İsveç Ulusal D Vize Başvuru Formu

İsveç Ulusal D Vize Başvuru Formu

İsveç, Schengen ülkelerindendir ve bu ülkeye ne amaçla olunursa olunsun giriş yapılabilmesi için İsveç vizesine sahip olunması gerekmektedir. İsveç vizesi alınabilmesi için gereken bazı evraklar vardır ve istenen evraklar doğru bilgiler ile ve de eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra, doğru bilgiler içeren vize başvuru formuyla birlikte Slovakya Konsolosluğu veya onlar tarafından yetki verilmiş olan hizmet binalarına gidilip başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

     İsveç vizesi, birçok farklı kategoriye ayrılmaktadır. İsveç Schengen ülkelerinden olduğu için, İsveç vizesi ile İsveç’te kalınması için izin verilen süre 90 gündür. Eğer 90 günden fazla kalınması gerekiyorsa, bu vize tipi ulusal D vize kategorisinde incelenecektir. Bu vize türünde 90 günden daha uzun süre İsveç’te kalma hakkına sahip olacaksınız ve bu vizeyi alabilmek için başvuruda da teslim edilmesi gereken evraklar vardır.

D Tipi Ulusal Vize

    İsveç Ulusal D Vize başvurusunda öncelikle randevu alınmalıdır. Randevu işlemleri İsveç Konsolosluğu veya Elçiliği tarafından sağlanır. İstenen bütün evraklar eksiksiz olarak tamamlanır ve parmak iziniz ile birlikte teslim işlemini gerçekleştirmelisiniz. En geç bir ayda vize sonucunu öğrenebilirsiniz. Ulusal D Vize sayesinde sınırsız süre İsveç’te yaşama hakkına sahip olabilirsiniz. Aile birleşimi vizesi, uzun sürecek olan eğitim vizesi ve İsveç’te çalışabilmek için gereken çalışma izni vizesi İsveç ulusal D vize tiplerindendir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye