Çekya Vizesi İzmir Vize Merkezi

Çekya Vizesi İzmir Vize Merkezi

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, İzmir

Çek Cumhuriyeti vize merkezi İzmir ili sınırları içerisinde ikamet eden ve Çek Cumhuriyeti için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için aracı bir konumda destek ve gerekli tüm hizmeti sağlamaktadır. Çek Cumhuriyeti adına başvuruda bulunacak olan kişi için hızlı ve sorunsuz bir süreç yaşanması için yetkili vize merkezi uzmanları tarafınca kişiye süreç içerisinde sürekli olarak destek ve bilgi de sağlamaktadır.

Ayrıca tüm sağlayacak olduğu bilgiler için de başvuruda bulunacak olan kişiden kendi tarafına herhangi bir ücret tahsil etme talebinde de bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra, sadece İzmir ili içerisinde ikamet eden değil, aynı zamanda da İzmir ilinin çevresinde ikamet eden kişiler de İzmir ilinin merkezinden gerekli tüm başvuru süreci hakkında bilgi alarak randevu talebinde de bulunabilmektedir.

İzmir Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İzmir Çek Cumhuriyeti vizesi için gerekli evraklar, başvuruda bulunacak olan şahsın mesleki pozisyonuna/durumuna ve seyahat nedenine göre değişkenlikler göstermektedir. Başvuruda bulunacak olan kişinin ilk adıma Çek Cumhuriyeti için yapacak olduğu seyahat nedeninin belirlemesi gerekmektedir.

Her başvuruda bulunulacak olan kişinin seyahat nedenine göre de hazırlaması gereken evraklar da değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle kişinin talep edilen evrakları seyahat nedenine göre hazırlaması mecburidir. Aksi durumda, kişinin Çek Cumhuriyeti vize talebi olumsuz bir şekilde makam tarafından değerlendirmeye alınarak ret kararı ile sonuçlanmaktadır.

İzmir Çek Cumhuriyeti Vizesi Sonuçlanma Süresi

İzmir Çek Cumhuriyeti vizesi sonuçlanma süresi ortalama 15 iş günü içerisinde konsolosluk tarafından neticelenmektedir. Ancak, başvuruda bulunan kişi eksik evrak ve evrak içerisinde de tutarsız/yanlış bilgiler beyan eder ise bu süreç konsolosluk yetkililerinin inisiyatifi içerisinde uzatılabilmektedir. Ancak, genel itibari ile ret kararı ile sonuçlanmaktadır.

Başvuruda bulunan kişi, başvuruda bulunmadan önce konsolosluğun ve her iki ülke içerisindeki resmî tatilleri de göz önünde bulundurarak vize başvurusunda bulunması uzman vize yetkilileri tarafından tavsiye edilmektedir. Bu nedenle kişi tüm bu belirtilenleri dikkate alarak vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. İzmir merkezinden yapılacak olan başvuruların süresi en fazla 1 ay sürmektedir.

 

Çekya Vize Merkezi İzmir

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Çekya vizesi için İzmir veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Çekya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye