Malta Turistik Vize Dilekçe

Malta Turistik Vize Dilekçe

     Schengen ülkelerinden olan Malta’ya birçok farklı amaçla ziyaret gerçekleştirilebilmektedir. Gerçekleştirilecek olan ziyaretin amacına göre vize türleri vardır. Malta’ya yapılacak ziyaretin amacı eğer turistik bir amaçsa; Schengen vizesi olan Malta turistik vize ile en fazla 90 gün boyunca Malta’da dolaşılabilmektedir. Malta turistik vize başvurusu için Malta Konsolosluğu tarafından belirlenen ve başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler edinilmesini sağlayan evraklar istenmektedir. Bu evraklar eksiksiz olarak hazırlanarak Malta Konsolosluğu tarafından görevli olan hizmet binalarına, vize merkezlerine gidilerek başvuru tamamlanabilmektedir. Turistik vize, kısa süreli vizelerden olduğu için Konsolosluk direkt olarak ilgilenmez, sadece sonuçlandırmayı yapar. Schengevize.net ile iletişime geçerek ya da web sitedeki online randevu seçeneği ile profesyonel destek alarak süreyi kısaltabilirsiniz.

 

Malta Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

 

     Malta’ya turistik amaçla yapılacak olan ziyaret için alınması gereken Malta turistik vize başvurularında istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra Malta Konsolosluğu tarafından görevli olan hizmet binalarına gidilerek başvuru tamamlanabilmektedir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler, mesleki statüye göre değişiklik gösterir ancak her statü için de ortak liste vardır.

  • Eksiksiz olarak doldurulmuş olan Malta turistik vize başvuru formu,
  • Son on yıl içerisinde alınmış olan güncel pasaport ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Malta turistik vize talep dilekçesi,
  • Son altı ayda çekilmiş olan iki adet biometrik fotoğraf,
  • Son üç yıl içerisinde alınan vizeler varsa onların fotokopisi,
  • Başvuran kişi 18 yaşından küçükse eğer, ebeveynleri tarafından imzalanan izin belgesi,
  • Malta’da olunacak süre boyunca çıkacak masrafların karşılanacağını kanıtlayan maddi gelir belgeleri, maaş bordroları vs.
  • Seyahat boyunca geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.

 

Malta KONSOLOSLUGU TURİSTİK DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2020-09.04.2020 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte turistik olarak ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye