fransa-vize-ucretleri

Fransa vize ücreti

Fransa vize ücreti, kişinin başvuru yapacağı vize türüne göre değişmektedir. Fransa Schengen vize ücreti ve diğer Fransa vize ücretleri ise Fransa konsoloslukları tarafından belirlenmektedir.

Fransa vize ücretleri, her yıl Fransa Konsoloslukları tarafından belirlenmektedir. Vize fiyatları, kişinin başvuru yaptığı vize türüne göre değişmekle birlikte, aracı kurumlar ile yapılan başvurulara sağlık sigortası ve servis ücreti de eklenmektedir. Vize almak isteyen kişi, Fransa Başkonsolosluğu ya da Fransa konsolosluğuna kendisi başvuru yaparak vize alabilir. Ancak vize talebinin reddedilmesi gibi durumlarla karşılaşılmaması için profesyonel hizmet sunan çeşitli firmalar da tercih edilebilir.

Fransa’ya yapılacak seyahat 90 günden daha az ise kişinin Fransa Schengen Vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Schengen vizesi alan bir kişi seyahatine Fransa’dan başlamak şartı ile 90 günlük bu süre boyunca diğe Schengen ülkelerini de ziyaret edebiliyor. Schengen vizesi için başvuru bedeli 110 €’dur. Ancak Fransa Konsolosluğunun yeni düzenlediği fiyatlar ile birlikte 3 Şubat 2020 tarihinde normalde 60€ olan konsolosluk harç ücretlerine de 20 € zam yapılmıştır. Fransa’ya yapacağı seyahat için Schengen vizesi almak isteyen bir kişinin toplamda ise 190 € ödemesi gerekiyor. Profesyonel firmalar aracılığı ile yapılan başvurularda ise vize başvuru ve harç ücretlerinin yanı sıra çeşitli sigorta ve hizmet bedelleri de ekleniyor.

Öğrenci olarak Fransa’da eğitim görmek isteyen Türk vatandaşlarının ise yapacakları vize başvurusunda, eğitim sürecinin ne kadar süreceğini belirtmesi gerekiyor. Yapılan vize başvuruları 12 haftadan kısa ve 12 haftadan uzun olmak üzere ikiye ayrılıyor. 12 aydan kısa yapılacak eğitim konaklaması için alınan Fransa Öğrenci Vizesi ücreti 80 € ‘dur.

Türkiye’ye kayıtlı araçları ile Fransa’dan mal almak ya da mal bırakmak için seyahat edecek vatandaşların ise Fransa Şoför ve Gemici vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Yapılacak başvuruların toplam masrafı ise 80 €‘dur.

Yapılan vize başvurularında kişinin başvurusunun reddedilmesi haline başvuru ve harç ücretleri geri ödenmemektedir. Bu yüzden yapılan başvuruların profesyonel firmalar tarafından hazırlanması, kişinin hem zaman kazanmasını hem de herhangi bir zarara uğramasını önlüyor. Vize başvurusu reddedilen vatandaşların tekrar başvuru yaparken vize ve harç ücretlerini tekrar ödemeleri gerekiyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye