yetkilisi tarafından yazılan ve seyahat tarihlerinde izinli olduğunu gösteren resmi, imzalı bir dilekçe.
  • Norveç turistik vize başvuru yapan kişi eğer ev hanımı ya da öğrenci ise, masraflarını karşılayacak bir sponsora ihtiyaç duyulacaktır. Sponsor olan kişi tarafından yazılan ve tüm masrafları karşılayacağını belirten dilekçe.

Norveç KONSOLOSLUĞU AİLE ZİYARETİ  DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2021-09.04.2021 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte Aile ziyareti amacı nedeniyle  ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye