Çekya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Çekya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Çek Cumhuriyeti vize merkezi Kahramanmaraş, Kahramanmaraş ili içerisinde ikamet eden kişilere vize süreci içerisinde tüm gerekli desteği ve hizmeti sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sadece Kahramanmaraş ili içerisinde ikamet eden kişilere değil, Kahramanmaraş ili çevresinde de ikamet eden kişilere destek ve hizmet sağlayan bir kurumdur.

Çek Cumhuriyeti Schengen Vizesi-Kahramanmaraş

Çek Cumhuriyeti, Schengen kapsamı içerisine sahil olan bir ülkedir. Bu nedenle Çek Cumhuriyeti vizesine Kahramanmaraş ili içerisindeki başvuru merkezinden başvuruda bulunmak için ilk önce Schengen vizesi başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Schengen vizesinin prosedür uygulaması gereğince, başvuruda bulunacak olan kişinin bizzat biyometrik bilgilerini vermek amacı ile (parmak izi) Kahramanmaraş vize başvuru merkezine şahsen giderek parmak izi beyanında bulunması mecburidir. Ancak, bunun yanı sıra daha önceden (son 5 yıl içerisinde) VIS prosedürü gereğince Schengen vizesi alan ve parmak izi beyanında bulunan başvuru sahipleri kişiler ise tekrardan merkeze şahsen gelerek parmak izi beyanında olmasına gerek yoktur.

Ancak, istisnai durumlar kapsamı içerisinde VIS gereğince bir sistem arızası ile kişinin biyometrik bilgilerine konsolosluk erişim sağlayamıyor ise, kişi tekrardan Kahramanmaraş vize başvuru merkezine bizzat gelerek parmak izi (biyometrik bilgi) beyanında bulunması yetkili vize merkez yetkilileri tarafından talep edilmektedir.

Kahramanmaraş Vize Merkezi Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Etmenler

  • Başvuruda bulunacak olan kişi Schengen prosedürü gereğince daha önceden parmak izi beyanında bulunmuş dahi olsa bizzat başvuru merkezine gelmesi gerekmektedir.
  • Eğer başvuruda bulunacak olan öğrenciler 18 yaşından büyük iseler, öğrenci belgelerinin ve beraberinde de finansal dokümanlarını merkeze getirerek başvuru dosyası içerisine ekleyerek beyan etmeleri gerekmektedir.
  • Ayrıca Çek Cumhuriyeti vizesinde başvuru bulunmak için, başvuruda bulunacak olan kişinin pasaportunun da 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir.
  • Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurusuna ise sadece Umuma Mahsus (Bordo) pasaportuna sahip olan vatandaşların vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.
  • Ayrıca başvuruda bulunacak olan kişinin de mevcut pasaportunun Çek Cumhuriyeti seyahat bitimi tarihi ile itibaren en az 6 ay daha geçerliliğini koruması mecburidir.

Çekya Vize Merkezi Kahramanmaraş

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Çekya vizesi için Kahramanmaraş veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Çekya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye