Hollanda Dili - Schengenvize.net
Schengen Blog

Hollanda Dili

Hollanda, ülkemiz vatandaşları tarafından sevilen ve merak edilen bir Avrupa ülkesidir. Topraklarının büyük bir çoğunluğu Batı Avrupa’da yer alsa da bir kısmının Karayipler’de bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu ülkede konuşulan resmi Hollanda dili Flemenkçe’dir. Ayrıca bu dilini ülkenin AB üyesi olması ve çok uluslu bir devlet olması nedeniyle AB resmî dillerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Hollanda Dili Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Hollanda dili Flemenkçe’dir. Fakat ülkenin belirli kesimlerinde bu dile dair farklı lehçelerin olduğunu söylemek mümkündür. Hollanda diline ne denir sorusu için verilecek yanıtlar bazen dilin Hollandaca olduğu yönündedir. Flamanca ve Hollanda arasındaki benzerlik çok yüksek olsa da ikisinde farklılıkların olduğu aşikardır.

Hollanda Dili Zor mu?

Hollanda dili öğrenmek isteyen kişiler genel anlamda bu dilin zorlu olduğunu düşünmektedir. Bu konu hakkında fikri olmayanlar da bu dilin zor mu kolay mı öğrenildiğini merak etmektedirler. Ancak, Hollanda dili yani Felemenkçe aslında Almanca ve İngilizce ile aynı dil ailesi ait bir dil olduğu için bu yüzden öğrenilirken fazla zorluk yaşanmamaktadır. Çünkü Flemenkçe’de yer alan kelimelerin çoğu, İngilizcede de bulunmaktadır diyebiliriz. ( Yaklaşık 1500 kelime )

Hollanda Dili Nasıl Öğrenilir?

Hollanda dili İngilizce ve Almanca dili ile aynı dil ailesinde yer almaktadır bunu üst kısımda belirtmiştik. Bu dili öğrenmek isteyenlerin alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitimlerle daha net ve daha kısa süre  içerisinde dili öğrenebileceğini ifade edebiliriz. Ancak internet üzerinden online videolar izleyerek ya da dil eğitim paketlerini satın alarak da Flemenkçe öğrenmek mümkündür.

Hollanda Dilinde Merhaba

Hollanda dili çeviri programları ile hemen hemen her sözcüğü Türkçe hale getirebilir ve dili bu şekilde de öğrenmeye başlayabilirsiniz. Peki, bu dilde selamlaşma yani “ merhaba “ kelimesinin anlamı nedir? Flemenkçe’de merhaba; “ Hallo “ kelimesi ile ifade edilmektedir. Bu kelime yani selamlaşma  Almanca’da da aynıdır. Yani Flemenkçe’nin Almanca dili ile benzeştiğini bir kez daha bu sözcükten de anlayabiliyoruz. O yüzden istikrarlı olunduğu takdirde dili rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×