Etiyopya Vize Merkezi, Diyarbakır - Schengenvize.net
Etiyopya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Etiyopya Vize Merkezi, Diyarbakır

Etiyopya Vize Merkezi, Diyarbakır Vize Başvurusu

Etiyopya Vize Merkezi, Diyarbakır şehrinde ve çevresinde bulunan şehirlerden yapılacak olan her türlü müracaat işlemlerini kabul ederek, eksiksiz ve bilgilerin birbiri ile tutarlı olacak bir şekilde başvuru sahibinin vize onayı alabilmesi için gerekli olan tüm görevi ve desteği sağlamak amacı ile yükümlendirilmiş bir kurumdur.

Etiyopya Vize İşlemleri

Etiyopya Vize Başvuru Nasıl ve Nereden Yapılmalıdır? – Diyarbakır

Etiyopya vize başvurusunda bulunacak olan kişi, ilk önce doğru bir şekilde seyahat etme amacını belirmesi gerekmektedir. Böylece başvuruda bulunacak olan kişi herhangi bir sıkıntı yaşamadan vize işlemlerini yapabilmektedir.

 

Etiyopya Vize Merkezi, Diyarbakır
Etiyopya Vize Merkezi, Diyarbakır

Başvuru sahibi vize danışmanlığıyla belirleyecek olduğu seyahat amacı doğrultusunda herhangi bir eksiklik olmadan vize başvurusunda bulunabilmektedir.

  1. Başvuru sahibi, Etiyopya vize başvuru için ilk adım olarak mutlaka doğru bir şekilde Etiyopya sınırlarına yapacak olduğu seyahatin amacını belirlemesi talep edilmektedir. Daha sonra vize başvuru merkezinin uzman danışmanları ile irtibat haline geçerek, seyahat amacına en uygun güncel evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.
  2. Başvuru sahibinin güncel, aktif olarak kullanmış olduğu e-mail adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir. Başvuru sahibi e-mailine gelen Etiyopya evrak listesini doğru bir şekilde hazırlaması en önemli husustur.  
  3. Başvuru sahibi güncel evrak listesi içindeki talep edilen evrakları hazırladıktan sonra bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi bu süreç içinde oldukça dikkatli olması gerekmektedir.
  4. Etiyopya vize başvuru sahibi güncel vize belgelerini bir başvuru dosyası haline getirdikten sonra kargo, kurye ya da direkt olarak bizzat vize başvuru merkezine gelerek teslim etmesi talep edilmektedir. Vize başvuru sahibinin yapmış olduğu Etiyopya vize başvurusunun sonucu açıklandıktan sonra vize merkezine gelerek vizeli pasaportunu teslim alabilir ya da başvuru sahibi yoğunluk nedeniyle şahsen merkeze gelemez ise belirtmiş olduğu adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.

Etiyopya Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır, Diyarbakır Vize Merkezi

Etiyopya vizesi, başvuru sahibinin eksiksiz ve doğru yollar ile yaptığı vize başvurusundan en fazla 1 hafta içerisinde karara bağlanmaktadır. Ancak bu süre kesin olarak bi nitelik taşımamaktadır.

Bunun akabinde de müracaat edecek olan kişi, konsolosluğun yoğunluğunu ve her iki ülke arasındaki resmî tatilleri de göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Böylece başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusunun süreci uzamamaktadır.

Diyarbakır Etiyopya Vize Başvurusu

Etiyopya vize başvurusu için konsolosluğa gitmeden müracaat söz konusudur. Vize hizmet merkezleri aracılığı ile başvuru gerçekleştirilir.

Etiyopya Vize Ücreti Ne Kadar?

Etiyopya vize ücreti başvuru yapılan vize türü ve ülkeye gidiş nedenine göre farklıdır. Her yıl güncellenen vize ücretleri konsolosluk tarafından resmi web sitesinde paylaşılır.

Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

Etiyopya vizesi almak için başvuruda atılan adımları izlemek gerekir. Hata yapmamak ya da zaman kaybetmemek için vize hizmet merkezleri ile görüşmekte yarar vardır.

Etiyopya Vize Merkezi, Diyarbakır Video;

İlginizi Çekilebilir;

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×