Etiyopya Vizesi | Schengen Vize
Etiyopya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Etiyopya Vizesi

Tarihin farklı hallerini görebileceğiniz nadir ülkelerden bir tanesi olan Etiyopya, aynı zamanda en eski medeniyetlerden olması da ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. İster iş amaçlı isterseniz de gezi amaçlı Etiyopya’ya gitmek isterseniz vize başvurusunda bulunmanız söz konusudur. Kısa ve uzun süreli Etiyopya vizesi ile planlamış olduğunuz seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahat süresine bağlı olarak değişen faktörleri göz önünde bulundurmak başvuru açısından önemlidir. Etiyopya’ya gidiş amacınızı belirlemeniz ile birlikte değişen evrak türlerini de belirlemiş olursunuz. Her vize türüne göre vize evrakı değiştiği için de bu hususta eksiksiz iş yürütmeye özen göstermelisiniz. Etiyopya turistik vize başvurularında e-vize uygulamasını başlatmıştır. 2019 yılında başlayan bu uygulama sayesinde 3 gün içerisinde vizenizi almanı ve seyahat etmemiz mümkün kılınmaktadır. Elbette bu hususta elinizi çabuk tutmak ve gerekli evrak teminlerini hızlı şekilde yapmak önemlidir.

Etiyopya Vize Evrakları

Seyahat amacına yönelik evrak teminleri değişkenlik gösterse de her vize başvurusundan sabit belgeler istenmesi söz konusudur. Sabit olarak istenen Etiyopya vize evrakları listesi ise şu şekildedir;

  • Konsolosluğa hitaben yazılması gereken başvuru dilekçesi mutlaka İngilizce olarak yazılmalıdır. Başvuru sahibinin el yazısı ile bizzat doldurması gereken bu dilekçe ayrıca ıslak imzalı olmalıdır. Dilekçe de seyahat edecek kişinin neden Etiyopya’ya gitmek istediği ve seyahat tarihlerine ilişkin bilgileri de içermelidir.
  • En az 6 ay geçerliliğe sahip olması gereken pasaport yıpranmamış olmalı ve başvurduğunuz vizenin işlenebilmesi için 2 boş sayfa gerekmektedir. Ayrıca önceki pasaport fotokopileri de ibraz edilmelidir.
  • Biyometrik fotoğraf 1 adet olmalı ve arka fon mutlaka beyaz olmalıdır.
  • Gidiş ve dönüş uçak biletleri ibraz edilmelidir. Ayrıca konaklamaya dair otel rezervasyon bilgileri de eklenmelidir.
  • Başvuru sahibine ait kimlik fotokopisinin arkalı önlü olacak düzeyde sunulması gereklidir. Buna ek olarak tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de olmalıdır.
  • Eksiksiz ve belirtilen hususları tam olarak karşılayan vize başvuru formu,

Etiyopya Vize Ücreti

Tüm vizelerde olduğu gibi Etiyopya vizesi başvurularında da vize ücreti ödenmeli ve dekontu başvuru dosyasına konulmalıdır. Eksiksiz ve doğru vize türüne ödeme yapılmasına ayrıca dikkat edilmelidir. Hatalı ödemelerden kaynaklı işlemlerde vize ret edilirken ücrette iade edilmemektedir. Bu yüzden ödemeler konusunda dikkatli olmalı ve Etiyopya vize ücreti vize türüne göre gerçekleşmelidir. Seyahatinizi sorunsuz şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız bu duruma dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Hatalı ödemeler yüzünden maddi zarara ek olarak zaman kaybı da yaşamanız söz konusu olacaktır.

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×