Çekya Transit Vize İşlemleri

Çekya Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Şanlıurfa

Şanlıurfa sınırları içerisinde Çek Cumhuriyeti vize merkezi olarak hizmet veren ofisimiz adına sizler için hazırlanan ve beraberinde de Çek Cumhuriyeti vize başvuru işlemlerinin daha rahat bir şekilde yapılmasını sağlayan bu sayfa içerisinde, vize müracaatı adına talep edilen ve gerekli olan her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Siz değerli okuyucularımızın bilgilendirilmesi adına hazırlanan bu sayfanın devamında ise Çek Cumhuriyeti tarafından sağlanan vizeye kimlerin müracaat edebileceği ve vize başvurusu adına gerekli olan evrakların neler olduğu hakkında bilgiler edinebileceksiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezi Şanlıurfa aracılığıyla başvuru işlemi yapılan Çek Cumhuriyeti vizesi, bir Avrupa Birliği vizesidir. Çek Cumhuriyeti vizesinin kendine özgü kural ve politikası mevcuttur. Çek Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması yapan ülke vatandaşlarının pasaportlarının özelliklerine göre Çek Cumhuriyeti vize politikası farklılıklar göstermektedir.

Bunun yanı sıra sahip olunan Türkiye Cumhuriyeti pasaportları gri, yeşil ve siyah renkli ise, yani resmi Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ise, o zaman Çek Cumhuriyeti vizesine başvurulması gerekmemektedir. Bu pasaportlara sahip olanlar, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak bir biçimde Çek Cumhuriyeti vizesinden muaftırlar.

Çek Cumhuriyeti Vizesine Başvuru İşlemleri İçin Gerekli Olan Evraklar – Şanlıurfa

Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezi Şanlıurfa üzerinden yapacağınız Çek Cumhuriyeti vizesinin türüne göre hazırlanması gereken evraklar değişkenlik göstermektedir.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından verilen Çek Cumhuriyeti vizesi türleri şu şekildedir:

·         Çek Cumhuriyeti İçin Turistik Vize

·         Çek Cumhuriyeti İçin Ticari Vize

·         Çek Cumhuriyeti Aile ve Arkadaş Ziyareti İçin Vize

 

Yukarıda belirtilen liste dört farklı ayrı vize kategorisi için farklı belgeler hazırlanmaktadır. Ancak her vize türü için ortak olan belgelerde bulunmaktadır. Yapacağınız vize başvurusu esnasında, istediğiniz vize türüne göre evrak listesi, başvuru merkezimiz tarafından sizlerle paylaşılmaktadır.

·         Vize bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olan Türkiye Cumhuriyeti pasaportu,

·         Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ve pasaport fotokopisi,

·         2 adet biyometrik fotoğraf,

·         Çek Cumhuriyeti sınırları içerisine gidiş-dönüş uçak bileti ve Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak konaklama rezervasyonları.

 

Çekya Vize Merkezi Şanlıurfa

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Çekya vizesi için Şanlıurfa veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Çekya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye