Gaziantep Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Çekya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri

Gaziantep Çek Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Çek Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu, Çek Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkemizdeki bazı resmi işlemleri ile ilgilenmektedir. Fakat diğer fahri konsolosluk şubelerinde olduğu gibi burada da Çek Cumhuriyeti vizesi işlemleri yapılmamaktadır. Bu yüzden de Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından vize merkezimize resmi olarak yetki verilmiştir. Gaziantep Çek Cumhuriyeti vize merkezimizde vize başvuruları yapılmakta ve işleme alınmaktadır.

Gaziantep Bulgaristan Vize İşlemleri

Gaziantep Çek Cumhuriyeti Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Çek Cumhuriyeti vize merkezimiz, vatandaşlarımızın Çek Cumhuriyeti Schengen Vizesi başvurularını almakta ve süreci başlatmaktadır. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından resmi olarak atanan vize merkezimizde her türlü vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi de mümkündür.

Daha önce herhangi bir Schengen Vizesi başvurusunda bulunmamış vatandaşlarımızın ise bizzat Çek Cumhuriyeti Konsolosluk şubelerinden başvuru yapmaları zorunludur

İlk kez başvuruda bulunan kişilerin biyometrik verilerini konsolosluğa elden vermeleri gerekmektedir.

Gaziantep Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri

Gaziantep Çek Cumhuriyeti vize merkezimizde her türlü vize işleminin yapılması mümkün kılınıyor.

Çek Cumhuriyeti vizesi için gerekli olan online başvurunun yapılması ve belge ibrazı da yine vize merkezimiz vasıtası ile yapılmaktadır. Belge ibrazı sonrasında girilen bekleme sürecinde de vize merkezimiz vatandaşlarımıza bilgi vermekle yükümlüdür.

Vize işlemlerinin sonuçlanma süresi 7 ila 10 gün arasında değişmektedir. Çek Cumhuriyeti Schengen Vizesi için bazı durumlarda bu süre uzayabilmektedir. Bu yüzden başvuru yapmayı planlayan kişilerin seyahat planlarını da buna göre ayarlaması gerekiyor. Çek Cumhuriyeti vize başvurusunun seyahatten yaklaşık 1 – 2 ay önce yapılması sağlıklı olacaktır.

Gaziantep Çek Cumhuriyeti Vize Çeşitleri

Gaziantep Vize merkezimiz, Çek Cumhuriyeti için başvurulan her vize çeşidi için hizmet vermektedir. Çek Cumhuriyeti’ne düzenlediğiniz seyahatin asıl amacı sizin vize çeşidinizi de şekillendirmektedir.

  • Çek Cumhuriyeti Schengen Vizesi: Bu vize ile ülkede 90 gün konaklama imkanı bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ticari Vize, Eğitim Vizesi, Kültürel Vize ya da Aile Ziyareti Vizesi gibi amaca uygun vize taleplerinde de bulunmanız mümkündür.
  • Çek Cumhuriyeti Uzun Süreli Vize: Ulusal Vize olarak da adlandırılan bu vize çeşidinde oturma ve çalışma izni gibi izinler de yer almaktadır. Ulusal Vizelerin prosedürleri Çek Cumhuriyeti Hükümeti tarafından belirlenir.

Gaziantep Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Çek Cumhuriyeti vize merkezimiz, başvuruda bulunulan her vize çeşidine en uygun belge listesini tarafınıza iletmektedir. Sizden beklenen, Çek Cumhuriyeti vizesi İçin gerekli Evraklar listesinde yer alan her belgenin güncel ve eksiksiz bir biçimde ibraz edilmesidir.

Standart bir Schengen Vizesi için talep edilen belgelerin başında pasaport, kimlik bilgileri, nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi, vize harcını yatırıldığına dair banka dekontu, konaklama ve uçak bilgilerini içeren belgeler gelmektedir. Bunların yanı sıra en az 2 adet biyometrik fotoğrafın da belge dosyasında yer alması gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Uzun Süreli Vize başvuruları için ise özel olarak belirlenen belgelerin ibrazı şarttır. Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak adına vize merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Ücretleri:

  • Çek Cumhuriyeti Schengen Vizesi: 60 Euro (Bu fiyat ekstra ücretleri ve yeni güncellemeleri içermez ve buna göre değişiklik gösterebilir.)
  • Çek Cumhuriyeti Ulusal Vize için belirlenen ücret ise Çek Cumhuriyeti Hükümeti tarafından güncellenmektedir.

Çek Cumhuriyeti Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Vize merkezimiz ile irtibata geçerek Çek Cumhuriyeti vize başvurusu için gerekli randevuyu talep edebilirsiniz. Temsilcilerimiz size en uygun tarihler için randevu sağlayacaktır. Daha önce vize başvurusunda bulunmadıysanız da Çek Cumhuriyeti Ankara ya da İstanbul Konsolosluklarına şahsen başvuru yapmadan önce vize randevusu almanız gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Gaziantep Vize Reddi

Gaziantep Vize merkezimiz, Çek Cumhuriyeti vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için en iyi hizmeti sağlamaktadır. Yine de bazı durumlarda Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından vize başvurusu olumsuz sonuçlanabilir. Gaziantep vize merkezimizin bu konuda herhangi bir yaptırım uygulama yetkisi bulunmamaktadır.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluk Ne Zaman Açılacak?

Belirli siyasi ya da sağlık problemlerinden dolayı kapalı olan Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu, hizmet veremeye tekrardan başlamıştır. Ancak resmi tatil günleri içerisinde kapalıdır.

Çekya Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Çekya, vize başvuruları için hizmet vermek üzere açıktır.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

 

Çek Cumhuriyeti vizesi, 7- 10 gün içerisinde tamamlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×