Fas Vize İstiyor Mu - Schengenvize.net
Schengen Blog

Fas Vize İstiyor Mu

Fas vize istiyor mu: Fas, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerin arasında dikkat çekiyor. Geçerliliği minimum 6 ay olan umuma mahsus pasaportlarla bu ülkeye vize almadan seyahat edebilmeniz mümkündür. Süresi ise 90 gün olarak tanımlanmıştır.

Turkiyeden Fasa Nasil Gidilir?

Turkiyeden Fasa nasil gidilir: Fas ziyaretini yapmak isteyen Türk vatandaşları için İstanbul üzerinden sunulmuş olan farklı kentlere olacak şekilde düzenlenen opsiyonları tercih etmesi mümkündür. Bunlar şöyledir;

  • Aktarmasız bir biçimde Kasablanka seyahatleri 4 saat 40 dakika sürmektedir. Açıklanmış olan minimum bilet fiyatı ise 2522 TL’dir.
  • Bunun yanı sıra Marrakech’e de direkt uçuş söz konusudur. Kalkış yeri yine İstanbul’dur. Aktarma yoktur. 1800 TL’lik bir bilet fiyatı karşımıza çıkar. Bu kent ülkemize biraz daha uzak olmasından dolayı, 5 saat 15 dakikalık bir uçuş süresinin bulunduğunu hemen hatırlatmak lazım.
  • Tanca kentine ise 1 aktarma üzerinden gidilir. 8 saatlik uçuş süresi ve en az 8654 TL bilet fiyatı öne çıkar.
  • Agadir 1 aktarmalı olarak ziyaret edilebilir. 7 saat 20 dakikalık bir yolculuk söz konusudur.
  • Ülkemize en uzak olan kent ise Rabat’tır ve 11 saat 30 dakika sonrasında bu şehirde olursunuz. 7958 TL, ödenmesi gereken bilet fiyatıdır.

Fas vize istiyor mu: Yapılmış olan karşılıklı anlaşmalar sonrasında Fas ile Türkiye arasında vize söz konusu değildir. Umuma mahsus olan pasaportlar üzerinden bu ülkede 90 gün ile sınırlı olacak şekilde vizesiz kalmak mümkündür.

Marrakech Vize İstiyor Mu?

Marrakech vize istiyor mu: Fas’ın ilk başkenti olan bu şehre vize almadan gidilmesi mümkündür. Türk vatandaşları için sunulmuş bu avantaj için kesinlikle bir pasaportunuzun bulunması gerekmekte. Bunun yanı sıra kimlik kartıyla rezervasyona dair belgeleri de unutmamak mühimdir.

Fas vize istiyor mu: Türkler, vizesiz seyahat avantajlarını Fas yolculukları için rahatlıkla kullanabilirler. Bir prosedür söz konusu olmasa da, gerekli olarak tanımlanmış kimlik, otel rezervasyonu, uçak bileti ve son olarak pasaportun bulunması gerekmekte.

Fas Türkiye Uçuşları Ne Zaman Açılacak?

Fas Türkiye uçuşları ne zaman açılacak: Fas ile Türkiye arasındaki uçuşlar açıktır. İstanbul merkezli olarak bu ülkenin farklı kentlerine uçuş yapmak mümkündür. Özellikle online sistemler üzerinden hemen bilet alımını yapabilirsiniz. Bir vize zorunluluğu olmamasından dolayı, bunun için konsolosluk başvurusuna da gerek kalmamış olur. Hem tek hem de gidiş dönüş bileti satın alınabilir. Seyahat öncesinde mutlaka PCR testi yapılmalıdır.

Fas Turist Kabul Ediyor Mu?

Fas Turist kabul ediyor mu: Fas turist kabul etse de, pandemi nedeniyle bunu belli şartlara bağlamıştır. Test yaptırmak yasal bir prosedür olarak kabul edilir. Bunun süresinin ise seyahatten 48 saat önce olması gerekiyor. Böylelikle ülkeye gidiş konusunda hiçbir sorun da kalmamış olur. Fas’a indikten sonra bu belge yetkililer tarafından istenir ve hemen incelenir.

Fas vize istiyor mu: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize olmadan bu ülkeye gidebilme hakkına sahiptirler. Hem kimlik kartınızın hem de pasaportunuzun mutlaka olması lazım. Gerekli hallerde uçak ve otel rezervasyonları gösterilmelidir.

Fasa Gidiş Serbest Mi?

Fasa gidiş serbest mi: Fas’a gitmek serbesttir ve tanımlanan kriterler şöyledir;

  • Aşılanmanın tamamlanmış olması esastır. Kabul edilen aşıların içinde Sinovac, Moderna, Janssen, Biontech, Sputnik, Sinopharm ve Astra Zenec bulunur.
  • Aşı olmayan kişilerin ise son 48 saat içerisinde sonucu negatif bir PCR testini sunmaları gerekmektedir.
  • Oturum izni olan kişiler, eğer Fas dışında 6 aydan fazla kalmışlarsa giriş yapmaları söz konusu değildir.
  • Havalimanında tüm bu işlemler için oluşturulmuş özel alanlar mevcuttur.

Fas vize istiyor mu: Fas vize isteyen bir ülke olmadığından, Türk vatandaşlarının konsolosluk üzerinden bir başvuru süreci başlatmasına gerek kalmaz.

Ankara’daki Fas Büyükelçiliği
Adres
11, Rabat Sokak , GOP – Ankara

e-posta
[email protected]

İstanbul’daki Fas Büyükelçiliği
Adres
Levazım Mahallesi Korukent Sitesi Beyaz Köşk Aprt N 46/2,Beşiktaş,İstanbul-Turquie 34340

Fas Türklerden vize ister mi?

Fas vizesi yoktur ve Türk vatandaşları vize almadan bu ülkeye kolaylıkla seyahat edebilirler.

Fas seyahatleri vizesiz kaç gün boyunca yapılır?

Fas gezisini 90 gün boyunca vize almaya gerek kalmadan rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Fas'a gitmek için lazım olan pasaportun geçerliliği ne kadar olmalı?

Vizesiz Fas seyahatlerinde geçerliliği 6 ay olan pasaportun bulunması şarttır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×