Çekya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Çekya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Diyarbakır

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi Diyarbakır şehri içerisinde ikamet eden ve Schengen vize müracaatlarında bulunmak isteyen kişilere hizmet ve destek sağlayan aracı olarak yetkilendirilmiş kurumdur.

Çek Cumhuriyeti Schengen vize müracaatlarına ait vize başvuru formuna ve beraberinde de en güncel evrak listesine sayfamız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesini Kimlerin Alması Gerekiyor? Diyarbakır

Çek Cumhuriyeti Schengen vize prosedürleri gereğince uygulama içerisinde yer alan 26 adet ülkenin içerisinden sadece bir tanesidir. Bu neden doğrultusunda Çek Cumhuriyeti vizesine sahip olmak isteyen Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip olan vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar 6 ay içerisinde yer alan 90 günlük bir süre bazını geçmeyecek şekilde vize işlem uygulamalarından ve harç bedeli ücretinden muaf bir şekilde tutulmaktadır.

Ancak daha önceden herhangi bir Schengen kapsamı içerisinde bulunan bir ülkeye seyahat edilmiş ise, Çek Cumhuriyeti vizesini yeniden almaya gerek yoktur. Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra, Çek Cumhuriyeti Schengen vizesine sahip olmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan T.C. vatandaşları ise, 90 güne kadar yapacak oldukları seyahat süresi kapsamı içerisinde Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi adına başvuruda bulunması gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Adına Gerekli Evraklar

Çek Cumhuriyeti seyahati için vize müracaat işlemlerine başlanmadan önce, seyahat edecek olan kişinin seyahat amacını net bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Vize Merkezi Diyarbakır ofisi aracılığı sayesinde hizmet verilen kategoriler şu şekilde sıralanmıştır;

·         Çek Cumhuriyeti Aile ve Arkadaş için yapılacak olan vize başvuruları.

·         Çek Cumhuriyeti Turistik Vize İçin Başvurusu

·         Çek Cumhuriyeti Ticari Vize İçin Başvurusu

 

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu, Diyarbakır

Çek Cumhuriyeti seyahati adına başvuruda bulunacak olan her vatandaşın doldurması gereken en önemli ve en zorunlu olan vize başvuru formunu, gerçek ve tutarlı bilgiler doğrultusunda doldurularak yetkili konsolosluk makamına ibraz edilmesi gerekmektedir.

Bu nedenle başvuruda bulunacak olan şahıslar, talep edilen Schengen vize başvuru formunu kimlik bilgileri ile tutarlı ve bunun beraberinde de seyahat nedenini net bir şekilde belirtmesi gerekmektedir. Ayrıca seyahat tarihlerini de belirtmesi zorunludur.

 

Çekya Vize Merkezi Diyarbakır

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Çekya vizesi için Diyarbakır veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Çekya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye