Malta Ticari Vize Dilekçe

Malta Ticari Vize Dilekçe

    Malta, Schengen ülkelerinden biridir ve Schengen yasalarına uygun olarak hazırlanan kurallar ile başvurular için istenen bazı evraklar vardır. Malta ziyareti hangi amaçla olursa olsun ve mesleki durum her ne olursa olsun Malta vize başvurusu yapılmalıdır. Malta Konsolosluğu tarafından değerlendirilen evraklar vs. sonucuna göre de sahip olduğu yetki ile vize başvurusunu kabul edip etmeme hakkı bulunmaktadır. Malta vize başvurusu için istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve içindeki her bilginin birbiriyle uyuşması gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek hem işlemler hakkında detaylı bilgiler hem de Malta vize başvuru işlemleri sırasında profesyonel destek alarak hem maddi hem da zaman kazancı sağlarsınız.

 

     Malta’ya yapılacak olan seyahatin amacı eğer ticari bir amaçsa; Malta’da bir şirket ile iş görüşmesi, toplantı, iş anlaşması ya da konferans, fuar ve seminere katılım gibi ticari amaçlarsa istenen evrakların en önemlilerinden birisi de Malta ticari vize dilekçedir. Malta ticari vize dilekçe seyahat amacının anlaşılması açısından önemli bir evraktır ve doldurulması sırasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Dikkat edilmesi gereken bir konu da dilekçe içerisinde yazan bilgilerin diğer evraklardaki bilgilerle uyuşuyor olmasıdır.

  • Malta ticari vize başvurusu yapan kişi bir şirkette personelse eğer, şirket yetkilisi tarafından yazılan ve şirket kaşesi, yetkili imzası içeren bir vize talep dilekçesi,
  • Seyahat amacı açıkça bildirilmelidir. Örneğin; başvuru yapacak olan kişi başka bir şirket ile iş toplantısı yapmak amacıyla Malta’ya gidiyorsa eğer, şirket ve görüşme yapılan kişi hakkında detaylı bilgiler yazılmalıdır. Veyahut konferans vs. katılım sağlanacaksa eğer onlar hakkında detaylı bilgiler,
  • Malta ticari vize alacak olan kişinin firmadaki görevi açıkça belirtilmelidir,
  • Seyahat edilecek tarihler bildirilmeli, gidiş, dönüş vs. tarihleri; eğer Malta sonrasında ek bir seyahat varsa o seyahat hakkında da detaylı bilgiler verilmelidir.
  • Malta seyahati yapacak olan kişinin, seyahat sürecindeki masraflarının nasıl ve kim tarafından karşılanacağı açıkça belirtilmelidir.

Malta KONSOLOSLUĞU  TİCARİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ

VİZE BÖLÜMÜNE

ŞİRKETİMİZ GENEL MÜDÜRÜ / ÇALIŞANI OLAN SN.HAKAN KARABAY 17.03.2020/20.03.2020 TARİHLERİNDE ÜLKENİZE YAPACAĞI İŞ SEYAHATİNDEN DOLAYI KENDİLERİNE GEREKLİ OLAN SCHENGEN VİZESİNİN  VERİLMESİNİ RİCA EDERİZ.

            Schengen ülkelerinde bulunduğu süre içerisinde vize bitiminden önce dönüleceğini ve  tüm masrafları şirketimiz tarafından karşılanacağını garanti ederiz.

Saygılarımızla
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye