Çekya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Çekya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Hatay

Çek Cumhuriyeti vize merkezi Hatay ili sınırları içerisinde ikamet eden ve Çek Cumhuriyeti için vize başvuru talebinde bulunmak isteyen kişilere hızlı ve sorunsuz bir vize süreci sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sadece Hatay ili içerisinde ikamet eden değil, Hatay ili çevresinde ikamet eden ve başvuruda bulunacak olan kişilere de hizmet ve destek sağlamak amacı ile konsolosluk ve kişi arasında aracı bir konumda hizmet veren bir kurumdur.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınmalıdır? Hakkında Kısaca Bilgi

Hatay ili içerisinde Hatay Vize Başvuru Merkezi’ne başvuruda bulunmak isteyen bireyler, aşağıda bu bilgi akabinde belirtilen adımları teker teker uygulayarak sorunsuz ve kolay biçimde Çek Cumhuriyeti vize onayına sahip olabilmektedirler.

  • Başvuruda bulunacak olan her birey ilk adım olarak çağrı merkezi il iletişime geçmesi gerekmektedir.
  • Çağrı merkezi tarafından başvuruda bulunacak olan kişinin kullanmış olduğu aktif ve günce mail adresine gerekli tüm evrakların bilgilendirmeleri vize uzman yetkilileri tarafından sağlanmaktadır.
  • Başvuruda bulunacak kişi ise ardından güncel ve aktif mail adresini kontrol ederek, çağrı merkezi tarafından gönderilmiş olan evrak bilgilerini iyice okuduktan ve öğrendikten sonra hazırlama aşamasına geçerek, evrakların hazır olması halinde kargo/kurye ya da bizzat ofise gelerek teslimini yapmak durumundadır.
  • Bir sonraki adımda ise başvuruda bulunacak olan kişi tarafınca onaylanmış olan randevu günü ve saati içerisinde, VIS prosedürü gereğince göre biyometrik bilgilerinin ibrazında bulunması mecburidir. Bu nedenden dolayı bizzat başvuru merkezine gelmesi durumundadır.
  • Son adım olarak, başvuruda bulunacak olan kişi vize ofisini arayarak, vizenin süreci hakkında güncel bilgileri öğrenebilmektedir. Akabinde de pasaportunu teslim alması için ofise şahsen gitmesi gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Hakkında Bilgi – Hatay

Çek Cumhuriyeti vize başvurusunda bulunmak isteyen ve Hatay ili içerisinde ikamet eden başvuru sahiplerinin, Hatay vize başvuru merkezinin çalışma saatleri içerisinde talep edilen olan tüm işlemleri sürdürmek için randevu talep etmesi mecburidir. Hatay vize başvuru merkezi randevusuz vize başvuru işlemlerinin kabul etmemektedir. Bunun yanı sıra şahsen ofisi ziyaret etmesi mecburidir.

 

Çekya Vize Merkezi Hatay

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Çekya vizesi için Hatay veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Çekya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye