Çekya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Çekya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, İstanbul

Öncelikle Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi İstanbul hakkında ziyaret etmiş olduğunuz bu sayfa içerisinde, akılda kalan ve sıkça sorulan soruların cevapları yer almaktadır. Siz değerli okuyucularımız için derlemiş olduğumuz merkez hakkındaki bilgilere, aşağıdaki başlıkları okuyarak gerekli tüm bilgiye sahip olabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti İstanbul Vize Merkezi Hakkında

İstanbul ilinde ikamet edecek ve Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapmak isteyen bireyler, aşağıdaki belirtilen tüm adımları doğru bir şekilde takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizeler oldukça kolay alınabilecektir.

  1. Adım: İlk adımda, başvuruda bulunacak olan kişi Vize Merkezi Bölümü’nü arayarak, Çek Cumhuriyeti vizesi hakkında mail ile bilgilendirme talep etmektedir.
  2. Adım: Merkez tarafından başvuruda bulunacak olan kişinin aktif ve güncel mail adresine evrak bilgileri gönderilmektedir. Ardından başvuruda bulunacak olan kişi, mail adresine gönderilen tüm evrakları hazır bir hale getirmesi gerekmektedir.
  3. Adım: Başvuruda bulunacak olan kişinin hazırlamış olduğu gerekli evraklar, kargo/kurye ya da başvuruda bulunacak olan kişi tarafından bizzat ofise teslim edilmesi gerekmektedir.
  4. Adım: Başvuruda bulunacak olan kişinin onay vermiş olduğu vize randevu saati ve günü içerisinde, VIS prosedürü gereğince biyometrik bilgilerini (parmak izi) beyan etmek üzere bizzat başvuru merkezine gelmesi gerekmektedir.
  5. Adım: Başvuru sahibi, yetkili vize başvuru merkezi görevlileri ile iletişime geçerek vizenin son durumu hakkında bilgi alabilmektedir. Ardından, başvuruda kullandığı mevcut pasaportunu teslim alması gerekmektedir.

İstanbul Vize Merkezi Çalışma Saatleri

İstanbul Vize Merkezi çalışma saatleri, pazartesi ve cuma günleri sabah 08.30 ve akşam 18.30 saatleri içerisinde, hafta sonu cumartesi günü de saat sabah 10.00 ila 14.00 arasında vize başvurusunda bulunacak olan kişilere hizmet sağlamaktadır. Ancak, yeterli bir vakti olmayan vize başvurusunda bulunacak olan kişiler ise, yetkili vize temsilcilerinden gerekli randevuyu talep ederek zaman kaybı yaşamadan görüşme yapabilme hakkına da sahiptir.

İstanbul Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İstanbul ili içerisinden yapılacak olan Çek Cumhuriyeti vize sonuçlanma süresi 15 iş günüdür. Yabancı pasaportlar ile yapılan başvurularda ise bu süre daha fazla uzamaktadır.

 

Çekya Vize Merkezi İstanbul

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Çekya vizesi için İstanbul veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Çekya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye