İtalya Transit Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

İtalya Transit Vize İstiyor Mu?

İtalya vize başvuru adımları Idata üzerinden yerine getirilmektedir. Idata başvuru adımlarında nasıl bir yol izlenmesi gerektiği ile alakalı size bilgilendirme sunacaktır. Transit vize adımlarından oturum iznine kadar tüm işlemlerinizi bu atanan aracı kurum üzerinden yerine getirebilirsiniz. İtalya bazı istisnai koşulların dışında transit vize talep eden ülkeler arasında yerini almaktadır.

Hangi Avrupa Ülkeler Transit Vize İstemiyor?

İtalya transit vize istiyor mu; İtalya bazı koşulların yerine getirilmesi durumunda transit geçiş vizesi talep etmemektedir.

  • İtalya üzerinden aktarmalı uçuş yapacak olan kişilerin havalimanından çıkmamak kaydı ile transit geçiş vizesi almadan ülkelere geçiş yapmasına imkan verilmektedir.
  • Yolcu gemileri üzerinden seyahatini tamamlamış olan ve daha sonrasında ülkesine döneceğinden emin olan kişilerin kısıtlı bir bekleme sürecinde transit vize alması istenmeyecektir.
  • Feribot yolcularının ise İtalya’da transit vize gerek olmadan geçiş adımlarını tamamlayabilmesi için 36 saatlik bir zaman dilimi mevuttur.

Hangi Avrupa ülkeler transit vize istemiyor; bu koşulları takip eden kişilerin transit vize olmadan da geçiş adımının tamamlanması sağlanabilir.

Transit Geçiş İçin Vize Gerekli Mi?

İtalya transit vize istiyor mu; İtalya sadece belirli koşulların sağlanması durumunda transit vize talep etmemektedir. Bu koşulları sağlamayan kişilerin vize alması zorunlu kılınmıştır. Transit geçiş için vize gerekli mi; havalimanının dışına çıkacak olan kişilerin kesinlikle vize alması gerekmektedir. Bu noktada vize talep adımlarının daha öncesinde seyahatin tüm safhaları göz önünde bulundurularak planlanması gerekmektedir. Transit geçiş vizesine ek olarak D türü ve C türü vize tiplerine de aşina olmalısınız. İtalya’da 90 günden uzun kalacak olan kişiler D tipi vize almalıdır. 90 günden az kalacak olan kişiler için Schengen oldukça makul bir alternatiftir.

Fransa Türk Vatandaşlarından Transit Vize İstiyor Mu?

İtalya transit vize istiyor mu;36 saati geçmemek kaydı ile feribot yolcularının transit geçiş vizesi olmadan da bekleme aşamasını sürdürmesine izin verilmektedir. Fransa Türk vatandaşlarından transit vize istiyor mu; resmi pasaporta sahip olan kişilerden transit vize talep edilmemektedir. Schengen vizesine sahip olan kişilerin de Fransa’dan transit geçiş vizesi alması talep edilmeyecektir. Diğer kişilerin muhakkak transit geçiş vizesi alması gerekir. Özellikle yaşanan son güvenlik sorunlarının akabinde transit geçiş vizesinin daha aktif şekilde uygulandığı da görülmektedir.

Çek Cumhuriyeti Transit Vize İstiyor Mu?

Çek Cumhuriyeti transit vize istiyor mu; havalimanını terk etmemek koşulu ile transit vize olmadan da aktarmanın tamamlanmasına olanak verilmektedir. İtalya transit vize istiyor mu; Schengen vizesi olan kişiler için aktarma adımlarını9n dahi çok daha kolay şekilde tamamlanacağı görülmektedir. Schengen vizesine sahip olan kişilerin hiçbir Schengen ortak vize programı ülkesinde transit vize almasına gerek kalmayacaktır. Diğer kişilerin ise zaman sınırlaması ve diğer tüm koşulları göz önünde bulundurması gerekir.

Schengen sadece transit geçişlerde değil ortak vize programına sahil olan diğer ülkelere giriş çıkış adımlarında da harika bir hız ve dolaşım serbestliği sunmaktadır. Bu ortak vize programı güvenlik bakımından da sıkı şekilde denetim altına alınmıştır. Schengen Information System üzerinden ülkelere giriş yapan kişilere dair gerekli olan tüm bilgiler gözden geçirilmektedir. Herhangi bir ülkenin güvenliğine aykırı bir tutum sergilendiği zaman anında diğer tüm ortak vize programı ülkelerinin de durumdan bilgi sahibi olması sağlanır.

Avrupa Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekli Mi?

Avrupa aktarmalı uçuşlarda vize gerekli mi; İtalya üzerinden aktarmalı uçuş sağlayacak olan kişilerin vize almasına gerek olmayacaktır. Transit vizelerde İtalya’da dolaşım yapılmayacak ve sadece havalimanında diğer uçuş beklenecekse vize almadan da bu sürecin yerine getirilmesi sağlanabilmektedir. İtalya transit vize istiyor mu; vize başvuru adımlarında kişilerin transit vizeden oturum iznine ve eğitim vizesine kadar her alanda işlemlerini vize danışmanlık firmaları aracılığı ile tamamlamalarına olanak verilmektedir. Bu şekilde prosedürler ile uğraşmak zorunda kalmadan süreç sizin için sorunsuz ilerleyecektir.

Ankara’daki İtalya Büyükelçiliği
Adres
Atatürk Bulvar1, 118, 06680 Kavaklıdere, Ankara, Türkiye,

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
ambankara.esteri.it

İstanbul’daki İtalya Büyükelçiliği
Adres
Tom Tom Kaptan Sokak, 5 – 34433 Beyoğlu

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
consistanbul.esteri.it

İzmir’deki İtalya Büyükelçiliği
Adres
Cumhuriyet Meydanı, 12/3 – 35210 İzmir

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
consizmir.esteri.it

Transit vize nedir?

İtalya üzerinden aktarma yapılması sırasında bazı koşullara bağlı olarak alınması gereken vizedir.

Aktarmalı uçuşlarda transit vize gerekli midir?

Aktarmalı uçuşlarda transit vize gerekli değildir. Bu aşamada havalimanından çıkmama koşuşlu getirilmiştir.

Feribot yolcuları için koyulan aktarma zaman sınırlaması nedir?

36 saatlik bir aktarma zaman sınırlaması getirilmiştir.

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×