Malta Aile Ziyareti Vize Dilekçe

Malta Aile Ziyareti Vize Dilekçe

    Malta, Schengen ülkelerinden biridir ve Schengen yasalarına uygun olarak hazırlanan kurallar ile başvurular için istenen bazı evraklar vardır. Malta ziyareti hangi amaçla olursa olsun ve mesleki durum her ne olursa olsun Malta vize başvurusu yapılmalıdır. Malta Konsolosluğu tarafından değerlendirilen evraklar vs. sonucuna göre de sahip olduğu yetki ile vize başvurusunu kabul edip etmeme hakkı bulunmaktadır. Malta vize başvurusu için istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve içindeki her bilginin birbiriyle uyuşması gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek hem işlemler hakkında detaylı bilgiler hem de Malta vize başvuru işlemleri sırasında profesyonel destek alarak hem maddi hem da zaman kazancı sağlarsınız.

 

     Malta’ya yapılacak olan seyahatin amacı eğer Malta’da yaşayan bir tanıdık ya da akraba ziyareti yapmak gibi bir amaçsa istenen evrakların en önemlilerinden birisi de Malta aile ziyareti vize dilekçedir. Malta aile ziyareti vize dilekçe seyahat amacının anlaşılması açısından önemli bir evraktır ve doldurulması sırasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Malta vize dilekçe içerisine yazılacak olan bilgileri diğer bilgilerle uyuşmasına özen gösterilmelidir.

  • Malta’ya yapılacak olan seyahat amacı apaçık yazılmalıdır. Örneğin; Malta’da anneniz yaşıyorsa ve onu ziyaret edecekseniz, anneniz nerede yaşıyor, kiminle kalıyor vs.
  • Seyahat edilecek olan tarih açıkça yazılmalıdır. Gidiş tarihleri, geliş tarihleri, varsa eğer ek seferler, onların tarihleri vs.
  • Seyahat masraflarının nasıl ve kim tarafından karşılanacağı hakkında detaylı bilgiler verilmelidir ve karşılayacak kişinin de gelirlerini kanıtlayıcı evraklar, hesap dökümleri vs. eklenmelidir.
  • Eğer Malta’da yaşayan tanıdığınız davetiye gönderdiyse ki göndermelidir, davetiye bilgileri de Malta ziyaret vize dilekçe içerisine eklenmelidir.

 

Malta KONSOLOSLUĞU AİLE ZİYARETİ  DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2021-09.04.2021 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte Aile ziyareti amacı nedeniyle  ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye