Fildişi Sahili Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

Fildişi Sahili Vize İşlemleri

Fildişi Sahili Vize Başvuru İşlemleri

Fildişi Sahilleri Vizesi Hakkında

Fildişi Sahili vize müracaatı, başvuruda bulunacak olan kişinin mümkün olan en erken tarihte yani; en az 1 ay öncesinden vize başvurusunda bulunması yetkili vize uzmanları tarafınca tavsiye edilmektedir.

Vietnam Vizesi İşlemleri 2021

Fildişi Sahili vizesi başvurusunda bulunacak müracaat sahiplerinin, pasaport geçerlilik süresi başvuruda bulunulacak olan tarihten ileri döneme doğru en az 1 yıl olmasına dikkat etmesi yetkili vize uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca kişi bu talep edilen önemli ayrıntıya da dikkat etmesi gerekmektedir.

Fildişi Sahili’ne seyahat planı gerçekleştirecek olan her T.C. vatandaşı, kesinlikle vize işlemlerine tabi tutulmaktadır. Ayrıca Türkiye sınırları içerisinden de Fildişi Sahili’ne direkt uçuşlarda bulunmaktadır. Başvuru sahiplerinin bu nedenle transit vize başvurusunda bulunmasına gerek kalmamaktadır.

Ancak sarıhumma aşısı vize alabilmek için zorunludur. Başvuruda bulunacak olan kişiler ücretsiz bir şekilde Sağlık Bakanlığı tarafınca aşı olarak belgeye sahip olabilmektedir.

Fildişi Sahili Vize İstiyor Mu?

Fildişi Sahili pek çok ülkede de olduğu gibi T.C. vatandaşlarından vize talebinde bulunmaktadır. Bu nedenle seyahat gerçekleştirmeden kişiler vize müracaatında bulunmaları gerekmektedir.

Fildişi Sahili Vize İşlemleri
Fildişi Sahili Vize İşlemleri

Birçok ülkede de olduğu gibi Fildişi Sahili ’de T.C. ait olan vatandaşlardan vize talebinde bulunmaktadır. Bu nedenle başvuru sahipleri ülkeye hangi kategori kapsamı içerisinde seyahat gerçekleştirecek olursa olsun kesinlikle vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Fildişi Sahili’ne seyahat planı gerçekleştirmek isteyen her kişi, kesinlikle Fildişi Sahili için vize başvurusunda bulunması talep edilmektedir. İstenen gerekli güncel evrak listesine ulaşarak, talep edilen evrakları hazır bir hale getirdikten sonra randevu alması gerekmektedir.

Arından Fildişi Sahili adına talep etmiş olduğu vize işlemleri için, direkt olarak başvuru merkezine gelerek tüm vize işlemlerini resmi bir şekilde başlatmış olmaktadır.

Fildişi Sahili Vize Ücreti

Fildişi Sahili vize ücreti 2020 yılı itibari ile, çok girişli olarak verilen vize başvuru ücreti 140 Euro olarak başvuruda bulunacak olan kişiden tahsil edilmektedir. Bunun yanı sıra, seyahat gerçekleştirmek isteyen başvuru sahiplerinin yapacak olduğu seyahat kategorisine göre ve konaklayacak seyahat tarihlerine göre de vize ücretleri değişkenlikler göstermektedir.

Fildişi Sahili vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, ülke sınırları içerisine girmeden Türkiye sınırları içerisinde muhakkak sarıhumma aşısını olması gerekmektedir. Başvuru işlemlerinde bulunacak olan kişiler ücretsiz bir şekilde Türkiye sınırları içerisinde bulunan Sağlık Bakanlığı tarafından aşıyı olarak gerekli belgeyi alabilmektedir.

Sarıhumma aşısı başvuruda bulunabilmek adına mecburi bir belge niteliği taşımaktadır. Başvuru sahipleri sınır kapısında sarıhumma aşısının belgesini yetkililere istek üzerine gösterebilmektedir. Ayrıca sarıhumma dışında bulunan aşılar da gereklidir.

Fildişi Sahili vizesi alabilmek adına kişilerin muhakkak başvuru talebinde bulunması gerekmektedir. Ayrıca başvuruda bulunacak olan kişinin mevcut faal pasaportunun da seyahat bitiş süresinden itibaren en az 1 yıl daha devam etmesi gerekmektedir.

Bunun yanı sıra deforme olmuş ve yırtık olan pasaportlar ile kişi vize işleminden onay dahi alsa, sınır kapısında yetkili görevliler tarafından kabul edilmeyebilmektedir. Bu nedenle kişi başvuru işlemlerinde bulunmadan önce bu gibi önemli kriterlere dikkat etmesinde fayda vardır.

Fildişi Sahili Vize Başvuru Formu

Fildişi Sahili vize başvuru formu, kişilerin başvuruda bulunabilmesi için yetkili makamlar tarafından talep edilen bir resmi başvuru formu niteliği taşımaktadır. Bu nedenle kişiler tutarlı ve doğru bilgiler ile başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

Fildişi Sahili vize müracaatında bulunmak isteyen kişiler, ülke sınırları içerisine girmeden Türkiye sınırları içerisinde kesimlikle sarıhumma aşısını olması gerekmektedir. Başvuru işlemlerinde bulunacak olan kişiler ücretsiz bir şekilde Türkiye sınırları içerisinde bulunan Sağlık Bakanlığı tarafından aşıyı olarak gerekli belgeyi alabilmektedir.

Fildişi Vizesi Nasıl Alınır?

Fildişi vize başvurusu için konsolosluk üzerinden evraklarınız, sağlık sigortası teminatınız ve pasaportunuzla birlikte başvuru işlemi yapmanız gerekmektedir.

Fildişi Sahili Türkiye Arası Uçak Kaç Saat?

Fildişi sahili ile Türkiye arası 700 KM ve 7 saat 11 dakika uçakla seyahat edilmektedir. 7 saat ile 8 saat arasında Türkiye’den seyahat edilecektir.

Fildişi Sahili Pahılı Mı?

Fildişi sahili Afrika’ya bağlıdır ve Batı Afrika CFA frangı kullanmaktadır. CFP frangı döviz kurlarına göre Türkiye’den çok pahalı değildir.

Fildişi Sahili Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×