Çekya Schengen Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Çekya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Çekya Schengen Vize İşlemleri

Çekya Schengen Vize Başvurusu

Kısa resmi ismi Çekya olan Orta Avrupa’da yer alan bir Avrupa Birliği üyesi ülkedir. Çekya vizesi için istenen vize belgeleri koşullara göre farklılık göstermektedir.

Çekya Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Çekya Schengen vize işlemlerinde başvuruda bulunacak olan kişiler seyahat etme amaçlarını belirtmek durumundadırlar.

Çekya ülkesi için vatandaşlıkla birlikte birçok sayıda mevzuat danışmanlığı bakımından hizmetlerini, gerekli vize müracaat işlemleri merkezleri aracılığı ile başvuruda bulunan kişiler işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmektedir.

Çekya vize başvurusu için gerekli evraklar

Çekya Schengen vize işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için istenen belgelerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir.

Çekya vize başvurusunda bulunacak olan kişiler işlemlerin doğru bir şekilde yapılabilmesi için seyahat nedenine uygun olacak şekilde belgelerin hazırlanması ve bir dosya durumuna getirilmesi icap etmektedir.
Çekya Schengen Vize İşlemleri
Çekya Schengen Vize İşlemleri

1.    Pasaport

Çekya vize başvurusu için istenilen pasaportun seyahat sonrasındaki süreçte 6 ay boyunca daha geçerli olması gerekmektedir. Buna ek olarak işlemlerin yürüyebilmesi adına 2 adet boş sayfa olmak durumundadır.

2.    Biyometrik Fotoğraf

Konsolosluk resmi dairesinin talepte bulunacağı biyometrik fotoğrafın arka fon kısmı beyaz olmalıdır.35×45 mm boyutlarında 2 adet fotoğraf şeklinde temin edilmelidir. Çekya ülkesine vize başvurusu için bütün yüz bölgesinin net olarak seçilmesi ve görünmesi sağlanacak şekilde çektirilmelidir. Vizeye müracaatta kullanılacak olan fotoğrafın son 6 ay içerisinde çektirilmiş olması işlemlerin eksiksiz yapılması adına önem arz etmektedir. Dolayısıyla güncel tarihlerde fotoğraf çekiminin gerçekleşmiş olması gerekmektedir.

3.    İkametgâh Belgesi

E-Devlet sitesi içerisinden veya kişinin adresinin bulunduğu bölgedeki muhtarlıktan alınan belgenin, Çekya vize başvuru evrakları arasında bulunması gerekmektedir.

4.    Banka Hesap Dökümü

Çekya vize müracaatında bulunan kişilerin son 3 aylık dönemde hesap hareketlerini gösteren en az 5000 TL bakiyeli hesap döküm çıktısı istenmektedir. İstenen hesap dökümü banka tarafından imza sirküleri ve kaşeli bir şekilde başvuru belgeleri arasına konulmalıdır. Çekya ülkesinde seyahat boyunca masrafları karşılayacak kanıtlı belgeler ile beyanda bulunmak vize başvuru sahibi adına olumlu etki yaratabilmektedir.

5.    Kimlik Fotokopisi

Çekya ülkesi vize müracaatında bulunacak olan bireylerin kimliklerinin ön ve arka tarafının fotokopisini çektirerek başvuru dosyası içerisinde bulundurması gerekmektedir.

Çekya vizesi için yeni hazırlanan ve en güncel evrak listesine >> schengenvize.net/cekya-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Veriyor Mu?

Çek Cumhuriyeti umumi pasaport sahibi vatandaşlara vize şartı sunar. Diğer pasaport sahibi vatandaşlar vizeden muaf tutulabilir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır?

Çek Cumhuriyeti vizesi, Çek Cumhuriyeti konsolosluğuna müracaatı bulunduğu takdirde kısa bir süreçte alınır.

Praga Gitmek İçin Vize Gerekli Mi?

Prag’a gitmek için vize, ülkede bulunma amacına ve pasaport türüne göre değişkenlik gösterir.

Çekya Schengen Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×