Çekya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Çekya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Ankara

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi Ankara ili sınırları içerisinde, başvuruda bulunacak olan her başvuru sahibi için gerekli tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile kurulmuştur. Konsolosluk ile başvuruda bulunacak olan kişi arasında aracı bir konumda görev yapan vize başvuru merkezi, başvuruda bulunacak olan kişinin vize süresi içerisinde herhangi bir engel ile karşılaşmaması adına ya da evrak karmaşası yaşamaması nedeni ile kişinin kolay bir şekilde Çek Cumhuriyeti vizesine sahip olmasını sağlamaktadır.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Ankara Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınmaktadır?

Ankara ili sınırları ya da çevresinde ikamet eden başvuru sahipleri, aşağıda belirttiğimiz adımları tek tek uygulaması halinde kolay bir şekilde vize sahibi olabilme hakkına sahiptir.

  1. Adım: Çek Cumhuriyeti vize başvurusu için Ankara Vize Merkezi ile iletişim kurularak yetkili kişilerden güncel mail adresine bilgi talebinde bulunulması gerekmektedir.
  2. Adım: Ankara Vize Merkezi tarafından kişinin güncel ve aktif olan e-mail adresine gönderilmiş olan evrakları başvuruda bulunacak olan kişinin hazırlaması gerekmektedir.
  3. Adım: Bu adımda ise, başvuruda bulunacak olan kişinin hazırlamış olduğu vize için talep edilen gerekli evrakları gerek kargo/kurye aracılığı ile gerek kendisi bizzat ofise gelerek teslim etmesi gerekmektedir.
  4. Adım: Başvuruda bulunacak kişinin kendisine en uygun verilen ve onaylamış olduğu randevu gün ve saati içerisinde merkeze şahsen gelerek VIS prosedürü gereğince parmak izi bilgilerini (biyometrik bilgi) ibrazında bulunması mecburidir.
  5. Adım: Başvuru sahibi vize başvuru merkezinde bulunan uzman vize yetkilileri ile yapmış olduğu vize başvurusunun son durumu hakkında en güncel bilgi alarak, ardından pasaportunu işlem süresi bittiğinde teslim alması gerekmektedir. Diler ise merkez tarafından kargo ya da kurye aracılığı ile başvuru sahibinin belirtmiş olduğu güncel adresine gönderim de sağlanabilmektedir. Ancak kargo ve kurye parasını başvuru sahibinin tahsil etmesi gerekmektedir.

Ankara Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Ankara Vize Merkezi çalışma saatleri ise şu şekilde belirtilmiştir; tüm hafta içi 08.30 ve hafta sonu cumartesi günü ise sabah 10.00 ila 14.00 arasında gerekli desteği ve hizmeti sağlamaktadır.

Çekya Vize Merkezi Ankara

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Çekya vizesi için Ankara veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Çekya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye